[Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowiska)

Rozgrywki indywidualne i klubowe. Sprawy organizacyjne klubów graczy.
Awatar użytkownika
Bambrough
Adjoint
Posty: 738
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 14:45
Lokalizacja: Ortelsburg/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowi

Post autor: Bambrough »

Ktoś się wybiera w piątek do Agresora? Chętnie zagrałbym w Illusions of Glory, Colonial Twilight, To the Last Man, Pax Pamir, John Company, A Victory Complete: The Battle of Tannenberg, 1914 ew. Periclesa lub The US Civil War.

Najchętniej zagrałbym jednak w Semper Fidelis Bitwa o Lwów 1918-1919 lub w Wir sind das Volk. Obie gry mogę wytłumaczyć.
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowi

Post autor: maciunia »

Bambrough pisze:Najchętniej zagrałbym jednak w Semper Fidelis Bitwa o Lwów 1918-1919 lub w Wir sind das Volk. Obie gry mogę wytłumaczyć.
A może wybrałbyś się w sobotę, dla mnie to już jedyna opcja :/
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
Awatar użytkownika
Trampon
Adjudant-Major
Posty: 293
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 18:05
Lokalizacja: blisko fabryki traktorów
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowi

Post autor: Trampon »

Bambrough pisze: Najchętniej zagrałbym jednak w Semper Fidelis Bitwa o Lwów 1918-1919 lub w Wir sind das Volk. Obie gry mogę wytłumaczyć.
Wybieramy się w ten piątek do Agresora razem ze znanym już z konwentów juniorem. Z tych 2 tytułów chętniej zagrałbym (ja lub junior) w Semper Fidelis. Częściowo nawet przejrzałem już instrukcję. Ale i Wir.... też pociągniemy.
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
Awatar użytkownika
Bambrough
Adjoint
Posty: 738
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 14:45
Lokalizacja: Ortelsburg/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowi

Post autor: Bambrough »

Trampon pisze:
Bambrough pisze: Najchętniej zagrałbym jednak w Semper Fidelis Bitwa o Lwów 1918-1919 lub w Wir sind das Volk. Obie gry mogę wytłumaczyć.
Wybieramy się w ten piątek do Agresora razem ze znanym już z konwentów juniorem. Z tych 2 tytułów chętniej zagrałbym (ja lub junior) w Semper Fidelis. Częściowo nawet przejrzałem już instrukcję. Ale i Wir.... też pociągniemy.
Niestety jestem już umówiony na granie. Wiem, że Silver miał jeszcze 2 wolne miejsca przy BG.
maciunia pisze:
Bambrough pisze:Najchętniej zagrałbym jednak w Semper Fidelis Bitwa o Lwów 1918-1919 lub w Wir sind das Volk. Obie gry mogę wytłumaczyć.
A może wybrałbyś się w sobotę, dla mnie to już jedyna opcja :/
W sobotę mam prawdopodobnie zastępstwo w ASzWoj, ale jak się okaże, że nie to dam znać.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowi

Post autor: Silver »

Jest 1 miejsce do Battlestara bo w 7 to ciężko zagrać chyba i nie wiem czy się przygotuję na to.
Jest jeszcze czas i mogę przesłać instrukcje na maila do tej gry.
Awatar użytkownika
Trampon
Adjudant-Major
Posty: 293
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 18:05
Lokalizacja: blisko fabryki traktorów
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowi

Post autor: Trampon »

Silver, odnośnie Battlestara wysłałem Ci info, ale zapomniałem dopytać - o której planujecie zacząć?

Czy ktoś jeszcze rozważa piątek w Agresorze? Na chwilę obecną są 2 "niezagospodarowane" osoby. Ostatecznie przyniesiemy własne Semper i zagramy wstępny scenariusz.
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowi

Post autor: Silver »

Chcemy zacząć około 16:30.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowi

Post autor: RAJ »

"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Salvadore21
Caporal
Posty: 55
Rejestracja: piątek, 20 września 2013, 15:06

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowi

Post autor: Salvadore21 »

To mam pytanie odnośnie Labiryntu :P

1. Czy USA może w dowolnym momencie jako zagranie akcji spróbować zmienić postawę na łagodną/agresywną jako wojna idei w państwie niemuzułmańskim? Bo zastanawiam się czy jeśli miałem PO w Rezerwach, to czy mogę użyć 1 PO i spróbować zmienić postawę, a potem 2 PO z Rezerw, żeby jeszcze raz spróbować zmienić postawę? Czy też zmienić postawę mogę tylko z karty?

2. Czy jak leży już żeton pomocy, to czy można dodać drugi (z karty oczywiście, a nie przez zmianę reżimu)? Załóżmy, że w Somalii jest już jakiś żeton pomocy, a karta mówi, połóż "żeton pomocy", to czy mogę dodać drugi w Somalii? I czy zostają one AŻ do momentu uzyskania poziomu rządów DOBRE.

3. Czy do USA można dojść komórkami bezpośrednio z Francji bez rzutów kości na "podróż"? Wydaje mi się, że tak, ale wolałbym to potwierdzić.

4. Czy nieudany wielki hidżadzie (nieudany z 3 kości) dodaje 1 żeton oblężonego reżimu? Instrukcja mówi, że tak, ale ta wydaje mi się trochę nielogiczne? A jak na 3 rzuty przy wielkim hidżadzie wypadnie 2,4,4 to co się dzieje? Wchodzi żeton oblężonego reżimu, czy tylko 2 Komórki wracają na Tor Funduszy?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowi

Post autor: Raleen »

Proponuję, żebyś wrzucił pytanie do wątku o "Labiryncie" w dziale gier o II wojnie św.
Tutaj też pewnie większość je przeczyta, ale niekoniecznie wszyscy i tam jest właściwsze miejsce na takie pytania.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Bambrough
Adjoint
Posty: 738
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 14:45
Lokalizacja: Ortelsburg/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowi

Post autor: Bambrough »

Czy 11.11.2017 Agresor jest normalnie otwarty?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowi

Post autor: Raleen »

Jest zamknięty, bo jest święto.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowi

Post autor: Raleen »

Dostałem właśnie z Politechniki oficjalną informację, że

10-12 listopada (czyli cały weekend od piątku do niedzieli)

w związku ze Świętem Niepodległości oraz demonstracjami odbywającymi się w tym okresie

KLUB AGRESOR będzie zamknięty.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowi

Post autor: RAJ »

Ktoś chętny na zagranie w piątek w The Pacific War?
https://www.boardgamegeek.com/boardgame ... hilippines
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: [Warszawa] Klub AGRESOR (Politechnika-Inżynieria Środowi

Post autor: Silver »

Trochę grałem w gry o tym konflikcie ale ta gra wydaje się bardzo prosta. Ale reguł nie znam.
Jeśli nie umówię się na coś wieloosobowego to niewykluczone że skorzystam choć chyba wolałbym choćby kampanię w np. Fires of Midway.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotkania, kluby”