Pytania o zasady

"Battlegroup Kursk", "Battlegroup Normandy" i kolejne części systemu.
Awatar użytkownika
nexus6
Lieutenant
Posty: 586
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 14:52
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 1 time

Re: Pytania o zasady

Post autor: nexus6 »

Owszem, są różnice w parametrach.
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Pytania o zasady

Post autor: Przemos19 »

Są różnice.
ZIS-3 ma podstawową przebijalność pancerza 7, ZIS-2 ma przebijalność 8.
Niwelowane to jest natomiast siła ognia obszarowego: ZIS-3 ma 4/4+, ZIS-2 ma 3/5+
Stąd identyczna cena - ZIS-2 to lepsze działo ppanc, ZIS-3 lepsze działo uniwersalne.
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
nexus6
Lieutenant
Posty: 586
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 14:52
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 1 time

Re: Pytania o zasady

Post autor: nexus6 »

Jaką metodę przyjąć przy doborze typu ochrony dla całego squadu jeśli osłony są mieszane - np. płoty, budynki, krzaki itd. - dla poszczególnych żołnierzy.
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Pytania o zasady

Post autor: Przemos19 »

Jeśli rodzaj osłony wykracza poza ustalone w podręczniku, tzn. jest w light jak i hard cover to należałoby po figurce sprawdzić.
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
nexus6
Lieutenant
Posty: 586
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 14:52
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 1 time

Re: Pytania o zasady

Post autor: nexus6 »

Przecież nie wykonuje się rzutów obronnych dla poszczególnych figurek tylko dla całego squadu.
DKDK
Carabinier
Posty: 29
Rejestracja: poniedziałek, 8 grudnia 2014, 13:46

Re: Pytania o zasady

Post autor: DKDK »

Ale w czym problem? Najprostsza metoda polecana w każdej grze - rzut K6 i umówienie się z przeciwnikiem na 1-3 light cover na 4-6 hard cover, po co rozbijać na pojedyncze figurki squad to squad po co kombinować.
Awatar użytkownika
Borsuk
Sous-lieutenant
Posty: 474
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 14:19
Lokalizacja: Tarnów

Re: Pytania o zasady

Post autor: Borsuk »

Gdy rozbijasz wszystko na drobne gra trwa dwa dni a nie 1h :)
"Przejdziemy przez Niemców jak gówno przez kaczkę" - Gen. Patton
Awatar użytkownika
MaaX
Adjudant
Posty: 230
Rejestracja: poniedziałek, 6 stycznia 2014, 13:56
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 4 times

Re: Pytania o zasady

Post autor: MaaX »

nexus6 pisze:Jaką metodę przyjąć przy doborze typu ochrony dla całego squadu jeśli osłony są mieszane - np. płoty, budynki, krzaki itd. - dla poszczególnych żołnierzy.
Taki cover w jakim jest większość.
Awatar użytkownika
nexus6
Lieutenant
Posty: 586
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 14:52
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 1 time

Re: Pytania o zasady

Post autor: nexus6 »

Czy to prawda, że reserve move można wykonać po wszystkich rozkazach przeciwnika? Gdzieś tak przeczytałem. W manualu pisze, że reserve move przerywa rozkaz przeciwnika. Czyli na mój rozum jednak nie można.
Awatar użytkownika
MaaX
Adjudant
Posty: 230
Rejestracja: poniedziałek, 6 stycznia 2014, 13:56
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 4 times

Re: Pytania o zasady

Post autor: MaaX »

nexus6 pisze:Czy to prawda, że reserve move można wykonać po wszystkich rozkazach przeciwnika? Gdzieś tak przeczytałem. W manualu pisze, że reserve move przerywa rozkaz przeciwnika. Czyli na mój rozum jednak nie można.
To prawda mozna tak zrobic, bylo to potwierdzone przez tworcow. Ten ruch jednak moze byc przerwany ambush fire'em i jest to jedyny wypadek kiedy mozna uzywac ambush fire w swojej turze.
Awatar użytkownika
nexus6
Lieutenant
Posty: 586
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 14:52
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 1 time

