Granie w Krakowie

Rozgrywki indywidualne i klubowe. Sprawy organizacyjne klubów graczy.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

Hej,
z okazji przyjazdu RyTo do Krakowa umawiamy się w "Wanilii" na "Peryklesa" najpierw w piątek na 17.30, potem w sobotę na 12.00. Na piątek mamy komplet (RyTo, Wally, Hamilikar i ja), na sobotę komplet przekroczony (nie będzie Wally'ego, ale będzie mój Brat i Olga - specjalistka od Arystofanesa, przyjdzie też zapewne małżonka Ryszarda), a zatem być może szykuje się może jakiś mini-konwent. Zapraszam więc wszystkich chętnych na ten dzień, może uda się odpalić jeszcze jakąś 1-2 gry dodatkowo. :)
Awatar użytkownika
Wally
Sergent-Major
Posty: 180
Rejestracja: środa, 4 lutego 2015, 13:26
Lokalizacja: Kraków/Szczucin
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Wally »

Potwierdzam przybycie. Mimo że przyroda jest przeciwko mnie to walczę z przepisami, myślę że wygram tą walkę szczególnie że wygląda mi to na bardzo fajną grę. Choć wiem że zderzenie z rozgrywką i przeciwnikami pewnie będzie bolało :)

Obrazek
buty pełne piasku
na zmęczonych nogach
w oczach noc bez brzasku
w ustach smak pieroga
Saw11
Sergent
Posty: 100
Rejestracja: niedziela, 19 października 2014, 22:16
Lokalizacja: Katowice

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Saw11 »

Czy jest ktoś chętny w Krakowie na Library of Napoleonic Battles Kevina Zuckera? :) W Krakowie będę w sobotę 5 sierpnia, gdzie będę mógł zagrać od rana (8-9) do ok. 14:00. Z kolei w niedzielę 6 sierpnia zapraszam do gry w Katowicach (mam cały wolny dzień).

Posiadam The Coming Storm oraz La Patrie en Danger, ale jestem otwarty także na inne gry z tego systemu :)

Jeżeli znajdzie się ktoś chętny to proszę o info na priv.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Monthion »

Czy byłby ktoś zainteresowany zapoznawczą rozgrywką w Farmerów vs. imperium w październiku?
hamilkar1978
Caporal-Fourrier
Posty: 81
Rejestracja: wtorek, 14 marca 2017, 19:41
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: Granie w Krakowie

Post autor: hamilkar1978 »

Ja jestem zainteresowany zapoznawczą rozgrywką w Farmerów vs. imperium w październiku :) Ale dopiero od przyszłego tygodnia.
...Więc kimże w końcu jesteś?
– Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro

J.W. Goethe "Faust"
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

Jak rozpoznacie, to i ja jestem chętny do zapoznania. :)
Obecnie zacząłem zajęcia z grami w ramach studenckich ćwiczeń, przewiduję jeszcze 3-4 tego typu w semestrze, w niektóre poniedziałki ok. 15.00-20.00. Dziękuję Hamilikarowi za pomoc w przeprowadzeniu tych pierwszych. Rozegrane zostały QG 1914, "Pax Pamir", "Sekigahara" i "1989", grupa mniejsza niż w zeszłym roku, ale zdecydowanie bardziej zaangażowana. Dam znać, jeśli będzie kolejna okazja, może nawet namówię uczestników na jakiegoś HISa, kto wie? :)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

Wróciłem do Kraju i myślę o zorganizowaniu jakiegoś waniliowego spotkania z grami jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Z weekendów w grę nie wchodzi na pewno ostatni listopada (bo wtedy jest konwent) i pierwszy grudnia (bo wtedy jestem w Łodzi). Chodzi mi o spotkanie wieloosobowe, najchętniej HIS czy VQ (ale wymaga 6 osób), jest też pewna liczba gier 4-osobowych (odkopane niedawno "The Gods Kings", "Perykles", "Time of Crisis", Wally wspominał też o swoim "Falling Sky", a Master Yoda o "Pax Romana"). Z wersji na wieczór "Pax Pamir" i "Pax Renaissance". Piszę oczywiście o wieloosobówkach, na dwuosobówki wolę się umawiać indywidualnie, niekoniecznie w knajpie, no i w sumie jestem już trochę poumawiany. Proszę chętnych żeby dali znać jeśli chodzi o termin i preferowane gry, ja nie obiecuję, że nic nie wypadnie z mojej strony (nie jestem do końca zorientowany w rodzinnych i uczelnianych obowiązkach na te najbliższe tygodnie), ale przynajmniej zacznijmy się umawiać, może się coś uda urzeczywistnić. :)
Awatar użytkownika
Wally
Sergent-Major
Posty: 180
Rejestracja: środa, 4 lutego 2015, 13:26
Lokalizacja: Kraków/Szczucin
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Wally »

Zima za pasem więc przez pół roku powinienem mieć weekendy wolne. Chętnie zobaczyłym w końcu w akcji mój nowy nabytek - Falling Sky, dałbym też szansę Peryklesowi ale na zasadach "po wielkiemu cichu".

