4 (mini) Turniej IV sezonu Ligi DBA - Kraków 13.04.2013

Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

4 (mini) Turniej IV sezonu Ligi DBA - Kraków 13.04.2013

Post autor: Robson »

Miejsce: Klub Strych, ul. masarska 14, Kraków, trzy przystanki tramwajem od dworca PKP
Czas: 13 kwietnia 2013, 10:00 - 16:00, bitwy od 10:15
Bitwy: 4 x 1h15m, z przerwami 5m

Warunki turnieju: zgodnie z regulaminem ligi (http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=133)
1. Turniej jest turniejem otwartym. Grają wszystkie armie z podręcznika DBA 2.2. Skład armii (jeśli ma ona możliwości opcjonalnego wystawienia) gracz ustala raz na cały turniej.
2. Gramy armiami w skali 15mm.
3. Nazwę armii z jaką gracz uczestniczy w turnieju zgłasza się organizatorowi w dniu turnieju.
4. Używamy miarek cm (gdzie 100 kroków = 2,5cm). Organizator zapewni zestandaryzowane miarki ;)
5. Rozegrane zostaną 4 bitwy.
6. Limit czasu na grę wynosi 1h 15min.
7. W turnieju nie będzie używana rzeka i BUA/TZA (jako teren możliwy do użycia przy rozstawianiu terenu)
8. Spieszenie elementów (takich jak np. Cv//Bw) następuję tylko przy rozstawianiu wojska. (Obrońca może o tym decydować do zakończenia swojego rozstawiania czyli do zamiany elementów po rozstawieniu armii przez atakującego).
9. Organizator-Animator Ligi nie bierze udziału w turnieju, chyba że okaże się to konieczne, dla zapewnienia parzystej liczby graczy. W takim wypadku jednak nie przysługują mu jednak nagrody i a punkty przysługujące mu do Klasyfikacji Ligi nie są brane pod uwagę.
10. Armie do gry można wypożyczyć od organizatora (Robson / Greebo(?) ) pod warunkiem zgłoszenia tego do 10 kwietnia (środa) do godz. 23.59 (przy zgłoszeniu do Gry).

Nagrody:
1. Gwarantowane nagrody główne dla 8 graczy zgodnie z regulaminem Ligi tzn.
a) I miejsce – 3 „paczki”,
b) II miejsce – 2 „paczki”,
c) kolejne miejsca (jeśli gracz zdobył przynajmniej 8 pkt) – 1 „paczka”.
(pojęcie "paczka" jest objaśnione w Regulaminie Ligi)

Zgłoszenia:
1) Robert 'Robson' Szczelina (organizator)
2) Kamil Jodłowiec
3) Szymon 'Corsarii' Ruśkowski
4) Kaja 'Kyina' Figarska
5) Michał 'MichałeK' Fujawa

AKTUALNE PARY DO TURNIEJU:
Każdy z kazdym

Sposób dotarcia na miejsce z dworca PKP:

Na przystanku DWORZEC GŁÓWNY wsiadamy w tramwaj 14 jadący w kierunku MISTRZEJOWICE jedziemy 3 przystanki, wysiadamy na przystanku RONDO GRZEGÓRZECKIERozkład jazdy dla 14. Z ronda udajemy się wzdłuż fasady budynku z niebieskim napisem PRAMERICA (albo jakos tak), za budynkiem znajduje się ulica RZEŹNICZA. Idziemy do końca ulicą RZEŹNICZĄ, aż nie miniemy po prawej stronie PUNKTU KRWIODAWSTWA, a po lewej zobaczymy szyld BIBLIOTEKA na murze kamienicy. skręcamy przed napisem w brukowana drogę i idziemy za strzałkami wskazującymi do BIBLIOTEKI.

Obrazek

Trasa piechotą (głupi czy co? ;) )
Ostatnio zmieniony piątek, 12 kwietnia 2013, 10:49 przez Robson, łącznie zmieniany 10 razy.
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: Ogólnopolska Liga DBA sezon IV

Post autor: Greebo »

Jeżeli mogę coś zasugerować to lepiej chyba żebyś założył osobny temat np. pod tytułem "następny Turniej Ligi DBA Kraków 6.04.2013?" jak się ustali ostatecznie tytuł będziesz mógł zmienić jako założyciel tematu :)

Tak jak mówiłem, jak rozmawialiśmy, nie jestem pewien czy termin nie jest za blisko świąt, ale z drugiej strony lepszy tydzień po niż tydzień przed :)!

Ja się postaram dostosować i przyjechać z nagrodami :)!

Mogę też z armiami gdybyśmy zdecydowali się na kolejny turniej historyczny ;).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: 4 Turniej IV sezonu Ligi DBA - DBC Kraków 6.04.2013

Post autor: Raleen »

Czasu do planowanego terminu turnieju nie zostało już wiele, święta mamy za tydzień, więc pora przypomnieć o turnieju potencjalnym uczestnikom i rozpocząć mobilizację ;). Chyba że jednak przekładacie na późniejszy tydzień, co jeśli mogę dorzucić swoje trzy grosze, podobnie jak Greebo, nie wydaje mi się złym posunięciem.

