Endless Space II

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Endless Space II

Post autor: Philip79 »

Endless Space II
Obrazek

Witam.

Niedawno wpadła w moje "grabki" :) druga część tej wyśmienitej strategi 4x. Jako, że dopiero ją przechwyciłem to jeszcze nie odważę się napisać dużo więcej na ten temat. Dlatego jeśli ktoś już zdołał coś pograć bardzo prosił bym o pierwsze wrażenia.

Nie zastanawiałem się nawet przez sekundę czy testować tą grę, bo jak wiadomo pierwsza część otrzymała rekordowe noty i zgrzeszył bym, nie przymierzając się do testowania.
Niestety ostatnio cierpię na deficyt czasu i jedynie odpaliłem grę robiąc krótki przegląd. Więcej zapewne napiszę nieco później.

Nie oglądałem też jeszcze dużo gameplayów na YT.
Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to porządnie zrobiona oprawa audiowizualna, która bije na głowę dość spartańsko zrobioną pierwszą część (poza piękną oprawą dźwiękową jedynki), zauważyłem także, że jednak optymalizacja gry strasznie kuleje, ale to nie jeszcze nie powinno przerażać bo mamy do czynienia dopiero z Alphą.
Z tego co widzę gra mocno trzyma sie koncepcji jedynki, jednak jest rozbudowana praktycznie w każdym aspekcie, zachwycając szczegółowością i klimatem.
Na pewno rozbudowany został jeszcze bardziej system rozbudowy floty i tworzenia nowych statków, co było z pewnością było jednym z podstawowych atutów poprzedniczki. Także system zarządzania imperium, dyplomacji oraz rozbudowy planet. Ale na razie nic więcej szczegółowo nie napiszę w tym temacie.
Bardzo ładnie zrobione są: wygląd planet, układów, ekranów zarządzania, a wszystkie te elementy uległy znacznej rozbudowie. Gra zajmuje ponad 5GB (a jest to dopiero Alpha), czyli prawie 5x więcej niż poprzednik w pełnej wersji.

Jedna rzecz mnie zasmuciła już na starcie, mianowicie brak tłumaczenia na j. polski :( bo przecież jedynka miała bardzo dobrze zrobione tłumaczenie (czyżby poprzednia część kiepsko sprzedawała się w Polsce???). Nie znalazłem jeszcze informacji co do planów tłumaczenia na PL.

Tak więc czekam na opinie, ja sam napisze więcej niebawem jak nieco bardziej zapoznam sie z grą.
Mogę tylko powiedzieć, że chyba szykuje się kolejny hicior :)

Pozwoliłem sobie wrzucić kilka screenów z gry.

pozdrawiam


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Endless Space II

Post autor: WarHammster »

Po screenach widzę, że wiele nie zmieniono, więc albo na plus, albo na minus - zobaczymy.
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Endless Space II

Post autor: runnersan »

Moim zdaniem troszkę więcej poszli w styl znany z Endless:Legends wprowadzając np Questy znane z tametj gry. Taką mysl przewodnią, cel, który jest bardzo indywidualny w zależności od imperiów.

Bardzo podobały mi się tez intra do każdej z ras. United Empire wręcz genialnie wprowadza w klimat.
https://www.youtube.com/watch?v=HTbS8BEa1oI
Zapraszam do przeglądania...

http://wirtualnygeneral.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Endless Space II

Post autor: Philip79 »

Po screenach widzę, że wiele nie zmieniono, więc albo na plus, albo na minus - zobaczymy.
Jest takie powiedzenie, że nie warto zmieniać czegoś co jest dobre :D
Tak więc powinnismy liczyc na wiecej questów, lepsze wstawki filmowe, animacje, rozbudowany interfejs, oraz zarządzanie imperiu, wiecej opcji dyplomatycznych, rozbudowany system designu nowych statków.
Czego wymagac wiecej :lol:
runnersan pisze:Moim zdaniem troszkę więcej poszli w styl znany z Endless:Legends wprowadzając np Questy znane z tametj gry. Taką mysl przewodnią, cel, który jest bardzo indywidualny w zależności od imperiów.

Bardzo podobały mi się tez intra do każdej z ras. United Empire wręcz genialnie wprowadza w klimat.
https://www.youtube.com/watch?v=HTbS8BEa1oI
Trafna uwaga, bo wprowadzili jakby część elementów RPG z "E. Legends" i powiem szczerze, że może to być nie głupi pomysł, ale zobaczymy.
W ogóle tak sobie teraz pomyślałem, jakby to wyszło, gdyby spróbowali zrobić hybrydę "endlesów"

Ps. jeśli ktoś bardzo chciałby przetestować alphe proszę pisać na pw. Zobaczymy co da się zrobić ;)

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Endless Space II

Post autor: Philip79 »

Przyznam, że długo nie zastanawiałem się, czy zaopatrzyć się w powyższą pozycję i uczyniłem to od razu gdy ukazała sie pełna wersja.
Musze przyznać, że kasa z pewnością nie jest wywalona w błoto, bo twórcy na prawdę postarali się.