Mogę też zaproponować alternatywną miejscówkę dla Wanilii - salka konferencyjna u mnie w biurze. Lepsze warunki (stół, fotele, światło) oraz możliwość dojazdu samochodem, minus taki że poza centrum (Prądnik) i nie ma kantyny pod ręką :)
buty pełne piasku
na zmęczonych nogach
w oczach noc bez brzasku
w ustach smak pieroga
Master Yoda
Caporal
Posty: 53
Rejestracja: środa, 7 września 2016, 21:45

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Master Yoda »

Jeśli chodzi o moje wolne terminy, to najbardziej pasowałby mi piątek 10.11, powiedzmy od 16.30 i już oporowo do końca gry. W inne dni, to niestety tylko wieczory, a więc raczej jakieś krótsze rozgrywki. W weekend będę miał czas tylko wtedy, gdy będzie konwent w Krakowie, na którym zamierzam się pojawić.
May The Force be with You
hamilkar1978
Caporal-Fourrier
Posty: 81
Rejestracja: wtorek, 14 marca 2017, 19:41
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: Granie w Krakowie

Post autor: hamilkar1978 »

Chętnie bym zobaczył Falling Sky w akcji, choćby jako obserwator.
...Więc kimże w końcu jesteś?
– Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro

J.W. Goethe "Faust"
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

Panowie, padła konkretna (przynajmniej co do terminu) propozycja Mastera Yody, piątek 10.11 godz. 16.30 do oporu. Prosiłbym o konkretne odpowiedzi w tej kwestii:
Wally - czy wtedy Twoja praca wchodzi w grę, czy mam wynająć "Wanilię", inny lokal gastronomiczno-hazardowy (elementem hazardu jest przynajmniej to, czy w ostatniej chwili rezerwacji nie wycofają, jak już raz się przekonałem) lub, przy mniejszej ilości chętnych, własne mieszkanie?
Master Yoda i wszyscy inni chętni - jakie gry wchodziłyby w grę?
Wszyscy oprócz Mastera Yody (pytanie najoczywistsze) - czy ten termin Wam pasuje (ukonkretniam: 16.30-24.00, nie np. 18.00-20.00 chyba, że wszyscy optowaliby za obcięciem z jednej lub drugiej strony)?
Awatar użytkownika
Wally
Sergent-Major
Posty: 180
Rejestracja: środa, 4 lutego 2015, 13:26
Lokalizacja: Kraków/Szczucin
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Wally »

U mnie w tygodniu ciężko się wyrwać, w piątki mógłbym grać dopiero po 20:30 więc jeśli nic się nie wydarzy to odpadam.
buty pełne piasku
na zmęczonych nogach
w oczach noc bez brzasku
w ustach smak pieroga
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

Jeśli Wally odpada, to jest nas trzech (Master Yoda, Hamilikar i ja), a ja nic sensownego na trzy osoby zaproponować nie mogę. Mam nadzieję, że zgłosi się ktoś czwarty (zaczekajmy do niedzieli), ale jeśli nie, to proponuję, żeby Master Yoda spotkali się z Hamilikarem choćby nad "Hannibalem" Phalanxów zamiast na siłę rozgrywać we trójkę jakąś grę która znacznie lepiej chodzi na cztery czy pięć osób (mam na myśli Paxy: Romana, Pamir, Renaissance czy Time of Crisis). Cicho liczyłem na zaktywizywanie Monthiona czy Magnum, jeśli nie, spróbuję z harcerzami, studentami, Rodziną, ale na sukces takich starań już w terminie 10.11 nie ma specjalnie co liczyć. :(
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Monthion »

U mnie 10 listopad odpada. Natomiast nie wiem jeszcze jak to będzie u mnie z grafikiem, ale wstępnie bym poszukiwał na drugą połowę miesiąca miesiąca chętnych (2) do gry Maria, lub chętnego do Farmerów przeciwko Imperium (tak poza konwentowo).
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Granie w Krakowie

Post autor: Samuel »

Panowie, wychodzi niestety bez sensu z tym 10.11, więc wycofuję się - jeśli Master Yoda i Hamilikar mają czas, niech się umówią we dwójkę na "Hannibala" albo inną fajną dwuosobówkę, na pewno spędzą lepiej czas. Jak zarysuje się perspektywa jakiegoś wielosobowego grania, dam znać. Monthionie: na obie gry jestem wstępnie chętny, postaram się dostosować, jak umówisz "Marię" w jakimś terminie, ale raczej nie weekendowym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotkania, kluby”