Konkurs Modelarski DBA - ogólna dyskusja

Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2180
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski DBA

Post autor: Cisza »

Z chęcią w to wejdę. Będę mógł wystawić nową armię. Mam już pewne plany
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
Awatar użytkownika
szeperd
Adjudant-Major
Posty: 344
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 16:30
Lokalizacja: Bielsko Biała
Been thanked: 8 times

Re: Konkurs Modelarski DBA

Post autor: szeperd »

Raleen pisze:Sądzę, że obóz nie powinien być obowiązkowym elementem
A to szkoda. Potem na stołach, zamiast przyzwoitej imitacji obozu, pojawiają się wycięte z tektury kwadraty czy prostokąty. Obóz jest częścią armii, dodaje bonusy w walce, wprowadza do armii element odmiany i możliwość wykazania się od 'makieciarskiej' strony - jedynym ograniczeniem jest tu wyobraźnia.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski DBA

Post autor: Raleen »

Obóz - jestem otwarty. Jeśli uważacie, że koniecznie powinien być przegłosujcie :) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
szeperd
Adjudant-Major
Posty: 344
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 16:30
Lokalizacja: Bielsko Biała
Been thanked: 8 times

Re: Konkurs Modelarski DBA

Post autor: szeperd »

Jeśli termin to pół roku, to konkurs powinien dotyczyć całej armii, w tym obowiązkowo obozu.
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Re: Konkurs Modelarski DBA

Post autor: Jarek »

Popieram szeperda, obóz powinien być, oprócz wymogów w zasadach gry, to taka wisienka na torcie po pomalowaniu całej armii.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski DBA

Post autor: Telamon »

Obóz - tak. Zbuduję sobie luksusową zagrodę dla mych słoników. :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski DBA

Post autor: Raleen »

Ok, jak się inni sprzeciwiać nie będą, to obóz będzie obowiązkowy.

Co do oceniania. Przemyślałem temat i widzę to następująco: każdy z uczestników konkursu ocenia prace dając trzem najlepszym kolejno 3, 2, 1 punkt, nie może oczywiście oceniać swojej. Do tego jako organizatorzy wraz z prezesem Stowarzyszenia wybierzemy (spośród forumowiczów i członków stowarzyszenia) osobną grupę sędziów, których będzie co najmniej tyle ile połowa uczestników, ale nie więcej niż liczba uczestników (celowo podaję liczbę dodatkowych sędziów w formie widełek, bo trudno mi powiedzieć ilu uda nam się zwerbować). I oni też punktują analogicznie. Potem wszystkie oceny sumujemy. Będziemy się oczywiście starali dobrać do sędziowania osoby obeznane w temacie. W ten sposób powinno nam się udać połączyć kilka rzeczy: 1) żeby uczestnicy mogli oceniać prace, 2) żeby zapewniony był jakiś element oceny zewnętrznej (unikamy potencjalnego kolesiostwa i kalkulacji przy ocenianiu), 3) sama duża liczba oceniających też jest dobra, bo zapewnia kolegialność oceniania.

Przykład: jak uczestników będzie 8, to każdy z nich ocenia plus dodatkowo 4-8 osób.

W sumie można liczbę dodatkowych sędziów różnie określić (np. przyjąć mniejszą), to samo w sobie nie jest najważniejsze.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Kadzik

Re: Konkurs Modelarski DBA

Post autor: Kadzik »

Pomysł fajny, czas trwania też.

