1939 (Kordyt)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
Piskor
Podporucznik
Posty: 347
Rejestracja: czwartek, 31 grudnia 2009, 17:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: 1939 - ogólna dyskusja

Post autor: Piskor »

Oczywiście wszelkie pytania mile widziane. Jednak obecnie SO musiał oddać się w opiekę NFZ-u, lada dzień wyjdzie na wyczekiwaną wolność. W razie jakichkolwiek wątpliwości rzecz jasna służymy pomocą.
"Polska nie zna pojęcia pokoju za wszelką cenę!"
n_b
Caporal
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2009, 20:27
Lokalizacja: Pl

Re: 1939 - ogólna dyskusja

Post autor: n_b »

I jak tam "Czerwony Dodatek" już się wysmażył? Miał być już dawno temu, a tu nadal posucha w temacie...

Myślę, że opcja nowej mapy (dużej i z heksami) mogłaby być dodawana za dopłatą do "CzD".

Czy wiadomo już coś konkretnie?
Awatar użytkownika
SO
Starszy Sierżant
Posty: 236
Rejestracja: środa, 23 grudnia 2009, 20:30
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: 1939 - ogólna dyskusja

Post autor: SO »

Głównym powodem powolnego "wysmażania" dodatku jest chroniczny brak czasu w związku z nawałem obowiązków zawodowych. Sprawę komplikuje jeszcze fakt konieczności zmiany rysownika. Nowy już wziął materiały źródłowe i pracuje. Pierwsze rysunki już gotowe. Obecnie, powoli, pisze się instrukcja.
Zastanawiam się również nad formą "opakowania" dodatku bo robienie dla niego pudełka takiego jak dla wersji podstawowej zwiększy tylko koszty.
n_b
Caporal
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2009, 20:27
Lokalizacja: Pl

Re: 1939 - ogólna dyskusja

Post autor: n_b »

Jeśli chodzi o mnie to dodatek może być zapakowany nawet w zwykłą "koszulkę" biurową.

A jaka decyzja zapadła co co mapy? Czy dostaniemy dużą - bez konieczności gry na mapie taktycznej?
Awatar użytkownika
Piskor
Podporucznik
Posty: 347
Rejestracja: czwartek, 31 grudnia 2009, 17:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: 1939 - ogólna dyskusja

Post autor: Piskor »

Odpowiedź nie zapada więc ze swojej strony napiszę tyle, ile wiem. Mianowicie sprawa wygląda następująco:
Koszulka biurowa, jak piszesz, wystarcza w zupełności. Jest jednak spore grono odbiorców dla których pudełko jest integralną częścią gry. Sam osobiście również wolę posiadać pudełko niż trzymać elementy do gry między kartkami gazety czy instrukcji. Mimo to zapewne potencjalnymi odbiorcami będą gracze, którzy już posiadają wersję podstawową, więc kwestia przechowywania elementów zawartych w dodatku rozwiązuje się poprzez pudełko do "podstawki".

Odnośnie pytania dotyczącego mapy - z tego co wiem nic się nie zmieni. Mapa strategiczna do przesuwania korpusów i armii, a taktyczna do bitew. Jest to poniekąd znak rozpoznawczy tej gry więc chyba nie ma sensu nic modyfikować. Był i jest pomysł wydania gry zawartej na jednej mapie, jednak jest to tylko szkic całego projektu i "chyba na pewno" nie zostanie zastosowany w przypadku dodatku o wkroczeniu Sowietów.
"Polska nie zna pojęcia pokoju za wszelką cenę!"
Awatar użytkownika
Petru Rares
Capitaine
Posty: 821
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 22:37
Lokalizacja: Bełchatów/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: 1939 - ogólna dyskusja

Post autor: Petru Rares »

Napiszcie proszę, czy gra 1939 jest jeszcze w sprzedaży? I ile schodzi się z czasem rozgrywki w pełną kampanię wrzesniową?
Awatar użytkownika
SO
Starszy Sierżant
Posty: 236
Rejestracja: środa, 23 grudnia 2009, 20:30
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: 1939 - ogólna dyskusja

Post autor: SO »

Przepraszam, że tak długo nie było odzewu ale krótko mówiąc: kłopoty, kłopoty i jeszcze raz kłopoty. W ostatnich tygodniach jeszcze doszły problemy z domeną i przez to stronka jest niedostępna w sieci. Długo by pisać a czasu szkoda. Co do dostępności gry to jest jeszcze kilka sztuk. Od czasu do czasu pojawia się na allegro ale można zamawiać pisząc na priv albo na maila. Co do czasu gry to trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Na pewno kilka godzin. Na początku gdy co chwila zagląda się do instrukcji to będzie długo ale wraz z lepszą znajomością zasad czas rozgrywki będzie się skracał. Grając na tzw. punkty i osiąganie celów strategicznych gra będzie krótsza ale rozgrywając warianty historyczne trzeba długo posiedzieć nad planszą.
piwoslaw
Appointé
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 15 stycznia 2013, 13:18

Re: 1939 - ogólna dyskusja

Post autor: piwoslaw »

Jak tam postępy z dodatkiem?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43339
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3918 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: 1939 (Kordyt)

Post autor: Raleen »

Wydawnictwo Kordyt niestety zaprzestało działalności, więc póki co ten wątek będzie jedynym do dyskusji o grze "1939".

Gdyby ktoś z Was był zainteresowany materiałami i dyskusjami o "1939", jakie swego czasu pojawiły się na forum, dawny dział wydawnictwa znajduje się tutaj: https://strategie.net.pl/viewforum.php?f=182

Można się tam zapoznać z dwoma relacjami z rozgrywek i propozycją zasad opcjonalnych do tej gry.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43339
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3918 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: 1939 (Kordyt)

Post autor: Raleen »

Gra wyszła jakiś czas temu i po premierze wzbudziła zainteresowanie graczy jako że tytułów traktujących o kampanii wrześniowej nie ma zbyt wiele. Ciekaw jestem czy ktoś z Was ją jeszcze posiada i czy są prowadzone jakieś rozgrywki?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: 1939 (Kordyt)

Post autor: Ogmios »

Ja ją ze dwa lata temu nabyłem, do tej pory rozegrałem z pół tury ;) Wiadomo co się na początku dzieje, a tu mamy każdą walkę z mapy strategicznej rozgrywaną z osobna na taktycznej mapce. Pomysł ciekawy, ale w praktyce ciężko rozegrać dłuższą grę bez zarezerwowanego dedykowanego stołu na tydzień. NIestety wystarczająco hardkorowego przeciwnika też mi brakuje :| . W każdym razie komponenty i parę pomysłów fajnych jest. Być może nadawałoby się do rozgrywek po sieci.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43339
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3918 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: 1939 (Kordyt)

Post autor: Raleen »

Teraz ze względu na pandemię idea przenoszenia gier do sieci czyli na Vassala jest bardzo na czasie. Do tego zima idzie, to sprzyja planszówkom.
Gdzieś mam jeszcze kontakt do wydawcy, można spróbować. Tylko kto by się podjął zrobienia modułu, no i czy byliby chętni na tę grę...
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”