Wydawnictwo Napoleon V

Literatura, ze szczególnym uwzględnieniem literatury historycznej i militarnej.
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wydawnictwo Napoleon V

Post autor: cdc9 »

@elahgabal
Z wymiany poglądów na tym wątku wynika, że znacie się, jesteście kolegami, więc te swoje problemy możecie załatwiać przez pw lub w rozmowie osobistej.
"Wsiedliście" na to wydawnictwo jakby to był PWN za czasów nieboszczki PRL (kilkudziesięciu korektorów i redaktorów na etatach). :)
Są mali, mają ograniczenia, zbierają doświadczenia, to i popełniają błędy.
Apel, aby teraz wertować książki i wyszukiwać, a potem publicznie ogłaszać gdzie jest przysłowiowy Filko zamiast Fulko jest dziwaczny i do niczego nieprzydatny.
Nie jestem jakimś wielkim znawcą wydawnictw, nie śledzę for edytorów, ale tu akurat jestem bardzo zadowolony z podejścia wydawnictwa do klientów i ich potrzeb. Gdyby, dajmy na to, Bellona tak podchodziła do swej pracy, to z pewnością nie byłoby takiego podejścia do ich produktów jakie niestety jest.
Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi.

Józef Piłsudski (24 września 1895 r.)
napoleonv
Appointé
Posty: 33
Rejestracja: czwartek, 23 stycznia 2014, 09:53

Re: Wydawnictwo Napoleon V

Post autor: napoleonv »

Jeśli ktoś chce ze mną dyskutować na forum publicznym to cóż nie będę chował głowy w piasek.

Sprawdzam tego nieszczęsnego Filko i jest na kilkaset Fulko jeden Filko w dodatkach.
Sprawdzam też resztę błędów wskazanych przez Elahgabala i większość jest w dodatkach, przepraszam musiałem je zbyt pobieżnie sprawdzić.

Będę wdzięczny za dokładne wskazanie i wyliczenie podobnych błędów w Aleksym i Almaryku.
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Wydawnictwo Napoleon V

Post autor: elahgabal »

cdc9 pisze:"Wsiedliście" na to wydawnictwo jakby to był PWN za czasów nieboszczki PRL (kilkudziesięciu korektorów i redaktorów na etatach). :)
Jeżeli faktycznie dla kogoś wygląda to tak, że "wsiadłem" na Wydawnictwo, które lubię i które stanowi żelazny punkt na mojej liście zakupów to mogę jedynie napisać, że moją intencją było zasygnalizowanie problemu, a nie żadne "wsiadanie".
W każdym razie jeżeli ktoś czuje się urażony tedy się kajam i przymykam.
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
napoleonv
Appointé
Posty: 33
Rejestracja: czwartek, 23 stycznia 2014, 09:53

Re: Wydawnictwo Napoleon V

Post autor: napoleonv »

To ja przepraszam, czasem reaguje zbyt emocjonalnie. Cały ten projekt to 6 lat mojego życia, i czasem ciężko znieść mi słowa krytyki.
Jeśli będą jeszcze jakieś uwagi to postaram się odpisywać mniej emocjonalnie.
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wydawnictwo Napoleon V

Post autor: cdc9 »

"Tak jest - zgoda,
A Bóg wtedy rękę poda."
:)
Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi.

Józef Piłsudski (24 września 1895 r.)
Wysoki
Sergent
Posty: 123
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2014, 21:06
Been thanked: 4 times

