Rok 1809. Raszyn

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące XIX wieku.
Awatar użytkownika
jacus1944
Lieutenant
Posty: 536
Rejestracja: czwartek, 21 listopada 2019, 22:41
Has thanked: 145 times
Been thanked: 196 times

Re: Rok 1809. Raszyn

Post autor: jacus1944 »

Panowie dziękuję za komentarze. Każdy z nich, nawet taki z którym się nie zgadzam, wnosi coś nowego, bo zmusza do ponownej analizy, a z tego może wyjść tylko coś dobrego.
Jak pisałem wcześniej opublikowana grafika to wizualizacja mająca przybliżyć ogólny zamysł projektu. Współczynniki na gotowym żetonie będą dużo większe, bo wiem, że czytelność jest bardzo istotną kwestią. Natomiast Wasza teza o zlewaniu się na planszy motywu głównego żetonów bez uprzedniego spojrzenia jak te żetony na planszy wyglądają jest odrobinę przedwczesna. Być może jest to też kwestia gustu i nie należałoby dyskutować, ale mój gust podpowiada mi, że problem ten nie wystąpi dlatego, że i tutaj będzie w pkt.;-):
1. Każda z polskich legii i każdy z austriackich pułków ma swoje kolory i one już są wyróżnikiem, w dodatku oczywiście nazwy czy numeracje pułków.
2. Pułki jazdy polskiej oprócz jednego tylko patrontasza będą mieć w prawym górnym rogu proporczyk w swoich barwach, jak to widać na grafice
3. Pułki jazdy austriackiej to już w ogóle inna liga, bo to są kompletnie inne grafiki huzarów i kirasjerów
4. Artyleria obu stron kompletnie inne kolory tła i całego
umundurowania
5. Kompanie wyborcze wyróżniki w postaci zielonych i czerwonych epoletów oraz trąbki i gorejacego granatu. Przykład z grafiki jest bodaj najgorszy, bo kolory I Legii są bardzo podobne do kolorów efektow, ale pomyślcie jak to będzie wyglądać na karmazynowych i białych wyłogach
6. Charakter bitwy, ukształtowanie terenu i, jak na napoleoński teatr działań, dość niewielka bitwa, powodują, że coś takiego jak ciągłość front nie występuje, a raczej odizolowane odcinki walk z kumulacją kilku, maksymalnie kilkunastu żetonów
7. 20 mm żeton sam w sobie jest do pewnego stopnia gwarancją przejrzystości

Nie traktujcie proszę tej wypowiedzi jako "mojsze jest lepsze niż twojsze", ale przed ostatecznym werdyktem wstrzymajmy się do czasu uzyskania finalnego efektu żetonów i raportów z walk tj. zdjęć widoku żetonów na mapie, bo one w końcu kiedyś nastąpią...
Awatar użytkownika
cadrach
Capitaine
Posty: 878
Rejestracja: niedziela, 6 listopada 2011, 10:30
Lokalizacja: Puszcza Piska
Has thanked: 85 times
Been thanked: 141 times
Kontakt:

Re: Rok 1809. Raszyn

Post autor: cadrach »

Drobne żetony (kolory) zawsze zlewają się ze sobą, z im większego patrzeć na nie dystansu. Nasze oczy zawsze się męczą, gdy czytają książki lub grają w gry wojenne ;). Nie chodziło mi o pokazane żetony, tylko w ogóle o to, że im mniejsze szczegóły na żetonie, tym łatwiej o przekroczenie granicy, poza którą będą słabo uchwytne i utrudnią grę zamiast ją ułatwiać. Na obrazku wszystko wygląda świetnie, jestem ciekawy zderzenia z drukiem.

Tak jak napisałem, Twój pomysł na żetony uważam za bardzo ciekawy. Oby ominęło go "to wina drukarza/drukarni"... No ale skoro robisz próbne wydruki, to chyba nie będzie problemu i wszystkim malkontentom, ze mną na czele, utrzesz nosa :-)

O wiele bardziej jestem ciekawy zasad gry oraz przejrzystości rozgywki na planszy. Powodzenia w dalszej pracy.
no school, no work, no problem
Bukovsky
Appointé
Posty: 47
Rejestracja: środa, 9 lutego 2022, 11:57
Has thanked: 24 times
Been thanked: 21 times

Re: Rok 1809. Raszyn

Post autor: Bukovsky »

Masz już zaplanowane rozgrywki testowe z wykorzystaniem żetonów?
Awatar użytkownika
jacus1944
Lieutenant
Posty: 536
Rejestracja: czwartek, 21 listopada 2019, 22:41
Has thanked: 145 times
Been thanked: 196 times

Re: Rok 1809. Raszyn

Post autor: jacus1944 »

Bukovsky pisze: niedziela, 30 lipca 2023, 23:58 Masz już zaplanowane rozgrywki testowe z wykorzystaniem żetonów?
Tak, oczywiście, jeżeli będziesz mieć ochotę to zaproszę Cię do takich rozgrywek, ale będą to już bardziej takie promocyjne rozgrywki, mające za zadanie pokazać finalną mechanikę gry i szatę graficzną.
Jednak jak już kiedyś pisałem, grę projektuję jako pasjonat, nie wspiera mnie żadne wydawnictwo, zatem projektuję kiedy mam czas wolny, a taki czas mam tylko w nocy. To determinuje powolne tempo prac i dlatego też nie wskażę precyzyjnego terminu rozpoczęcia serii rozgrywek promocyjnych, bo historia pokazuje ryzyko niedotrzymania takiego terminu, więc byłoby to nieuczciwe wobec Ciebie i innych śledzących rozwój tego projektu.
Mapa, żetony jak i sama mechanika są już dosłownie na finiszu, zatem niebawem, ale bez konkretnego terminu.
Bukovsky
Appointé
Posty: 47
Rejestracja: środa, 9 lutego 2022, 11:57
Has thanked: 24 times
Been thanked: 21 times

Re: Rok 1809. Raszyn

Post autor: Bukovsky »

Śledzę ten post od jakiegoś czasu, wiem jak sprawa się ma i mocno trzymam kciuki za finalizację projektu 💪
ODPOWIEDZ

Wróć do „XIX wiek”