Temat wydzieliłem zgodnie z sugestią Greebo.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
szeperd
Adjudant-Major
Posty: 344
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 16:30
Lokalizacja: Bielsko Biała
Been thanked: 8 times

Re: 4 Turniej IV sezonu Ligi DBA - DBC Kraków 6.04.2013

Post autor: szeperd »

To jak będzie z tym turniejem?
Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

Re: 4 Turniej IV sezonu Ligi DBA - DBC Kraków 13.04.2013

Post autor: Robson »

Własnie zaktualizowałem wszystko, jest 13 kwietnia, standardowo od 10:00 :) - teraz juz tylko zostaja zapisy - czekam na zgłoszenia ;)
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
Awatar użytkownika
Corsarii
Sergent
Posty: 134
Rejestracja: poniedziałek, 5 października 2009, 01:10
Lokalizacja: Kraków

Re: 4 Turniej IV sezonu Ligi DBA - DBC Kraków 13.04.2013

Post autor: Corsarii »

Zgłaszam się :D
Na warsztacie - wszystkiego po trochu....
"Rzucisz szelmę w jedną przerębel, to on ci drugą wypłynie i jeszcze śledzia żywego w pysku trzyma"
"Oj oj oj wojna panna zła, chłopca zabrać chce, a on jej kosza da"
Awatar użytkownika
szeperd
Adjudant-Major
Posty: 344
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 16:30
Lokalizacja: Bielsko Biała
Been thanked: 8 times

Re: 4 Turniej IV sezonu Ligi DBA - DBC Kraków 13.04.2013

Post autor: szeperd »

Ja też się zgłaszam. Nie odmówiłbym sobie żurawiny :)
Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

Re: 4 Turniej IV sezonu Ligi DBA - DBC Kraków 13.04.2013

Post autor: Robson »

Super! Jeszcze jedna osoba i mamy minimum do turnieju, liczę, że przynajmniej jedna-dwie osoby z naszych krakowskich klubowiczów Strychowych sie jeszcze znajdzie/znajdą!
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
Greebo
Colonel
Posty: 1710
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 10:52
Lokalizacja: Warszawka, Opatów Kielecki

Re: 4 Turniej IV sezonu Ligi DBA - DBC Kraków 13.04.2013

Post autor: Greebo »

Robson. Nie ma mowy o żadnym minimum, o czym ty piszesz!

Skoro tak ładnie zacząłeś ten sezon w Krakowie 10 graczami (a mało brakowało żeby było 12) to teraz nie może być minimum :)!
Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

Re: 4 Turniej IV sezonu Ligi DBA - DBC Kraków 13.04.2013

Post autor: Robson »

Dostałem cynk od Tsara, że jest szansa na jego przybycie :)

Panowie, kto jeszcze? Miejsca mamy dużo, wpisowego tym razem nie ma ;)
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
Awatar użytkownika
MichałeK
Sergent
Posty: 108
Rejestracja: sobota, 3 października 2009, 17:12
Lokalizacja: Wieliczka

Re: 4 Turniej IV sezonu Ligi DBA - DBC Kraków 13.04.2013

Post autor: MichałeK »

Kaja i ja ale niestety 50/50. Mamy bardzo ważne sprawy w Krakowie i nie wiemy czy się wyrobimy. Zrobimy wszystko co w naszej mocy :D
Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

Re: 4 Turniej IV sezonu Ligi DBA - DBC Kraków 13.04.2013

Post autor: Robson »

W takim razie trzymam kciuki za wazne sprawy! :) ;)
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

Re: [ODWOŁANY] 4 Turniej IV sezonu Ligi DBA - Kraków 13.04.2

Post autor: Robson »

Niestety w związku z wykruszeniem się w ostatnich dniach kolejnej 3-ki graczy (powody pracowe i zdrowotne) i niepewności 50/50 dwójki pozostałych, niestety jesteśmy zmuszeni odwołać turniej.

Wszystkich bardzo przepraszamy. Jakoś nie może dojść do organizacji 2-go turnieju krakowskiego, to juz druga próba i znów nieudana. Najpierw odpadły 2-3 (ze względu na termin) osoby teraz znów kolejne 3... Jakies fatum...

Osoby, które bedą w krakowie i będą chciały towarzysko zagrać (Kaja, MichałeK?, Dajmiech? Corsarii?) zapraszam do umówienia się co do godzin i miejsca. Myslę że udałoby mi się załatwić nawet dość dobrą miejscówkę nawet na 5-6kę graczy.
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

Re: [ODWOŁANY] 4 Turniej IV sezonu Ligi DBA - Kraków 13.04.2

Post autor: Robson »

Z ostatniej chwili: tak czy siak wynajmu sali w MDKu za bardzo cofnąć się nie da i tak czy tak trzeba będzie za nią zapłacić, mozemy jednak alternatywnie przenieść termin na 20 kwietnia, jesli wtedy byłaby szansa na więcej graczy. Kto z obecnych, zapisanych i niezapisanych osób mógłby pojawić się na turnieju? Może jacyś nowi gracze? Jesli macie kontakt osobisty do innych to prosiłbym żeby dać im znać innymi metodami, bo musze wiedzieć dzisiaj do około 20:00 jaka jest decyzja.
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

Re: [ODWOŁANY] 4 Turniej IV sezonu Ligi DBA - Kraków 13.04.2

Post autor: Robson »

Po otrzymaniu odpowiedzi na priv od wiekszej częsci osób, wychodzi na to, że 20 kwietnia także odpada. W takim razie jakby coś to ja się pojawię o 10:30 w Strychu załatwić sprawy i jesli będą jacyś chętni do grania to możemy rozegrać towarzyskie bitwy. Jesli będzie nas 5-tka to możemy rozegrac turniej w wersji "mini" - napisałem juz w tej sprawie do Greeba, jak dostane odpowiedź to potwierdzę czy wpisanie wyników do ligi w formie "mini" będzie mozliwe, ale wydaje mi się, że nie powinno byc problemu.
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnopolska Liga DBA”