Re: Wydawnictwo Napoleon V

Post autor: Wysoki »

elahgabal pisze: (...)
"Kampania Cezara przeciw Ariowistowi", "Trajan", "Normański podbój Sycylii", "Sztuka wojenna krzyżowców", "Boemund I...", "Rajmund III...", "Wojna Królestwa Jerozolimskiego..." - w tych tytułach nie ma nikogo wymienionego z nazwiska jako odpowiedzialnego za korektę jako taką. A mimo to ww. tomy są całkowicie w porządku. (...) To dopiero te dwa (no dobra, trzy - z "Ekspedycje Amalryka..." jest podobny problem) wydane dopiero co tytuły są... takie jakie są. Czyli "coś się podziało" ostatnio. I to mnie dziwi/niepokoi. :?
Napoleon V to mimo ogromnego rozwoju nadal małe wydawnictwo, nakłady poszczególnych tytułów nie są wielkie, więc żeby cena danej książki była możliwa do zapłacenia w miarę możliwości jedna osoba wykonuje więcej niż jedno zadanie. Akurat przy jednym z ww. tytułów miałem swój skromny udział, prace nad kolejnym mogłem obserwować z bardzo bliska - w tym przypadku osobą odpowiedzialną za korektę jest ta, która jest wymieniona jako po prostu redaktor. Z racji tego, że zajmowała się jednocześnie dwiema rzeczami: korektą językową oraz, w miarę możliwości, merytoryczną.
Oczywiście prace wyglądają bardzo różnie - czasem, tak jak właśnie przy Kampanii Cezara... koniecznych interwencji jest bardzo mało i ograniczają się właściwie do wychwycenia nielicznych (nieuniknionych u nikogo) literówek, czasem roboty jest dużo, dużo więcej.

Podsumowując - wydawnictwa jeszcze nie stać aby tak jak wspomniana Bellona zatrudnić do każdej pracy jednocześnie jedna osobę będącą redaktorem merytorycznym oraz kolejną, zajmującą się tylko korektą językową. Dlatego przykładowo sam Darek, poza byciem szefem, który nadzoruje całość, osobą zajmującą się reklamą oraz sprzedażą uczestniczy także w pracach przy składzie i korekcie.
Staramy się, aby było jak najlepiej i myślę, bez przesadnej skromności, patrząc na to jak przykładowo wyglądają czytane ostatnio przeze mnie tytuły z serii Historyczne Bitwy, że mimo wykonywania paru rzeczy na raz jesteśmy jednak generalnie lepsi od fachowców Bellony. Jeśli tam trafi się dobra pani korektor i liczbę literówek można ocenić na ok. 10 na przykładowo 200 stron, to z kolei merytorycznie może być słabo (przy czym chodzi mi o prace "problemowe", nie takie gdzie po dobrym autorze można co najwyżej poprawić trochę literówek i podrzucić parę pomysłów).

Wydawnictwo cały czas się rozwija i wraz ze wzrastającymi dochodami Darek stara sie zatrudniać coraz więcej osób. Z czasem może rozwiniemy się tak, że da się ww. problemy w zupełności wyeliminować. Na razie niestety pozostaje przeprosić i zapewnić, ze będziemy się starać jeszcze bardziej.
Z Górnoślązakami przez Polskę (1914-1915) – Rafał Mazur/Paweł Grysztar (zabij powieś nie pamiętam, a nie mam teraz jak sprawdzić)
Akurat ja miałem tę przyjemność, bo praca bardzo dobra.
Wieża
Caporal-Fourrier
Posty: 85
Rejestracja: czwartek, 6 października 2011, 21:14
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wydawnictwo Napoleon V

Post autor: Wieża »

Dzień dobry. Mam pytanie do przedstawicieli wydawnictwa Napoleon V. Czy nosicie się z zamiarem wydawania książek w formie elektronicznej i czy myślicie o wydawaniu po polsku systemów historycznych ze stajni Ospreya?
Szary
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: środa, 26 lutego 2014, 20:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: Wydawnictwo Napoleon V

Post autor: Szary »

Nie kuś ich. Za dobrą robotę robią, by doradzać im wtopienie kasy w polski rynek historycznych gier bitewnych. ;) Toż to gorzej by się opłacało jak erpegi. Mało ludzi, a i tak wszyscy praktycznie czytają po angielsku.
Awatar użytkownika
psborsuk
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 687
Rejestracja: czwartek, 8 września 2011, 22:43
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 49 times
Been thanked: 32 times

Re: Wydawnictwo Napoleon V

Post autor: psborsuk »

