Austerlitz 1805 (Trafalgar Editions)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące XIX wieku.
Awatar użytkownika
Leviathan
Sous-lieutenant
Posty: 467
Rejestracja: środa, 26 stycznia 2011, 10:04
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Austerlitz 1805 (Trafalgar Editions)

Post autor: Leviathan »

Bitwa pod Austerlitz, stoczona 2 grudnia 1805 roku, bywa często określana jako największe zwycięstwo Napoleona. Starcie doprowadziło do upadku III koalicji antyfrancuskiej i do utrwalenia dominującej pozycji Francji w Europie.

Dzięki grze wydanej przez wydawnictwo Trafalgar Editions możemy odtworzyć tą bitwę.

Na razie na Wojennik TV dostępny jest jej unboxing:
Wojennik TV # 403: Austerlitz 1805 - unboxing (PL)
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: Austerlitz 1805 (Trafalgar Editions)

Post autor: Monthion »

Nietypowa ale klimatyczna okładka - jasnoniebieskie niebo, drzewo/a i szaro-niebieska mgła. Gdyby nie napis Austerlitz 1805, mogła by równie dobrze służyć za okładkę gier czy książek nie mających nic wspólnego z tematyka gier wojennych np. horrorami czy fotografią artystyczną. Ładna też jest mapa, trochę gorzej (ale przecież nie źle) z innymi elementami. Te malutkie żetoniki dla przykładu (co prawda to chyba głównie pomocnicze ale jednak) mnie nie przekonują jedynie. Ciekawy patent to umieszczenie w jednym z arkuszy z żetonami specjalnego wskaźnika zasięgu artylerii. Pewnie tej grze ciężko będzie choćby zbliżyć się do popularności i wspaniałości Napoleon's Triump, ale jestem ciekaw jak to będzie. Zwłaszcza, że ostatnio także K. Zucker się wziął za Austerlitz, więc konkurencja rośnie.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Austerlitz 1805 (Trafalgar Editions)

Post autor: Raleen »

Monthion pisze:Zwłaszcza, że ostatnio także K. Zucker się wziął za Austerlitz, więc konkurencja rośnie.
Bardzo jestem ciekaw co z tego wyjdzie. Tym bardziej, że co prawda Napoleon's Triumph oceniam wysoko, ale od strony historycznej można mu sporo zarzucić w kwestiach szczegółowych i bynajmniej nie jest to dla mnie jakieś objawienie, jak przedstawiają tę grę niektórzy. No, może jakiś czas temu było... ale świat idzie do przodu i przyda się coś nowego na temat tej bitwy. NT wiele wniosło, ale ostatnie słowo jeśli chodzi o oddanie tej trudnej do uchwycenia bitwy w grach z pewnością nie zostało jeszcze powiedziane :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Yautay
Sergent
Posty: 135
Rejestracja: sobota, 20 marca 2010, 15:38
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Austerlitz 1805 (Trafalgar Editions)

Post autor: Yautay »

Nadmienię tylko że od kilku dni gry Austerlitz i Warerloo są ponownie dostępne u wydawcy, nie ukrywam - skusiłem się :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „XIX wiek”