1. Czy liczą się zaczęte projekty, czy wszystkie podstawki muszą być zaczęte i skończone w ramach trwania konkursu?
2. Podoba mi się opcja z dodatkowym wybraniem najbardziej historycznej armii.
3. Równie fajny jest wymóg relacjonowania postępów prac zaproponowany przez Przemosa. Opcja: ogłaszam zaczęcie prac i pół roku później wklejenie zdjęć gotowej armii wydaje się jakaś niewłaściwa. Wiadomo, że bez sensu jest pokazywania nakładania każdej warstwy farny, ale kilka razy pokazać jak idą prace (nowe zakupy, świeżo pomalowane podstawki, ukończona np. całość kawalerii danej armii etc.) da dobry oddźwięk dla całego środowiska.
4. Czy przez całą armię rozumiemy 12 elementów stricte, czy też całą armię ze wszystkimi wariacjami?
5. Czy można wystawić do konkursu więcej niż jedną armię?
6. Czy istnieje możliwość utajnienia głosowania na czas jego trwania, a po jego zakończeniu opublikowanie kto jak głosował. Wydaje się to dziwne, ale przy głosowaniu jawnym istnieje opcja optymalizacyjna tzn. A ma już zebrane 26 punktów z głosów, B ma 13, ja mam 25. Nie zagłosuję więc na A chociaż ma super pracę, prawie tak ładną jak moja, ale gdy to zrobię, to mnie wyprzedzi. Do tego dochodzi jeszcze opcja, że skoro wszyscy głosują na Zdzisia, to i ja zagłosuję, bo pomyślą, żem zawistny, albo się nie znam.....i tak dalej.
Proponuję więc, by głosy przesyłać do szefa niezależnej komisji sędziowskiej (sędziowie nie będący uczestnikami to świetny pomysł), który po zakończeniu i ogłoszeniu wyników opublikuje, kto na kogo głosował (tak by móc rozliczyć czy łapówki i groźby przyniosły spodziewany efekt :P)
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Re: Konkurs Modelarski DBA

Post autor: Pablo »

Bardzo chętnie się dołączę. A wisienka na torcie musi być. ;)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski DBA

Post autor: Raleen »

@Kadzik

Ad. 1 To możemy jeszcze ustalić, jak ktoś ma jedną czy dwie podstawki zaczęte czy nawet pomalowane na 12, to można to chyba zaakceptować, więcej bym był przeciwny.

Ad. 4 Jestem za prostszą opcją czyli 12 elementów - jako obowiązkową, a jak ktoś chce ze wszystkimi wariacjami to może nieobowiązkowo. Co najwyżej wzbogaci swoją pracę.

Ad. 5 Tak. I to jak sądzę byłoby rozwiązanie, dla tych, którym mało będzie malowania ;).

Ad. 6 Jestem jak najbardziej za. Przy głosowaniu jury w konkursie modelarskim forum też tak było zawsze do tej pory: wszyscy mi przesyłali głosy na maila, ja podliczałem i przekazywałem im całość z rozkładem jak kto głosował. Sędzia do liczenia głosów to też dobre rozwiązanie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Kadzik

Re: Konkurs Modelarski DBA

Post autor: Kadzik »

W pełni satysfakcjonująca odpowiedź :) Zabieram się tedy do wyboru właściwej armii.
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2180
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski DBA

Post autor: Cisza »

Ja już armię wybrałem. Wkrótce gotowe będą pierwsze elementy
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski DBA

Post autor: Raleen »

Zanim się na dobre zabierzecie za malowanie (oczywiście pochwalam Wasz zapał jak najbardziej :)), ustalmy jeszcze pozostałe zasady konkursu, żeby potem nie było zaskoczeń. Zakładam oczywiście z czasem pewne modyfikacje, zwłaszcza jeśli chodzi o nagrody - sądzę, że są realne szanse, że coś jeszcze dojdzie do tego co już jest.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski DBA

Post autor: Telamon »

http://www.strategie.net.pl/viewtopic.p ... 5&start=45

Suponuję w takim razie już teraz rozpocząć tenże konkurs. Więcej czasu na pomalowanie zawsze się przyda, niektórzy może nawet skorzystają z reszty świąt i ferii styczniowych/lutowych. W każdym razie myślę iż nikomu to nie będzie przeszkadzać. ;)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Konkurs Modelarski DBA

Post autor: Raleen »

Sęk w tym, że start mi pasował właśnie najlepiej w lutym/marcu (nie dlatego, że tak mi się zachciało, tylko są pewne powody po stronie sponsora), dlatego właśnie idealnie pasowało miejsce i na drugi konkurs, ale skoro z tamtej inicjatywy nic nie wyszło, musimy zrobić inaczej. Postaram się do jutra wieczora coś wymyślić.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zablokowany

Wróć do „Konkursy modelarskie DBA”