Konkurs Modelarski DBA - ogólna dyskusja

Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Konkurs Modelarski DBA - ogólna dyskusja

Post autor: Raleen »

Pragnę poinformować o nowej inicjatywie, która pojawiła się w okresie świątecznym.

Otóż w nowym roku (w lutym bądź marcu) zaczynamy konkurs modelarski DBA. Organizatorami konkursu są Forum Strategie i Stowarzyszenie Miłośników Historii Wojskowości "Pola Chwały". Jako pracę w konkursie wystawić trzeba będzie określoną ilość pomalowanych elementów (podstawek) do DBA bądź całą armię (tutaj szczegóły jeszcze ustalę po konsultacji z Wami).

NAGRODY

1 miejsce - 3 blistry Xystona/Corvus Belli/QR Miniatures
2 miejsce - 2 blistry Xystona/Corvus Belli/QR Miniatures
3 miejsce - 1 blister Xystona/Corvus Belli/QR Miniatures

Dodatkowo nagrody książkowe od wydawnictwa Erica.

SPONSORZY

- STOWARZYSZENIE MIŁOŚNIKÓW HISTORII WOJSKOWOŚCI "POLA CHWAŁY"
- WYDAWNICTWO ERICA

Przewidujemy pojawienie się dalszych nagród i dalszych sponsorów, jak również możliwość zwiększenia puli nagród przez dotychczasowych sponsorów, zwłaszcza w przypadku dużego zainteresowania konkursem.

Początek konkursu: luty/marzec 2013 - zależnie od tego jak rozstrzygniemy sprawę z wcześniejszym, planowanym konkursem modelarskim DBA i do kiedy on potrwa, tak by na ile to możliwe konkursy się nie nakładały.

Zakończenie konkursu: wrzesień 2013. Finał zabawy miałby miejsce na "Polach Chwały" w postaci prezentacji prac, które zwyciężyły. W przypadku szerszego głosowania, samo rozstrzygnięcie musiałoby nastąpić przed imprezą, tak że trzeba przyjąć jako termin końcowy do malowania połowę września.

Sędziowanie: tutaj jestem otwarty na Wasze propozycje. Ze swojej strony uważam, że rozwiązanie polegające na tym, że prace oceniają różne osoby z forum ma sporo zalet, aczkolwiek ma też wady. Przede wszystkim powinniśmy unikać wrażenia powstawania wokół tego konkursu swego rodzaju towarzystwa wzajemnej adoracji, co może zniechęcać nowe osoby do włączania się do zabawy. Stąd najlepsza wydaje mi się jakaś formuła mieszana. Jednak tutaj jestem otwarty na propozycje.

Nagrody dla nowych graczy: zasadniczo konkurs będzie odbywał się w tradycyjnej formule, jednak jako że w dużej mierze podzielam zdanie, że należy w jakiś sposób promować i zachęcać nowe osoby, które włączą się do zabawy, a nie mają jeszcze tak wielkiego doświadczenia jeśli chodzi o malowanie, i dla nich pomyślę o jakichś nagrodach. Na pewno, tak jak w lidze DBA, niezależnie od wszystkich innych nagród przynajmniej jedną książkę rozlosujemy wśród wszystkich uczestników, którzy nie zdobyli żadnej nagrody, tak żeby każdy uczestnik konkursu, niezależnie od tego jak maluje, miał szansę coś wygrać.

Prace w konkursie: myślę, że stanowić ją powinny co najmniej 3 podstawki do DBA, bo termin będzie długi. Możemy przyjąć jako minimum więcej podstawek, możemy również dopuścić wystawienie kilku prac, mogłaby to być cała armia, chociaż zastanawiam się czy nie ograniczy to frekwencji. Pozostawiam do dyskusji.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
stelker
Colonel en second
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 28 listopada 2010, 14:16
Lokalizacja: Biłgoraj/Lublin
Been thanked: 56 times

Re: Konkurs Modelarski DBA

Post autor: stelker »

Termin wydaje mi się odpowiedni. Natomiast zastanawiam się czy dopuszczenie do konkursu zarówno prac składających się z 3 podstawek i większych prac nie sprawi, że oprócz jakości będzie liczyć się też ilość może lepiej ustalić jedną ilość jak właśnie 3 podstawki.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski DBA

Post autor: Raleen »

Jak najbardziej się zgadzam, że najlepiej będzie ustalić jedną liczbę podstawek. Pozostaje zastanowić się ile to powinno być, biorąc pod uwagę ile będzie czasu, żeby nie było za mało ani za dużo.

