Bitwa pod Austerlitz (Novina)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące XIX wieku.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Bitwa pod Austerlitz (Novina)

Post autor: Raleen »

Wyszła taka pozycja kiedyś. Właściwie zastanawiam się czy nie pasowałaby też do gier operacyjnych, ale skalą bardziej podpada tutaj.

Oddziały w skali batalionu i szwadronu. Z szyków był tylko czworobok. Ciekawe zasady dowodzenia - to jest to co tę grę wyróżniało.

Kiepskie cienkie żetoniki, mimo to wiele osób ją docenia i pewnie bardziej by doceniło, gdyby nie Waterloo...

Co sądzicie o tej grze :?:

Recenzja gry na Portalu Strategie:
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=119
Ostatnio zmieniony środa, 9 lutego 2011, 22:27 przez Raleen, łącznie zmieniany 5 razy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Grohmann
Starosta
Posty: 898
Rejestracja: środa, 4 stycznia 2006, 22:39
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 2 times

Post autor: Grohmann »

Na stos ! :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Dlaczego :?: Co ona biedna winna, że wyszło Waterloo :wink: :?:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Pan P
Sous-lieutenant
Posty: 384
Rejestracja: poniedziałek, 2 stycznia 2006, 15:06
Lokalizacja: Police

Post autor: Pan P »

Jestem szczesliwym ( ? ) posiadaczem tej gry. Zasady sa calkiem przyjemne, jednak poziom wydania wola o pomste do nieba ! Zeby grac to trzeba chyba pesety, a zeby nalozyc zeton szarzy to trzeba wspomagac sie szpilka. Jednak
np: zetony sa bardzo ladne.

Fakt, jedynm szykiem jest szyk zwykly i czworobok, sadze ze spokojnie to mozna bylo by poprawic, ale czy jest sens ? Jakos wydania skutecznie pozbawia checi do gry. A szkoda, bo gra ma duzy potencjal.
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

Teraz tak pomyślałem. Przepisy nie uwzględniają (o ile dobrze pamiętam) żadnej takiej sytuacji, że przeciwnik zatrzymuje twój ruch i coś wykonuje (np. konrtszarża). Przeto chyba dałoby się wmairę dobrze pograć w nią przez CB? Co o tym sądzicie? Wtedy jakość edytorska nie miałaby znaczenia i penseta nie byłaby potrzebna 8)
Pan P
Sous-lieutenant
Posty: 384
Rejestracja: poniedziałek, 2 stycznia 2006, 15:06
Lokalizacja: Police

Post autor: Pan P »

Ciekawa inicjatywa, instrukcje mam, mape mam, zetonych chyba wszystkie.
Tylko to by przerobil to na cyberboarda ?
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

Właśnie szukałem jakiegoś poradnika ale nie bardzo znalazłem :/
Żetony mógłbym zrobić bo już mam doświadczenie w tego typu robocie albo można "podkraść" bardzo ładne żetony z "Austerlitz GTM" na zasadach Triumph & Glory.

Problem może byc tylko z graniem taki ze jest dużo żetonów i najlepiej chyba grało by się we 4 i więcej osób. Alo pożyjemy zobaczymy...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

I proszę założyłem temat ot tak, żeby coś o tej grze napisać, a tu jednak pojawiły się konstruktywne wnioski. Jakby co ja się też piszę na Austerlitz w CB :) (oczywiście tradycyjnie jak czas i siły pozowlą). Grohmann gdybyś nie chciał palić jej na stosie może jednak zachęcisz się do zrobienia CB :D ...
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Pan P
Sous-lieutenant
Posty: 384
Rejestracja: poniedziałek, 2 stycznia 2006, 15:06
Lokalizacja: Police

Post autor: Pan P »

Ja tez z przyjemnoscia bym zagral w cyberboarda, mozna by bylo przy okazji zrobic testy home rulsow :) Zgadzam sie, ta gra wymaga kilku graczy, ale to chyba lepiej co ? :)
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

Przeczytałem zasady i gdyby zmodyfikować dwie rzeczy to łatwo by się grało na CB.
Ogień obronny piechoty i atrylerii deklarowało i rostrzygało by się przed fazą walki zamiast w fazie ruchu. Reszta bez zmian...
Awatar użytkownika
Grohmann
Starosta
Posty: 898
Rejestracja: środa, 4 stycznia 2006, 22:39
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 2 times

Post autor: Grohmann »

Nie miałem przyjemności (?) grać w tą gierkę więc tymbardziej zagrałbym ją w CB. Miałem jedynie przyjemność (!?!) ją oglądac, i zetony faktycznie lepiej wykonać nowe, mapę natomiast zeskanować.
Mogę pomóc w zrobieniu gameboxa bo czasu na samodzielne wykonanie niestety nie mam - kilka innych projektów czeka jeszcze w kolejce .
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

Nie znam się za bardzoe na robieniu gameboxów ale czy da się osobno zrobić żetony? I czy można wziąć grafikę i ją w jakikolwiek sposób wgrać jako żeton? Pytam bo widziałem że edytując żetony można tylko 'rysowac' pixel po pixelu :/, a zrobic żeton pod Photshopem to nie problem.
Awatar użytkownika
Grohmann
Starosta
Posty: 898
Rejestracja: środa, 4 stycznia 2006, 22:39
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 2 times

Post autor: Grohmann »

Można ale trzea korzystać z CB w wersji 3.7 - można tam zgrywac pliki .bmp - zarowno zetony jak i mapy.
Bo w zwyklym 2.0 tylko .jpg
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

3.7 to chyba był beta :?: Właśnie na dniach wyszedł 3.0 czyli chyba finalna wersja 3.7.
Ale jezeli można zgrywać bmpki i jpgi to gwarantuje, że żetoniki bedą cycuś :D
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
Grohmann
Starosta
Posty: 898
Rejestracja: środa, 4 stycznia 2006, 22:39
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 2 times

Post autor: Grohmann »

3.0 ? ooo to jestem do tyłu bom nie słyszał jeszcze

No, i jak zrobisz żetoniki to zeskanuj mape a potem wszystko wgraj, pare kosmetyki i box gotowy!
Get the graal or die tryin.
ODPOWIEDZ

Wróć do „XIX wiek”