Zachwyty + sugestia klocków

Lagi
Chasseur
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 2 stycznia 2012, 13:47

Re: Zachwyty + sugestia klocków

Post autor: Lagi »

Obrazek
Rozegrałem pierwszą grę na klockach.

Zasady: tabelka walki jak w poście wyżej. flanka +1 walka.

Po stratach 4,5,6 nie ucieka (ew 3+ jak ma morale lepsze - kółko)

Partia do wybicia ostatniego oddziału trwała 10 min. MEGA szybko. Np. Srebrną flotę OK na 3vs3 statki to bym grał minimum 40 minut sam ze sobą. większość czasu zajmuje kulanie kostką.

Obracanie klocka który jest otoczony przez inne, faktycznie jest "problematyczne" wyciąganie go.

Uciekające oddziały fajnie przetasowują grę

Denerwowało mnie rzucanie kostką. są 2 rzuty na straty i drugi na uciekanie. myślę że scalę je w jeden rzut. zwłaszcza że gra to właściwie rzucanie kto pierwszy skuje drugiego. jedynie wynik 3 jest hit/miss zależnie od jakości wojska.

Już przy 3 stanach strat, gra "cierpi" na syndrom HaPeków. Czyli bijmy najpierw wszyscy najsłabszego, a potem następnego pojedynczo. Flankowanie trzeba by zrobić bardziej bolesne.

Flankowanie także zamiast podnosić walkę o 1, po prostu doda 1 do wyniku kości.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Zachwyty + sugestia klocków

Post autor: Raleen »

Za czas rozgrywki eurogracze by Cię pochwalili ;)

Ale za stwierdzenie, że większość tego czasu zeszło na kulaniu kostką już nie :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Lagi
Chasseur
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 2 stycznia 2012, 13:47

Re: Zachwyty + sugestia klocków

Post autor: Lagi »

SPIDIvonMARDER pisze:Pamiętam podobny projekt z forum Gamekeeper. Był już nawet całkiem zaawansowany graficznie.
Mógłbyś mi znaleźć link do tej gry?
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”