Panzer General

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
J.Mad
Caporal-Fourrier
Posty: 89
Rejestracja: niedziela, 14 października 2012, 14:00
Kontakt:

Re: Panzer General

Post autor: J.Mad »

Ja bym sobie pograł w remake Fantasy General. To była chyba opcja o nazwie Arena, kupuje się wojsko przed bitwą, wg swoich upodobań, a później walczy się nie martwiąc się o żadną ekonomię. Wesnoth to nie to samo, nie ma nawet strzałów na odległość ani odrzucenia pokonanej jednostki.
Testowałem też Elven Legacy, nazywaną często remakiem FG, ale tam w multiplayerze można było tylko grać gotowe scenariusze. A poza tym miał rozpraszającą grafikę 3D.
Awatar użytkownika
Ryoken
Caporal-Fourrier
Posty: 86
Rejestracja: poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 09:27
Lokalizacja: Terra
Has thanked: 52 times
Been thanked: 30 times
Kontakt:

Re: Panzer General

Post autor: Ryoken »

Nie wiem co za boom na ten Panzer Corps :) Mam ją od roku, ale dopiero teraz przysiadłem i wsiąkłem.
Właśnie na Moskwę idę :twisted:

Gra świetna, tylko trzeba poziom trudności lepszy wybrać, bo inaczej kosi się wrogów jak zboże.
Faktycznie to klon PG, tylko ma fajną grafikę i kilka ciekawych rozwiązań. Nie pamiętam czy w PG2 dało się pociągami przewozić jednostki...

Miesiąc temu wyszedł sequel. Tym razem gramy Aliantami ;)
J.Mad
Caporal-Fourrier
Posty: 89
Rejestracja: niedziela, 14 października 2012, 14:00
Kontakt:

Re: Panzer General

Post autor: J.Mad »

Open General wprowadził niedawno nowy typ ruchu i transportu, kolejowy właśnie. Do tej pory było to jakoś nieelegancko omijane, że tory były w rzeczywistości portami, czy jakoś tak. Jeśli ktoś lubi single player, to Open General zaoferuje mu mnóstwo kampanii i scenariuszy, życia nie starczy, żeby wszystkie rozegrać.
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Panzer General

Post autor: kadrinazi »

Super, pod Vistą też działa.
Kontakt tylko na maila
J.Mad
Caporal-Fourrier
Posty: 89
Rejestracja: niedziela, 14 października 2012, 14:00
Kontakt:

Re: Panzer General

Post autor: J.Mad »

Na samym dole tej strony http://www.pegww2.net/Pages/install.htm jest nowsza wersja z większą ilością kampanii + jakaś paczka z modami.
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Re: Panzer General

Post autor: Darth Stalin »

Dzięki za linka do strony!
Muszę sobie znowu zainstalować People's generala i mod Cold War - zapowiada się nieźle; w końcu można będzie sobie odpalić (i wygrać... :twisted: ) Zachodnioeuropejską Kampanię Wyzwoleńczą - może uda się dochrapać stopnia Marszałka NRD... :D

Na razie sobie ściągnąłem ze stronki DeVore'a jego "Red Danger" (Azja/Europa) i sobie trochępoklikałem, ale mam full pomysłów do jego upgrade'ów tylko nie mam kiedy ich zrealizować. Ale...
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Re: Panzer General

Post autor: Darth Stalin »

No i sobie zainstalowałem PeG Cold War -nawet fajne, ale musze sobie nieco podkręcić e-file... i chyba zmontuję jedną dużą kampanię z dwóch mniejszych (Red Dawn Northag i Centag), a może nawet podkleję do tego trzecią - Red Lion (po opanowaniu Francji - inwazja na GB i USA... :twisted: ).
Tylko nie pamiętam, jaki jest limit scenariuszy w jednej kampanii - bodaj 50.
Zsamot
Tambour
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 21 lutego 2011, 19:22
Lokalizacja: Gniezno
Has thanked: 1 time

Re: Panzer General

Post autor: Zsamot »

Witam serdecznie. By nie zaprzątać za długo uwagi:
do pobrania legalnie za darmo.
Polecam: instalki, kampanie: wszystko opisane i działa.
Do tego -> w razie wątpliwości, zapraszam na forum, lub tu chętnie odpowiem.

Obecnie Open General to gra w pełni kompatybilna z kolejnymi ulepszeniami, można ją potem z pendrive rozgrywać.

Do tego wszystkie nakładki czy uaktualnienia automatycznie się instalują.

http://www.opengeneral.pl
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Panzer General

Post autor: Philip79 »

Zsamot pisze:Witam serdecznie. By nie zaprzątać za długo uwagi:
do pobrania legalnie za darmo.
Polecam: instalki, kampanie: wszystko opisane i działa.
Do tego -> w razie wątpliwości, zapraszam na forum, lub tu chętnie odpowiem.

Obecnie Open General to gra w pełni kompatybilna z kolejnymi ulepszeniami, można ją potem z pendrive rozgrywać.

Do tego wszystkie nakładki czy uaktualnienia automatycznie się instalują.

http://www.opengeneral.pl
Chyba nadal ostro działa liga Open Generala? :)

Tak spojrzałem na te pliki instalacyjne i jest tego wszystkiego grubo ponad giga, nieźle :)
Ja oczywiście nie omieszkam i sprawdzę co tam się urodziło.
Przecie wychowałem się na tej grze :)

Zainstalowałem i mapki wyglądaja przepięknie.
Ale chyba cos źle instalowałem bo dawałem po kolei jak leci i podczas odpalania wyskakiwały mi jakieś błędy, ale gra odpaliła i działa.

Mogli by zrobić jeszcze porządny remake pierwszej części, dla bardziej sentymentalnych :).

Od siebie dodam, że podobna sprawa jest z People General.

Także szeroko rozbudowali Panzer Corps. Na tą chwilę pomijając już dużą ilość oficjalnych dlc z kampaniami wszystkich stron konfliktu, to doszło dużo nieoficjalnych kampanii, oraz sporo modów.
Oczywiście obecnie wciskają ludziom "Order of war" i narobili już chyba tego z 10 dlc... ale moim zdaniem gra nadaje się, co najwyżej do tego samego co rolka papieru toaletowego.

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re:

Post autor: Ogmios »

Raleen pisze: sobota, 15 kwietnia 2006, 19:29 Łodzi atakujących torpedami lotnictwo nic nie pobije :) .
Mogłoby to wyglądać tak:
https://www.youtube.com/watch?v=UjASERYanDI

Panzery super, nadal się zagrywam. Swego czasu myślałem, czyby się dało przenieść mechanikę na planszę; PGForever pokazuje ładnie jak to wygląda.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”