Blood & Roses - MoI vol. III (GMT)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące starożytności i średniowiecza.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Blood & Roses - MoI vol. III (GMT)

Post autor: clown »

Trzecia odsłona serii Men of Iron trafia do p500:
http://www.gmtgames.com/p-425-blood-roses.aspx

Men of Iron (Tri-Pack) – instrukcja (PL) do ściągnięcia na Portalu Strategie:
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=217

Men of Iron (Tri-Pack) – Blood & Roses (PL) do ściągnięcia na Portalu Strategie:
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=217

Men of Iron (Tri-Pack) – Infidel (PL) do ściągnięcia na Portalu Strategie:
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=217

Men of Iron (Tri-Pack) – Men of Iron (PL) do ściągnięcia na Portalu Strategie:
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=217
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Blood & Roses (GMT) - MoI vol. III

Post autor: RyTo »

Wsiąkłem, broń palna i Ryszard III (!).
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Blood & Roses (GMT) - MoI vol. III

Post autor: Silver »

Ostatnio sporo o tych czasach: Crown of Roses (już w następnym tygodniu rozsyłają), Sun of York (dawno można nabyć).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43347
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Blood & Roses (GMT) - MoI vol. III

Post autor: Raleen »

Z zainteresowaniem będę czekał i z chęcią się zapoznam. Jeszcze Infidela nie miałem czasu przetrawić, ale może razem z nową grą będziemy mieli szerszą perspektywę.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Blood & Roses - MoI vol. III (GMT)

Post autor: clown »

Blood&Roses jest już rozsyłane, a tymczasem Rysio Berg planuje kolejną odsłonę serii. Jedną z propozycji miałaby być "Knights of the East" i m.in. bitwa pod Tannenbergiem, dla niektórych znana jako bitwa pod Grunwaldem. Poza tym chyba będzie jezioro Pejpus i parę innych znanych bitew "wschodnich".
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
gocho
Adjudant-Major
Posty: 338
Rejestracja: środa, 26 maja 2010, 11:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 39 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Blood & Roses - MoI vol. III (GMT)

Post autor: gocho »

W takim razie dla mnie najciekawsze jest jak rozwiążą w zasadach:
bitwę we mgle - Barnet - gdzie 2 oddziały jednej strony zaatakowały siebie nawzajem przez pomyłkę (sojuszników),

Bosworth - bitwę w której do końca nie było wiadomo po czyjej stronie do walki włączą się Northumberland i Stanleyowie. Przed bitwą nie było to przesądzone, a i w trakcie bitwy chyba raczej czekali kto będzie bliższy zwycięstwa.
"Znalazłem armię Waszej Wysokości podzieloną trojako. Część naziemna składa się z rabusiów i maruderów; druga znajduje się pod ziemią, a trzecia w szpitalach. Czy powinienem wycofać się z pierwszą, czy czekać, aż dołączę do którejś z pozostałych" Clermont w liście do Ludwika XV
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Blood & Roses - MoI vol. III (GMT)

Post autor: clown »

Służę uprzejmie przepisami:
http://www.gmtgames.com/bloodandroses/B ... Lo-Res.pdf
I szykuj się na jutro na pranie w Kanie w Napoleona :P
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
gocho
Adjudant-Major
Posty: 338
Rejestracja: środa, 26 maja 2010, 11:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 39 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Blood & Roses - MoI vol. III (GMT)

Post autor: gocho »

Strona 20 i 28-29 Battlebooka.
Jak widać postarali się.
I szykuj się na jutro na pranie w Kanie w Napoleona :P
Nie obawiasz się, że jak rozgłosisz, że jutro gramy tam w Napcia, to znowu obskoczy nas tłum anglojęzycznych turystów?
"Znalazłem armię Waszej Wysokości podzieloną trojako. Część naziemna składa się z rabusiów i maruderów; druga znajduje się pod ziemią, a trzecia w szpitalach. Czy powinienem wycofać się z pierwszą, czy czekać, aż dołączę do którejś z pozostałych" Clermont w liście do Ludwika XV
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Blood & Roses - MoI vol. III (GMT)

