Problemy techniczne i inne takie

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

Ja nie pije wcale :>
Ale to było fajne
Szkoda, że nie spróbowałem w tym małym shoutboxie zawiesić i otworzyć trzeciego forum :>
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez AWu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maly_kapral
Capitaine
Posty: 830
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2007, 14:22
Lokalizacja: Kościan pod Poznaniem

Post autor: maly_kapral »

AWu nie wyszedł Ci ten fotomontaż.:)
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

No wiecie co ?
Bez kitu, jak przy edytowaniu posta w shoucie nie załaduje się tylko wyskoczą takie napisy na szarym tle, to odśwież i na forum a nie tu mi zarzucać fałszerkę :P
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez AWu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yautay
Sergent
Posty: 135
Rejestracja: sobota, 20 marca 2010, 15:38
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Problemy techniczne i inne takie

Post autor: Yautay »

Witajcie,

Własnie miałem zamiar wstawić zdjęcia z Grenadiera, niestety na forum nie działają mi wszystkie przyciski edycji tekstu (np. żeby link działał jako ULR). Ponadto często nie są wyświetlane awatary użytkowników.

Korzystam z przeglądarki Chrome, jakieś sugestie (coś doinstalować, zmienić???)?

Pozdrawiam!
Michał
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Problemy techniczne i inne takie

Post autor: Raleen »

Żeby same linki wstawiać nie potrzebujesz URL.

Co do wstawiania zdjęć, komenda img Ci nie działa?

Co do awatarów, ja korzystam z Mozilli i wszystko widzę, wieczorem tnnn się zjawi to pewnie coś poradzi.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Problemy techniczne i inne takie

Post autor: Przemos19 »

CHrome u mnie ma dokładnie taki sam problem - po załadowaniu tematu awatar wyświetla się ułamek sekundy i znika :/
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Match
Captain
Posty: 1647
Rejestracja: poniedziałek, 30 stycznia 2006, 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problemy techniczne i inne takie

Post autor: Match »

Na Operze wszystko działa.
Moje gry
"Diplomats! The best diplomat I know is a fully activated phaser bank!" - Lt. Cmdr. Montgomery Scott
Obrazek
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Problemy techniczne i inne takie

Post autor: kadrinazi »

Przemos19 pisze:CHrome u mnie ma dokładnie taki sam problem - po załadowaniu tematu awatar wyświetla się ułamek sekundy i znika :/
Mam tak samo :)
Kontakt tylko na maila
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Problemy techniczne i inne takie

Post autor: Raleen »

tnnn jak się zjawi to będzie działał, ja niestety nie potrafię powiedzieć skąd to się bierze, ale niewykluczone, że to coś z przeglądarką, skoro na pozostałych działa.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
waffel
Zauriad-praporszczik
Posty: 201
Rejestracja: czwartek, 9 sierpnia 2007, 16:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problemy techniczne i inne takie

Post autor: waffel »

Raleen pisze:tnnn jak się zjawi to będzie działał, ja niestety nie potrafię powiedzieć skąd to się bierze, ale niewykluczone, że to coś z przeglądarką, skoro na pozostałych działa.
No przepraszam ale Chrome to chyba trzecia najpopularniejsza przeglądarka na rynku i taki tekst jest porównywalny do stwierdzenia że polskie drogi są akurat tylko samochody mają kiepskie zawieszenia :) i tak, mam ten sam błąd ale w ogóle mi nie przeszkadza :)
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Re: Problemy techniczne i inne takie

Post autor: Jarek »

Ale chyba można zrozumieć, że nie wszystko na początku musi działać idealnie tak?
Jest zgłoszony problem i wystarczy poczekać na jego usunięcie.
Awatar użytkownika
waffel
Zauriad-praporszczik
Posty: 201
Rejestracja: czwartek, 9 sierpnia 2007, 16:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problemy techniczne i inne takie

Post autor: waffel »

Ja się nie czepiam tego, że jest problem, bo jak już napisałem że awatary mi nie są potrzebne do szczęścia, tylko sugestii że forum działa jak należy a z przeglądarką jest coś nie tak.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Problemy techniczne i inne takie

Post autor: Raleen »

Poczekajmy na Tomasza, bo z naszego gdybania prawdopodobnie niewiele wyniknie w tej chwili.

Ja natomiast zabieram się za dokończenie sprawy z rangami, co wczoraj w większości już zrobiłem.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
waffel
Zauriad-praporszczik
Posty: 201
Rejestracja: czwartek, 9 sierpnia 2007, 16:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problemy techniczne i inne takie

Post autor: waffel »

Kowal ukradł a Cygana powiesili :) jak dla mnie może zostać tak jak jest. Może czas przeprosić się z Firefoksem bo jak kończyłem go używać koło wersji 3.6 to cierpiał na straszliwe wycieki pamięci i ogólnie bardzo powolne działanie.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Problemy techniczne i inne takie

Post autor: Raleen »

Poczekajmy na tnnn (już się z nim skontaktowałem), może coś być na rzeczy, bo mi się awatarki też ciut za długo ładują miejscami. Wszystko chodzi niby dobrze, ale jednak w obecnych warunkach to powinno śmigać. Inna sprawa: chyba musimy przyjrzeć się rozmiarom niektórych awatarków, bo przez lata byłem tu wyjątkowo liberalny i będzie mała redukcja rozmiarów. Jak spojrzę np. na BGG jakie tam są i jakich rozmiarów, to różnice są duże, tzn. tam są wręcz malutkie.

Z kolei, to jest nowy skrypt, ma w wielu miejscach inne ustawienia, my też musimy się z tym zapoznać, z kolei to się nakłada na bazę danych forum, która jest określona, np. ustawienia dostępu do działów są teraz inne, zupełnie inaczej zorganizowana jest moderacja - przykładowo tutaj są ze 4 poziomy moderatorów, można przyznawać różne indywidualne uprawnienia, tak samo inaczej będą działać rangi - już nie da się w obecnym skrypcie zrobić grup rang jak poprzednio i będziemy musieli sobie radzić inaczej.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”