Rozgrywki w Toruniu i Bydgoszczy

Rozgrywki indywidualne i klubowe. Sprawy organizacyjne klubów graczy.
Zeka

Post autor: Zeka »

I oto wróciłem znad Dunaju :) I chętnie bym w coś pograł - w ramach odstresowywania się po grzebaniu w księgach wszelakich. Może nawet udałoby nam się zebrać w kilka osób? Wtedy można pomyśleć o jakieś grze, która wymaga więcej graczy...
Jestem świadom, że wszyscy mamy pewne obowiązki, ale może uda nam się ustalić, odpowiadający wszystkim, termin...
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: cdc9 »

W innym miejscu razem z kolegą Zeka reanimowaliśmy temat ewentualnego spotkania. Od nadchodzącej środy Zeka miałby czas, a mój lokal byłby w praktycznie każdy weekend wolny. Może jakieś spotkanko...............? :)
Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi.

Józef Piłsudski (24 września 1895 r.)
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: wujaw »

Jak chodzi o przyszły weekand to ja dysponuję czasem jedynie w piątek-popołudnie-wieczór, może byc do oporu.
Zeka

Post autor: Zeka »

Popieram całkowicie mojego przedmówcę :) Może dałbym się nawet na "Fryderyka" skusić... Chyba, że są inne pomysły...

EDIT
Jeżeli chodzi o mnie, możemy się spotkać w tym czasie (piątek-sobota jak rozumiem).
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: wujaw »

Fryderyk, to ani mój konik, ani nowy. :)
Jego zaletą jest bezkonkurencyjna prostota i czas gry.
Duża zaleta, kiedy mają zagra ludzie, którzy widzą się drugi raz w życiu :wink: .
Proponuję jeszcze Sukcesorów Aleksandra Wielkiego jako integracyjną wieloosobówkę z kartami, przepisy są do łyknięcia bez problemu.
Jak chodzi o moje gusta, to wole gry z serii GBoH - dłubaniny, jak malowniczo określa je Nico, ale na początek lepiej chyba pograc integracyjnie.
Jakby wariant integracyjno-amerykański :wink: nie wypalił za bardzo, to oferuję się zagrac w Parkany (mam), jak chodzi o gry polskie.
Zeka

Post autor: Zeka »

wujaw pisze:Proponuję jeszcze Sukcesorów Aleksandra Wielkiego jako integracyjną wieloosobówkę z kartami, przepisy są do łyknięcia bez problemu.
Chętniebym poznał "Sukcesorów"; wiele o nich słyszałem, ale nie miałem okazji bliżej się zapoznać z tą grą.
wujaw pisze:Jak chodzi o moje gusta, to wole gry z serii GBoH - dłubaniny, jak malowniczo określa je Nico, ale na początek lepiej chyba pograc integracyjnie.
Dłubaniny są fajne :) Dlatego też, oczywiście jeżeli będzie czas i miejsce, chętnie się piszę na "Parkany".
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: cdc9 »

Wszystko mi jedno w co pogramy, byleby :
1. spotkać się,
2. przepisy były do przyjęcia w rozsądnym czasie,
3. dałoby się w to coś DOGRAĆ do końca,
4. nie było w danej grze tysiąca żetonów z różnymi sprawnościami. :wink:
Proponuję więc trzymać się tego planu - najbliższy piątek wieczór/późne popołudnie. :)
Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi.

Józef Piłsudski (24 września 1895 r.)
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: wujaw »

cdc9 pisze:Wszystko mi jedno w co pogramy, byleby :
1. spotkać się,
2. przepisy były do przyjęcia w rozsądnym czasie,
3. dałoby się w to coś DOGRAĆ do końca,
4. nie było w danej grze tysiąca żetonów z różnymi sprawnościami. :wink:
Proponuję więc trzymać się tego planu - najbliższy piątek wieczór/późne popołudnie. :)
Zaproponowane gry spełniają te postulaty.
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Zagrajcie w Muszkiet i Pikę :)
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: wujaw »

Dopiero dojrzewam do zakupu Under the Lily Banners.
Z mającym nastąpic spotkaniem wiążę nadzieje na ustalenie empirycznie "co kto lubi?".
JAskier
Tambour
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 11 lutego 2007, 08:25

Post autor: JAskier »

Jeszcze raz zapraszam wszystkich toruńskich planszówkowców do toruńskiego klubu gier planszowych "Planszowanie" (http://planszowanie.i-forum.pl). Strategie to w końcu też planszówki, a kto wie czy po odwiedzeniu jednego ze spotkań Eurogry nie wydadzą się wam równie ciekawe!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

O myślę, że stratedzy znają eurogry lepiej niż inni strategie Jaskrze :D

Zapraszamy i do nas częściej :)

Przy okazji gratulacje z okazji wydawania gry, napisz coś o niej u nas jak znajdziesz chwilę.

Pozdrowienia!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
JAskier
Tambour
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 11 lutego 2007, 08:25

Post autor: JAskier »

Dzięki wielkie :) . Co do opisu gry to wszystko jest na http://startzpoleposition.pl/Konkurencja Jak tylko odbędzie się premiera gry to z pewnością dam info :wink:
Zeka

Post autor: Zeka »

Dzisiaj się dowiedziałem, że Empik na Szerokiej organizuje w czwartki (od godziny 16) pokazy gier planszowych.
alensztajner
Caporal
Posty: 59
Rejestracja: sobota, 21 kwietnia 2007, 19:56
Lokalizacja: Płock\Olsztyn

Post autor: alensztajner »

Zeka pisze:Dzisiaj się dowiedziałem, że Empik na Szerokiej organizuje w czwartki (od godziny 16) pokazy gier planszowych.
Czy to pewna informacja i gdzie (piętro - bo chyba nie na parterze)?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotkania, kluby”