Re: Pytania o zasady

Post autor: nexus6 »

To dziwne, bo manual wyraźnie mówi, że reserve move przerywa rozkaz nieprzyjaciela. Twórcy chyba sami się zaczynają gubić. Bo ten reserve move, trochę zamieszania robi w strukturze jasnych i przejrzystych poleceń. Co do ambush, to dla mnie było oczywiste, że można przerwać nim reserve move, bo też pisze, ze przerywa wrogi rozkaz. Jak rozumiem, to przerwanie rozkazu należy traktować dosłownie - nieprzyjaciel nie kończy już swoich zamiarów? I druga kwestia dla mnie niejasna, to na ile musi być jakiś związek między jednostkami obu stron, aby móc uruchomić ambush fire i reserve move. Bo chyba nie ma to sensu, gdy jeden gracz rusza się jednostką w jednej cześci terenu, a przeciwnik, gdzieś zupełnie na drugim końcu przerywa jego ruch używajac reserve move. Wydaje mi się, że takim minimum, to powinno być wzajemna linia wzroku pomiędzy obiema jednostkami.
Awatar użytkownika
MaaX
Adjudant
Posty: 230
Rejestracja: poniedziałek, 6 stycznia 2014, 13:56
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 4 times

Re: Pytania o zasady

Post autor: MaaX »

nexus6 pisze:To dziwne, bo manual wyraźnie mówi, że reserve move przerywa rozkaz nieprzyjaciela. Twórcy chyba sami się zaczynają gubić. Bo ten reserve move, trochę zamieszania robi w strukturze jasnych i przejrzystych poleceń. Co do ambush, to dla mnie było oczywiste, że można przerwać nim reserve move, bo też pisze, ze przerywa wrogi rozkaz. Jak rozumiem, to przerwanie rozkazu należy traktować dosłownie - nieprzyjaciel nie kończy już swoich zamiarów? I druga kwestia dla mnie niejasna, to na ile musi być jakiś związek między jednostkami obu stron, aby móc uruchomić ambush fire i reserve move. Bo chyba nie ma to sensu, gdy jeden gracz rusza się jednostką w jednej cześci terenu, a przeciwnik, gdzieś zupełnie na drugim końcu przerywa jego ruch używajac reserve move. Wydaje mi się, że takim minimum, to powinno być wzajemna linia wzroku pomiędzy obiema jednostkami.
Nie mozesz przerwac rozkazu w trakcie wykonywania. NP. jesli przeciwnik powie ze strzela do Twojego pojazdu ktory ma reserve move'a i rzuci kostka to nie mozesz uzyc w tym momencie reserve move'a. Mozesz to zrobic dopiero po rozpatrzeniu tego strzalu.
Awatar użytkownika
nexus6
Lieutenant
Posty: 586
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 14:52
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 1 time

Re: Pytania o zasady

Post autor: nexus6 »

Ok, już wiem gdzie się pojawił problem - zasady odnośnie reserve move różnią się w pierwszym i drugim wydaniu, a ja patrzyłem na pierwsze.
Awatar użytkownika
nexus6
Lieutenant
Posty: 586
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 14:52
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 1 time

Re: Pytania o zasady

Post autor: nexus6 »

Chciałem się upewnić - po rozkazie rostaw działo (po tym jak ciężarówka przeciągneła działo), działo owe może otrzymać rozkaz ognia ?
Awatar użytkownika
MaaX
Adjudant
Posty: 230
Rejestracja: poniedziałek, 6 stycznia 2014, 13:56
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 4 times

Re: Pytania o zasady

Post autor: MaaX »

nexus6 pisze:Chciałem się upewnić - po rozkazie rostaw działo (po tym jak ciężarówka przeciągneła działo), działo owe może otrzymać rozkaz ognia ?
Tak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Battlegroup”