[Warszawa] Między Wierszami a hukiem dział [7 maja 2016]

Rozgrywki indywidualne i klubowe. Sprawy organizacyjne klubów graczy.
Awatar użytkownika
duc de Fort
Capitaine
Posty: 843
Rejestracja: sobota, 21 stycznia 2012, 18:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

[Warszawa] Między Wierszami a hukiem dział [7 maja 2016]

Post autor: duc de Fort »

Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych na spotkanie z wojenną grą planszową w klubo - księgarni "Między Wierszami" w Warszawie przy ul. Grochowskiej 288. Odbędzie się ono w sobotę 7 maja od godz. 15. Lokal teoretycznie czynny jest do 21, ale jeśli będą chętni i taka potrzeba, to będzie można trochę przedłużyć pobyt.
W założeniu spotkanie ma zachęcić nowych ludzi do sięgnięcia po takie gry. Od jakiegoś czasu regularnie odbywają się tam wieczory gier euro. Tym razem będzie czas dla naszego hobby :)
Swoją obecność potwierdzili Raleen ze swoją Ostrołęką oraz Krzysiek z Wyścigiem do Berlina. Jakieś gry ja przywiozę ze swoich skromnych zasobów. Ale oczywiście zapraszamy wszystkich chętnych, można przyjść ze swoją grą (wojenną ;) ) i pograć w bardzo przyjemnym lokalu i oczywiście w doborowym towarzystwie.
Strona wydarzenia na facebooku:
https://www.facebook.com/events/112026752537185/

Serdecznie zapraszam
Konrad
FortGier.pl - najlepszy sklep z wojennymi grami planszowymi
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43344
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Między Wierszami a hukiem dział

Post autor: Raleen »

Będę z "Ostrołęką", tak jak zapowiadał Konrad.
Już dziś zapraszam. Będzie można zobaczyć pograć, a nawet kupić.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 193 times
Been thanked: 117 times

Re: [Warszawa] Między Wierszami a hukiem dział

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Mógłbym przynieść "1714".
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Awatar użytkownika
duc de Fort
Capitaine
Posty: 843
Rejestracja: sobota, 21 stycznia 2012, 18:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Między Wierszami a hukiem dział

Post autor: duc de Fort »

O, to także dobra propozycja. Zapraszamy :) Szczególnie, jeśli będziesz w stanie ewentualnie wytłumaczyć zasady osobom, które jeszcze nie miały do czynienia z tą pozycją.

A z wieści jeszcze: w dniu spotkania będzie można nabyć dostępne w księgarni na miejscu książki Wydawnictwa NapoleonV z 20% rabatem.
FortGier.pl - najlepszy sklep z wojennymi grami planszowymi
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43344
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Między Wierszami a hukiem dział

Post autor: Raleen »

Zapowiedź imprezy na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=118

Puszczam też wici w innych miejscach.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: [Warszawa] Między Wierszami a hukiem dział

Post autor: Silver »

Mógłbym przynieść coś z wieloosobówek jak starczy miejsca: Britannia, Commands Color Epic, Conflict of Heroes, Democracy under siege, Holy roman empire, Italia, Kutuzov, Orzeł i Gwiazda, Sword of Rome, To the last man, Wyścig do Renu.
Albo 2 osobówki: Espana 1936, Fires of Midway, For the people, Hammer of the scott, Hannibal RvC, Iron&Oak, Rebel Raiders on the high seas, Wojna o pierścień.
Awatar użytkownika
duc de Fort
Capitaine
Posty: 843
Rejestracja: sobota, 21 stycznia 2012, 18:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Między Wierszami a hukiem dział

Post autor: duc de Fort »

@Silver - z wymienionych przez Ciebie myślę, że warto by było przynieść Conflict of Heroes - szybka, atrakcyjna wizualnie i tematycznie, da się w miarę szybko wytłumaczyć. Może też Fires of Midway - gra inna od większości, karciana, a jednak bardzo wciągająca, z tego, co wiem. Wyścig do Renu ja przyniosę, to już możesz go odpuścić.

Acha, co do miejsca, to oceniam, że będzie na jakieś 4 większe gry plus kilka mniejszych, w zależności, jak ustawimy stoły.

Pozdrawiam
Konrad
FortGier.pl - najlepszy sklep z wojennymi grami planszowymi
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: [Warszawa] Między Wierszami a hukiem dział

Post autor: Silver »

Konrad - pełna zgoda, a Wyścig to mam lecz jeszcze nie znam przepisów.
Szary
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: środa, 26 lutego 2014, 20:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Między Wierszami a hukiem dział [7 maja 2016]

Post autor: Szary »

Ja bym się chętnie pojawił, choć może do czegoś z cudzej kolekcji. ;)
Awatar użytkownika
Petru Rares
Capitaine
Posty: 821
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 22:37
Lokalizacja: Bełchatów/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Między Wierszami a hukiem dział [7 maja 2016]

Post autor: Petru Rares »

Z przyjemnością wpadnę do tego jakże uroczego miejsca (dobra książka + świetna atmosfera, mili właściciele, dobra kawa i piwo), szczególnie, że to 5 min. piechotą od mojego mieszkania (w końcu skończyłem remont więc wracam do świata graczy i na forum). :D

Nie mam jeszcze sprecyzowanych planów co do gier, ale możliwe, że wpadniemy do kawiarni we dwóch - tj. razem z Bambroughem i będziemy kończyć partie For the People. Jeśli Piotrek się nie zjawi to chętnie rozegram parę etapów Ostrołęki. Ewentualnie przyniosę Marie do rozpykania na 3.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43344
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Między Wierszami a hukiem dział [7 maja 2016]

Post autor: Raleen »

Bardzo chętnie Petru parę etapów zrobić, bardzo chętnie. Tylko trochę o gości zadbać musimy...
Cieszę się, że wracasz do "żywych" ;)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Trampon
Adjudant-Major
Posty: 293
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 18:05
Lokalizacja: blisko fabryki traktorów
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Między Wierszami a hukiem dział [7 maja 2016]

Post autor: Trampon »

Spróbuję dotrzeć z młodym naborem.
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43344
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Między Wierszami a hukiem dział [7 maja 2016]

Post autor: Raleen »

Całkiem przyjemnie dziś było. Co prawda nie nawiedziły nas tłumy gości, ale znajomi gracze dopisali. Pograłem sobie w "Wyścig do Renu", który wreszcie trochę poznałem, poopowiadałem o swojej "Ostrołęce", tak że w sumie bardzo pożytecznie spędzony czas i miejscówka też dobra.

Dzięki Konradzie i do następnego razu!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: [Warszawa] Między Wierszami a hukiem dział [7 maja 2016]

Post autor: Silver »

Ja również cieszę się, że uczestniczyłem w rozgrywce w Wyścig do Renu. Ponadto zagrałem w trudną do dostania wersję gry o zmaganiach politycznych na Ukrainie sprzed kilkunastu lat i podobało mi się, że można ją rozegrać na 4 osoby podzielone na 2 współpracujące drużyny - takich gier nie ma prawie wcale.
Potem tylko pokibicowałem kolejnej rozgrywce w Wyścig do Renu i zwinąłem swe sztandary.
Szkoda tylko, że tak szybko upłynął czas i na darmo, na długich trasach, transportowałem dziś swój ciężki pakunek z grami.
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 193 times
Been thanked: 117 times

Re: [Warszawa] Między Wierszami a hukiem dział [7 maja 2016]

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Ja również dziękuję wszystkim, szczególnie tym, z którymi udało mi się rozegrać partię "1714"
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotkania, kluby”