Nie wszyscy, stąd (dobre) pytanie ;)
Wysoki
Sergent
Posty: 123
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2014, 21:06
Been thanked: 4 times

Re: Wydawnictwo Napoleon V

Post autor: Wysoki »

Wyniki głosowania na serię Campaign po oddaniu 30 głosów:

46. Lake Peipus 1242 x 8 - ten zeszyt jest już zapowiedziany do wydania
233. Boudicca’s Rebellion AD 60–61 x 8 - ten fachowcy odradzają ze względu na jakość
271. The Conquest of Saxony AD 782–785 x 8 - ten także został ju zapowiedziany do wydania
154. Acre 1291 x 6
198. The Samurai Invasion of Korea 1592–98 x 6
286. Catalaunian Fields AD 451 x 6
91. Kolin 1757 x 5
128. Quebec 1775 x 5
138. Poitiers 1356 x 5

Po 4 głosy:

9. Agincourt 1415
40. Sekigahara 1600
51. Inkerman 1854
66. Bosworth 1485
85. Peking 1900
94. Orléans 1429
120. Towton 1461
164. Otterburn 1388
165. Iraq 1941
166. Assaye 1803
172. Gibraltar 1779–1783
202. The Arab Revolt 1916–18
223. Operation Nordwind 1945
237. The Fourth Crusade 1202–04
241. The Fall of English France 1449–53
269. Alesia 52 BC - ten tytuł jest też odradzany
285. Lewes and Evesham 1264–65
297. The Gempei War 1180–85
299. Zama 202 BC

Po 3:
35. Plassey 1757
53. Granada 1492
79. Louisbourg 1758
180. Easter Rising 1916
219. Dunkirk 1940
235. Walcheren 1944
246. Borodino 1812
252. The Jewish Revolt AD 66–74
256. Fallen Timbers 1794
287. Tippecanoe 1811
294. Operation Totalize 1944
298. The First Afghan War 1839–42


Zachęcam do dalszego głosowania, jak widać może to przynieść efekty ;).
Awatar użytkownika
Fromhold
Général de Division
Posty: 3383
Rejestracja: poniedziałek, 1 marca 2010, 21:38
Lokalizacja: obóz warowny
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Wydawnictwo Napoleon V

Post autor: Fromhold »

Wysoki pisze: 246. Borodino 1812
Jeśli można to oddam głos przeciwny. Odradzam wydawanie tej pozycji. Słaba.
Są doskonałe figurki i modele. Są też doskonałe plany i materiały źródłowe, ale nigdy nie idzie to w parze.
http://fromholdblog.blogspot.com/
Wysoki
Sergent
Posty: 123
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2014, 21:06
Been thanked: 4 times

Re: Wydawnictwo Napoleon V

Post autor: Wysoki »

Jak najbardziej można a nawet trzeba :) od razu dzielić się opiniami.
Nie każdy miał w ręku, nie każdy specjalizuje się w danym okresie, stąd wszelkie opinie znawców tematu są jak najbardziej mile widziane.
Wysoki
Sergent
Posty: 123
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2014, 21:06
Been thanked: 4 times

Re: Wydawnictwo Napoleon V

Post autor: Wysoki »

Jeśli ktoś byłby zainteresowany zakupem książek wydawnictwa w bardzo dobrych cenach zachęcam do skorzystania z promocji: http://www.historycy.org/index.php?show ... try1575916 .
Wysoki
Sergent
Posty: 123
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2014, 21:06
Been thanked: 4 times

Re: Wydawnictwo Napoleon V

Post autor: Wysoki »

Od stycznia przyszłego roku do już wydawanych serii (Elite, New Vanguard, Men at Arms, Warrior) ma dołączyć kolejna, jest tylko pytanie jaka. Na razie propozycje Czytelników są takie: http://www.historycy.org/index.php?show ... 849&st=675 .
Awatar użytkownika
psborsuk
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 687
Rejestracja: czwartek, 8 września 2011, 22:43
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 49 times
Been thanked: 32 times

Re: Wydawnictwo Napoleon V

Post autor: psborsuk »

Jestem za Fortress :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”