Granie w Krakowie

Rozgrywki indywidualne i klubowe. Sprawy organizacyjne klubów graczy.
hamilkar1978
Caporal-Fourrier
Posty: 81
Rejestracja: wtorek, 14 marca 2017, 19:41
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: Granie w Krakowie

Post autor: hamilkar1978 »

Zapraszam wszystkich chętnych w sobotę 27.05 na 12.00 do Wanili na Gołębiej. W planach mamy HIS i Sukcesorów, ewentualnie można też przynieść coś swojego.

Zapraszam
...Więc kimże w końcu jesteś?
– Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro

J.W. Goethe "Faust"
Master Yoda
Caporal
Posty: 53
Rejestracja: środa, 7 września 2016, 21:45

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Master Yoda »

Niestety w sobotę 27-go nie mogę przyjść.

Natomiast mógłbym zagrać w kolejną sobotę 3-go czerwca, może być w Here I Stand lub Virgin Queen, mogą być Sukcesorzy, a nawet The Napoleonic Wars. Ja mógłbym przynieść Pax Romana i wyjaśnić zasady, sęk w tym, że ja sam ani razu w to jeszcze nie grałem, więc 2-4 graczy musielibyśmy zagrać jakąś rozgrywkę "rozpoznawczą". Jeżeli natomiast coś krótszego i dość szybkiego, to mogę wziąć bloczkową grę Pax Baltica.
May The Force be with You
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

3 czerwca jest dla mnie terminem o tyle lepszym, że w tym dniu kończę najbardziej intensywny okres pracy i o tyle gorszym, że kończę go posiedzeniem naukowym około południa, jeśli więc mógłbym przyjść, to dopiero w godzinach popołudniowych. W każdym razie podzwonię po ludziach i zobaczę, jak z ich możliwościami w tę następną sobotę.
Mam nadzieję, że w okolicach 3 czerwca będę mógł zapodać jakieś propozycje z mojej strony, zapewne będą one związane z prototypami mojej produkcji ("Krecie Wojny", "Purpurowy Całun"), a także nowo nabytą grą "Pericles" - podobno bardzo dobrą, ale mocno skomplikowaną.
Bardzo chciałem podziękować Islam Gerejowi III, Monthionowi i Hamilikarowi za pomoc w przeprowadzeniu zajęć ze studentami w ostatni poniedziałek, zapraszam do "Wanilii" 5 czerwca od 16.45, zapewne też 12 czerwca w tej samej porze, ale o tym jeszcze zawiadomię. Niestety (jak widzieliście) ja sam jestem w tym czasie przede wszystkim do dyspozycji studentów i podobnie chcę wykorzystać Gości, ale oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by Goście po prostu grali między sobą. :)
Islam Gerej III
Sergent-Major
Posty: 194
Rejestracja: środa, 24 maja 2006, 17:02
Lokalizacja: Kraków - Stare Miasto
Been thanked: 4 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Islam Gerej III »

Ja dziękuję Samuelowi za zaproszenie i możliwość "skorzystania" ze studentów w roli testerów. Potwierdzam swoją obecność 5 czerwca ;)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

Niestety, moje przyjście jutro stało się wykluczone, a to z przyczyny niby to prozaicznej, jaką jest zakatarzenie. Na swoje usprawiedliwienie mogę dodać jedynie, że jestem za-katarzony tak, jak mężczyzna zakochany po uszy i zatoki w Katarzynie jest zakatarzyniony, jak telefon Ireny Adler jest sher-locked, słowem, jest to zakatarzenie wyznaczające zarazem byt i świadomość, które ze zwykłej prozy kataru przechodzi w poetyckość, nawet jeśli nieco turpistyczną. Kierując się zaś nakazem miłości lub (czyniąc ustępstwo Racjonalistom) Złotą Zasadą muszę brać pod rozwagę, że zetknięcie osoby tak przemożnie zakatarzonej z żetonami czyjejkolwiek gry nie jest w chwili obecnej obiektem marzeń żadnego stratega, z wyjątkiem tych o najbardziej wyszukanych smakach. Istnieje natomiast pewna nadzieja mojej obecności za tydzień, ponieważ intensywność przemiany substancji (ja) w atrybut (katar) jest tak duża, że w tym tempie w ciągu tygodnia albo substancja, albo atrybut musi się skończyć. :evil:
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

Pytanie w kwestii najbliższej soboty: czy są jakieś odpowiedzi na propozycję Mastera Yody? Ja sam mógłbym się pojawić najwcześniej ok. 15.00. Będę po dwutygodniowym maratonie wyjątkowo (jak na siebie ;) ) ostrej pracy, więc pewnie w nie najlepszej formie i na spotkanie face to face wolałbym się umówić kiedy indziej, jeśli jednak niezależnie ode mnie zbierze się ekipa do jakieś wieloosobówki, postarałbym się stawić. :)
Master Yoda
Caporal
Posty: 53
Rejestracja: środa, 7 września 2016, 21:45

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Master Yoda »

Wobec nikłego zainteresowania graniem w sobotę w Wanilii (w temacie kontaktował się ze mną tylko Samuel) spędzę tę sobotę inaczej, najwyżej zagram sam ze sobą :) Natomiast, tak jak wspominałem Samuelowi, zajrzę do Wanilii w poniedziałek około 16.30 na krótszą lub dłuższą chwilę, zależnie od tego, co będzie się działo.
May The Force be with You
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

