Age of Napoleon 1805-1815 (Phalanx Games/Phalanx)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące XIX wieku.
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Byłem zmęczony :P Ale miło, że ktoś te posty potem czyta- chodziło oczywiście o znikomą ilość i prostotę tych tabelek ;)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Czyta, czyta nie bój nic.

Co do skomplikowania to zależy jeszcze jakie te tabelki są. Tabelki od Waterloo moim zdaniem nie są zbytnio skomplikowane.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Dla mnie Waterloo i reszta polskich gier wogóle nie była skomplikowana. Nie umiem ocenić prostoty tabelki za bardzo- powiem tylko że przeważnie są trzy kolumny i jakies 6 rzędów :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Chyba, że są na dwie albo więcej kostek :)

Tak naprawdę wszystko kwestia zapoznania się z tym i gustów. Jak pewne rzeczy się komuś nie podobają i w ogóle średnio mu się chce czytac zasady czegokolwiek, to czasem trudno dogodzic.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Ja w 7 klasie szkoły podstawowej normalnie grałem w Waterloo i wogóle nie wiedziałem, że to może być trudne. Dopiero w dobie rozpowszechnionego internetu dowiedziałem się, że to trudna gra...
A z tymi tabelkami do AoN oczywiście troche przesadzam, jest ich kilka, ale dwóch to się można na pamięć po 5 rozgrywce nauczyć.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ja w 7 klasie szkoły podstawowej normalnie grałem w Waterloo i wogóle nie wiedziałem, że to może być trudne. Dopiero w dobie rozpowszechnionego internetu dowiedziałem się, że to trudna gra...

:lol: :lol:
Dobre :!: Chyba wrzucę to do galerii forumowych złotych cytatów :D .

Internet wiele zmienił :wink:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

W 7 klasie szkoły podstawowej, to raczej wszystko wydaje się nieskomplikowane, zwłaszcza życie. :wink:
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Post autor: Anomander Rake »

Co do tabelek to nie wiem w czym problem. Lepiej chyba jak gracze nie są w stanie się ich nauczyć na pamięć. Ciekawiej jest gdy grają trochę w ciemno, a nie ze świadomością ile jest procent szans dla każdej akcji.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Zgadzam się. Ze zdumieniem czytam niektóre relacje z turnieju Ścieżek Chwały w rodzaju: "ukryły mi się zbrodnie na końcu talii, H-L przyszedł za wcześnie, musiałem przytrzymać Kemala, miałem na ręku trzy dwójki" etc. A cóż to, jakiś brydż czy inne makao? Ty masz, chłopie, Paryż czy inny Wiedeń zdobyć, zniszczyć armię przeciwnika, front przełamać, cara obalić, na szczęście wojenne liczyć, a nie impasować, liczyć zrzutki i licytować "dwa Ententa" - kontra - trzy bez atu.

Coś się z rana wkurzyłem. :wink:
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

narzekanie na ze tabelki w grze trodne [przeciez one sa pojedyncze.....<sciana>] to marudzenie tych co nie widzieli trodnej tabelki ;>
(albo takiej co niezbyt wiadomo co znaczy ktora zmienna ;> ale to zupelnie inny przypadek ;>)
Awatar użytkownika
Grohmann
Starosta
Posty: 898
Rejestracja: środa, 4 stycznia 2006, 22:39
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 2 times

Post autor: Grohmann »

Bez dwóch zdań, post roku :shock:
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Post autor: Anomander Rake »

Czekamy na kontrofensywę Spookiego. :lol:
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1596
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 16 times

Post autor: Leo »

No właśnie, już pisałem w tej kwestii w innym temacie.
Ciekaw jestem czy Kolega AWu sam siebie rozumie... :wink:
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

poporostu nie czaisz jak kolo nawija i tyle :wink:
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Co do tabelek to nie wiem w czym problem. Lepiej chyba jak gracze nie są w stanie się ich nauczyć na pamięć. Ciekawiej jest gdy grają trochę w ciemno, a nie ze świadomością ile jest procent szans dla każdej akcji.
Tez tak uwazam. Gra ma bardziej charakter wojenny niz matematyczny :)
urodzony 13. grudnia 1981....
ODPOWIEDZ

Wróć do „XIX wiek”