Oczywiście łatwo zauwazyć, że w wiekszości porzucono koncepcję z pierwszej części endles space, a wprowadzili rozwiązania znane nam bardziej z endles legend i chyba dobrze, bo dzięki temu zabiegowi gra jest bardziej złożona.
Ci którzy ograli się juz w endles legend będą mieli łatwiej w ogarnięciu gry, która trzeba przyznać jest bardzo rozbudowana w każdym aspekcie (od zarządzania systemami, planetami i naszą rasą, po badania, rozbudowę floty itd)

Gra oczywiście jest w pełni spolonizowana tekstowo i posiada dobrze zrobiony tutorial (a raczej doradcę), co pozwoli na szybsze zapoznanie się z grą, a zajmie to trochę czasu, bo jest w czym grzebać. To tak jakby endles legend, rozbudowany 2-3 krotnie, zbudowany na bazie pierwszej części endles space, z którego poza widokiem ogólnym systemów, zostało niewiele.
I dobrze, bo jeśli chcieli by rozbudować grę bazując na samej pierwszej części, nie osiągnęli by takiego efektu, a przecież mieli już sprawdzony system z endles legend.

Pod względem wizualnym gra prezentuje się bardzo ładnie (właściwie pod każdym względem wygląda dobrze) i chyba można by było się targnąć na stwierdzenie, że jest to obecnie chyba najbardziej rozbudowana strategia 4x w kosmosie.
Zarządzanie, polityka wewnętrzna, aspekty ekonomiczne, socjalne, aż wreszcie elementy militarne, badawcze i dyplomacja... wszystkie te elementy uległy dużej rozbudowie.

Do tego dochodzą różnego rodzaju wstawki, mające na celu zwielokrotnić pierwsze doznania. Przykładowo, po odkryciu nowego systemu, mamy cos w rodzaju, multimedialnej prezentacji wszystkich nowych planet, z przedstawieniem ich zasobów i struktury. Przyjemne z pozytecznym.

Jak na razie nie trafiłem na "zgrzyty", ale też nie grałem długo i po kilku godzinach nadal jestem na etapie poznawania gry.

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Endless Space II

Post autor: Telamon »

W saturnie do kupienia pudełkowa wersja za 99zł!
adi2
Adjudant-Major
Posty: 337
Rejestracja: piątek, 5 lipca 2013, 21:10

Re: Endless Space II

Post autor: adi2 »

Ja się jednak wstrzymuję z kupnem bo np.: "Odnosi się wrażenie, że gra się wciąż w betę. Jest pare bugów, szczególnie dokuczliwy ten z dwoma różnymi minerałami na planecie. Wydaje się być okrojona - mniej technologii, ras. Więc albo będzie łatanie albo szykują się na festiwal DLC. Eventy są chaotyczne. Te dla wszystkich ras często nie do spełnienia i trudne do ogarnięcia na mniejszych mapach.
Brakuje także większej możliwości ustawiania zasad rozgrywki przy rozpoczynaniu noweg gry.
Moim zdaniem słabsza od Stellaris czy nawet jedynki. Poczekałbym na promocje albo przynajmniej łatki. Może historia się powtórzy jak w przypadku jedynki, gdzie dodatek naprawił wiele problemów i urozmaicił grę. "
Chętnie zagram online (Vassal itp.). Moje filmiki z gier PC kampanii mp(Europa Universalis 2):

http://youtu.be/mkga5VM5aY0
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Endless Space II

Post autor: Philip79 »

adi2 pisze:Ja się jednak wstrzymuję z kupnem bo np.: "Odnosi się wrażenie, że gra się wciąż w betę. Jest pare bugów, szczególnie dokuczliwy ten z dwoma różnymi minerałami na planecie. Wydaje się być okrojona - mniej technologii, ras. Więc albo będzie łatanie albo szykują się na festiwal DLC. Eventy są chaotyczne. Te dla wszystkich ras często nie do spełnienia i trudne do ogarnięcia na mniejszych mapach.
Brakuje także większej możliwości ustawiania zasad rozgrywki przy rozpoczynaniu noweg gry.
Moim zdaniem słabsza od Stellaris czy nawet jedynki. Poczekałbym na promocje albo przynajmniej łatki. Może historia się powtórzy jak w przypadku jedynki, gdzie dodatek naprawił wiele problemów i urozmaicił grę. "

Kochani, wyszło w sumie 3 update od premiery,
tylko trzeba je instalować od podstawki w kolejności jaka podałem:

1. podstawka
2. v1.0.1
3. v1.0.5
4. v1.0.52 (hotfix)

Powinno rozwiazać wszystkie problemy.
Proponowałbym przeinstalować grę i dopiero aktualizować.
Ja gram dosyć często, po poprawkach, nie trafiłem jeszcze na buga.

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Endless Space II

Post autor: Telamon »

runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Endless Space II

Post autor: runnersan »

Przestało mi się podobać w momencie jak usłyszałem "pioseneczkę" z mojego telefonu służbowego... :)
Zapraszam do przeglądania...

http://wirtualnygeneral.blogspot.com/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”