Wydaje mi się, że najlepiej: 3, 4, 5 lub 6. W każdym razie z tego przedziału.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Kretus
Baron
Posty: 1192
Rejestracja: niedziela, 31 grudnia 2006, 19:14
Lokalizacja: Lublin/Biłgoraj
Has thanked: 135 times
Been thanked: 73 times

Re: Konkurs Modelarski DBA

Post autor: Kretus »

Pół roku.... to armię :)
Z czasem nowa z nas powstanie wodzów rota
Uzbrojona w historyczne argumenty...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski DBA

Post autor: Raleen »

Przyglądałem się opiniom przy innych konkursach co do tego i widziałem właśnie, że na taki dłuższy okres sugerowano do pomalowania armię. Jeśli tak uważacie, że powinna być armia - dla mnie nie ma problemu. Osobiście myślałem o 6 podstawkach, ale nie chcę nic sugerować.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Re: Konkurs Modelarski DBA

Post autor: Jarek »

Ponad pół roku to 12 podstawek - czyli armia. Ja będę za taką opcją głosował i chętnie wezmę w tym udział.
Awatar użytkownika
stelker
Colonel en second
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 28 listopada 2010, 14:16
Lokalizacja: Biłgoraj/Lublin
Been thanked: 56 times

Re: Konkurs Modelarski DBA

Post autor: stelker »

Zdecydowanie cała armia będzie najlepszą opcją przy takim terminie
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski DBA

Post autor: Przemos19 »

Ile podstawek to armia? Chętnie wezmę udział :)
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Re: Konkurs Modelarski DBA

Post autor: Jarek »

12 + obóz
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski DBA

Post autor: Przemos19 »

To nie jest źle. Proponuję dopisać w regulaminie obowiązek wklejania zdjęć z etapów prac aby z jednej strony nie był to martwy wątek a z drugiej aby się wzajemnie dopingować :)
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski DBA

Post autor: Telamon »

Fajny pomysł, chętnie obejrzę wasze prace i poddam stosownej krytyce. :P
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski DBA

Post autor: Raleen »

Telamon pisze:Fajny pomysł, chętnie obejrzę wasze prace i poddam stosownej krytyce. :P
Nie idź na łatwiznę tylko sam coś pomaluj :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski DBA

Post autor: Telamon »

Już maluję, jestem aktualnie w połowie prac nad trzema (czyli całością) BG lekkiej jazdy Machabeuszy (czekam na figurki od Xystona). ;)
Awatar użytkownika
stelker
Colonel en second
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 28 listopada 2010, 14:16
Lokalizacja: Biłgoraj/Lublin
Been thanked: 56 times

Re: Konkurs Modelarski DBA

Post autor: stelker »

Obóz jest elementem obowiązkowym w konkursie? Raczej do tej pory zamiast robić obóz dla każdej armii zrobiłem jeden w miarę uniwersalny.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski DBA

Post autor: Raleen »

Sądzę, że obóz nie powinien być obowiązkowym elementem. Kieruję się tym, że w praktyce to będzie tak, że ktoś tam zapomni w ostatniej chwili, albo nie będzie miał, i potem jak to nieraz bywa, zabraknie mu jednego klocuszka do kompletu, a najbardziej nie lubię niedokończonych prac ;) .

Pomyślcie jeszcze o jakichś dodatkowych kategoriach, możemy np. pobawić się w osobną nagrodę dla najlepiej od strony historycznej pomalowanej armii - wzorem Fromholda.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zablokowany

Wróć do „Konkursy modelarskie DBA”