Jeśli chodzi o poniedziałek, to rozszerzyłem rezerwację na 20 osób, więc powinno starczyć miejsca dla każdego chętnego. Muszę jednak ze swojej strony zastrzec, że ja występuję na spotkaniu przede wszystkim jako prowadzący zajęcia ze studentami i jestem w związku z tym do ich dyspozycji, nie Gości (oczywiście, Goście są mile widziani przy rozgrywkach studenckich, o ile będzie wolne miejsce). Ze studentami jestem umówiony na "Grę o Tron", QG 1914, W 1815, "Sekigaharę" oraz "Semper Fidelis" (tu, szczerze mówiąc, umówiony jest bardziej Islam Gerej). Jeśli ktoś chce, żebym przyniósł jakąś jeszcze grę, proszę o wiadomość. Ponieważ i tak będę się musiał tym razem spakować do dużej walizki, jedna więcej gra nie robi różnicy. Przy okazji: jeśli Hamilikar planuje przyjście, jest to dla mnie akurat wygodna okazja, żeby odebrać HISa (będę miał jak wziąć go do domu) - oczywiście, to tylko propozycja, jeśli jest to dla Hamilikara wygodne. Jeśli chcecie się umawiać między sobą na rozgrywki, zapraszam. Aha - ja wynajmuję miejsce od 16.45, pewnie nie ma problemu, jeśli ktoś przyjdzie trochę wcześniej, ale ja sam pojawię się dopiero na tą godzinę. :)
PS Ponieważ do "Wanilii" idę prosto po pracy, proszę o wiadomość do niedzieli wieczór, jeśli coś mam wziąć ze sobą.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

Dzięki za pojawienie się w poniedziałek - byli Islam Gerej, Monthion, Hamilikar i Master Yoda. Za tydzień mam zajęcia z grami tylko dla paru studentów, od 18.30 do 20.00, nie potrzebuje więc wynajmować "Wanilii" - jeśliby jednak pojawiła się "wola w narodzie" i paru Forumowiczów by się umówiło niezależnie, mogę zarezerwować knajpę i się tam przenieść, zawsze to przyjemniej niż w sali wykładowej.
W projekcie są jeszcze zajęcia z młodzieżą harcerską, prawdopodobnie po południu 21-go, jak się coś wyklaruje, dam znać na Forum.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

Koledzy - na razie nie ma zgłoszeń odnośnie jutra, nie wynajmuję więc "Wanilii". Także spotkanie z harcerzami 21-go nie wypaliło. Oznacza to także, że jakieś nasze własne spotkanko w "Wanilii" mógłbym uskutecznić, jeśli oczywiście, zebrałaby się większa liczb chętnych. Ja jestem z grubsza dostępny w okresie między 14 a 22 czerwca i potem między 27 czerwca a 2 lipca, choć niestety to wciąż okres sesyjny, no i szereg innych zobowiązań, więc z umawianiem się indywidualnym na razie wciąż nieco gorzej.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

W poniedziałek nadszedł do mnie długo oczekiwany "Perykles". To trudna, a na pewno mało intuicyjna czteroosobowa gra, wydaje się jednak zbierać jeszcze lepsze oceny niż "Churchill", którego mechanikę wykorzystuje i rozwija. Pod koniec czerwca czy raczej z początkiem lipca będę się starał umówić z naszym Kolegą RyTo, który gościnnie zagości w Krakowie na szkoleniową rozgrywkę albo dwie. Czy byliby chętni się dołączyć? Ostrzegam z góry, że oznacza to konieczność uprzedniego przetrawienia instrukcji, ale rezultat wydaje się wart wysiłku. :)
Awatar użytkownika
Wally
Sergent-Major
Posty: 180
Rejestracja: środa, 4 lutego 2015, 13:26
Lokalizacja: Kraków/Szczucin
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Wally »

To o tego Peryklesa się rozchodzi?
https://www.gmtgames.com/p-587-pericles ... 00-bc.aspx
buty pełne piasku
na zmęczonych nogach
w oczach noc bez brzasku
w ustach smak pieroga
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

Nie, tamten umarł dwa i pół tysiące lat temu na zarazę w Atenach. :P Jasne, że o tego!
No, jeśli Hamilikar i Wally wezmą się do rzeczy, to jestem spokojny o poziom przygotowania do rozgrywek (i mniej spokojny jeśli chodzi o moje szanse na zwycięstwo ;) ). Ale zachęcam dalszych graczy krakowskich i górnośląskich zwłaszcza. :)
Awatar użytkownika
Wally
Sergent-Major
Posty: 180
Rejestracja: środa, 4 lutego 2015, 13:26
Lokalizacja: Kraków/Szczucin
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Wally »

Challenge accepted!
Tylko nie wiem jak z czasem będzie, ten weekend wchodzi w grę?
buty pełne piasku
na zmęczonych nogach
w oczach noc bez brzasku
w ustach smak pieroga
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

W najbliższy weekend inauguruję rozgrywki w Warszawie. W poniedziałek za tydzień jestem umówiony z RyTo na kontakt, wtedy będę wiedział, co i jak, i spróbuję jakoś zacząć umawiać spotkanie. Z mojej strony w grę będzie wchodził przyszły tydzień z wyjątkiem poniedziałku i środy, natomiast zobaczymy, jak z Ryszardem i innymi chętnymi (dołączył mój Brat, jest więc już jedna osoba rezerwowa :) ).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotkania, kluby”