Post autor: clown »

No wiesz, dziwne byłoby, żeby jakichś zasad specjalnych dotyczących tych wydarzeń nie było, skoro nawet taki laik jak ja je zna :) co tylko potwierdza wrażenie, że system MoI jest bardzo plastyczny i atrakcyjny w formie. Może tę część kupisz? Chętnego do grania masz, conajmniej jednego :)
A o tandemy językowe się nie martw, bo ostatnio z zainteresowaniem oglądali nasze potyczki w Burgundii i Bretanii, kiedy francuski Delfin masakrował niemiłych Anglików i wyrzucał ich z prawowitych ziem tylko jemu należnych :)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Blood & Roses - MoI vol. III (GMT)

Post autor: Khamul »

Grał juz ktos może w pierwszy scenariusz? Zastanawiam się czy Lancasterowie maja w nim jakiekolwiek szanse...
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Blood & Roses - MoI vol. III (GMT)

Post autor: RyTo »

Ja też jestem ciekaw "polskich" reakcji :) Na razie jednak mogę tylko śledzić cudze wypowiedzi. Jeśli gra nie dotrze do mnie w ciągu dwóch tygodni, prawdopodobnie urządzę sobie rozgrywkę przez Vassal :P

Opcjonalne zasady w pierwszej bitwie pod Albans oraz seria udanych rzutów zawsze powinny pomóc :D
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
renald
Sous-lieutenant
Posty: 409
Rejestracja: czwartek, 4 stycznia 2007, 23:52
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Re: Blood & Roses - MoI vol. III (GMT)

Post autor: renald »

Pierwszą rozgrywkę w B&R prawdopodobnie będę miał pod koniec nadchodzącego tygodnia, ale szybko po przejrzeniu playbooka przyszła mi do głowy wersja St. Albans "dla graczy" : Dać Somersetowi i Northumberlandowi po dodatkowym oddziale. Ewentualnie Królowi. Zbrodnia na przekazach historycznych pewnie będzie niewielka, a balans i atrakcyjność rozgrywki myślę znacznie poprawione.
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Blood & Roses - MoI vol. III (GMT)

Post autor: Khamul »

Ja się w ogóle zastanawiałem, czy w pierwszym scenariuszu, aby nie ma pomyłki z Flight Points, czy nie powinno być odwrotnie, 6 dla Yorków, 10 dla Lancasterów... aby wyrównać szanse.
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Blood & Roses - MoI vol. III (GMT)

Post autor: Khamul »

W przyszłym tygodniu planujemy z RyTo rozegrać 3 scenariusze z B&R. Po lekturze instrukcji i przepisów dotyczących scenariuszy, jak również po wcześniejszych rozgrywkach przy Infidelu czuję niepokój - zapowiadają się bitwy praktycznie bez szarż kawaleryjskich... Ciężka kawaleria ze względu na ostrzał łuczników i dużą szansę na utratę koni przy tym ostrzale walczy w szyku spieszonym. Przynajmniej w założeniach. Zobaczymy co z tego będzie, wrzucę zdjęcia, może kilka słów napiszę o rozgrywkach.

Swoją drogą kolena część serii może spokojnie dotyczyć konfliktów polsko-krzyżackich, od chociażby Płowców do wojny trzynastoletniej. Na podstawie przepisów z B&R myślę, że spokojnie dałoby się rozegrać bitwy z tej wojny.
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43347
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Blood & Roses - MoI vol. III (GMT)

Post autor: Raleen »

Tutaj jak zrobisz jakiś AAR, to będę bardzo zainteresowany. Swego czasu się nagraliśmy w MoI, potem był "Infidel", ciekawe jak wypadnie kolejna część serii.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Starożytność i średniowiecze”