Commands and Colors: Napoleonics (GMT)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące XIX wieku.
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Commands and Colors: Napoleonics (GMT)

Post autor: Neoberger »

No i jeszcze podaj Raleen mój numer buta ;-)
Berger
PzKpfw II

Re: Commands and Colors: Napoleonics (GMT)

Post autor: PzKpfw II »

Pewnie masz 45 jak 99% facetów w tym kraju. I przez takich właśnie, nigdzie butów wczoraj nie mogłem w tym rozmiarze kupić ;) Raleen, jak tam czytanie przepisów? Nie za bardzo skrótowo potraktowane? Zainteresowany partyjką na Grenadierze, czy dla starego napoleońskiego wyjadacza za proste?
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Commands and Colors: Napoleonics (GMT)

Post autor: Neoberger »

A właśnie, że Mickiewiczem jadę. 44.
;-P
Berger
PzKpfw II

Re: Commands and Colors: Napoleonics (GMT)

Post autor: PzKpfw II »

Panowie, wesprzyjcie mnie plizzz na boardgamegeek w sprawie dołączenia do rozszerzenia z armią austriacką scenariusza z bitwą raszyńską! Każdy post jest ważny!

GMT C&C NAPOLEONICS - BITWA RASZYŃSKA
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Commands and Colors: Napoleonics (GMT)

Post autor: Neoberger »

Chyba jest po herbacie jak już się ukazała zapowiedź jakie będą scenariusze. Prawdopodobnie mają już złożoną książkę i projekt okładki. Z przyczyn finansowych nie dadzą rady. Ale wesprzeć można.
Berger
PzKpfw II

Re: Commands and Colors: Napoleonics (GMT)

Post autor: PzKpfw II »

Pewnie tak, ale trzeba pracować nad zmianą tego stereotypowego, irytującego anglosaskiego podejścia do gier, które pomija wszystko, co nie nazywa się Waterloo albo Kompania Braci :)
PzKpfw II

Re: Commands and Colors: Napoleonics (GMT)

Post autor: PzKpfw II »

Dzięki za wsparcie, troszkę się tych postów pojawiło. I bardzo dobrze, niech czują presję! W końcu to my jesteśmy potencjalnymi nabywcami, z których zdaniem trzeba się liczyć :) Jeszcze raz dzięki wielkie za pomoc i wszystkie Wasze wpisy. Liczę na jeszcze więcej, no i na odpowiedź GMT ;)
adi2
Adjudant-Major
Posty: 337
Rejestracja: piątek, 5 lipca 2013, 21:10

Re: Commands and Colors: Napoleonics (GMT)

Post autor: adi2 »

PzKpfw II pisze:Pewnie tak, ale trzeba pracować nad zmianą tego stereotypowego, irytującego anglosaskiego podejścia do gier, które pomija wszystko, co nie nazywa się Waterloo albo Kompania Braci :)
A tam. Rynek rzadzi. Nie ma popytu na jakis Raszyn co wie o nim grupka hobbystow plus historycy polscy a Waterloo znane jest juz wiekszej grupie potencjalnych klientow i juz jest reklamowane od wielu lat :P
Pewnie by Raszyn byl ale w polskiej edycji bo tylko w takiej kazdy w miare sensowny wydawca by zamiescil. Chyba, ze mialby gdzies zyski ;)

I tak nie ma bitew przed 1800. Chociaz sie troche pozytywnie zdziwilem, ze sa wszystkie wieksze z 1813. Taki Raszyn, to jakies male starcie :P
Chętnie zagram online (Vassal itp.). Moje filmiki z gier PC kampanii mp(Europa Universalis 2):

http://youtu.be/mkga5VM5aY0
PzKpfw II

Re: Commands and Colors: Napoleonics (GMT)

Post autor: PzKpfw II »

No bez przesadyzmu, taki mały to nie był. W austriackim rozszerzeniu są mniej znaczące potyczki, jak Mariazell czy Elchingen, kto o nich na świecie słyszał poza znawcami i historykami niemieckojęzycznymi? A o Raszynie przynajmniej uczą się w West Point, więc tak nieznany to na pewno nie jest. Poza tym w 3 rozszerzenu nie ma żadnych bitew sprzed 1800-go, co już jest głupie po prostu. Ale Eckmuhl i Wagram nawalili pół książeczki, debile. Mniejsza z tym, jutro wrzucam na BGG swój scenariusz do Raszyna, bo trzeba uzupełniać widzę anglosasów i pozostałych graczy. Zapraszam do przetestowania i podzielenia się opiniami, choćby krytycznymi ;)
PzKpfw II

Re: Commands and Colors: Napoleonics (GMT)

Post autor: PzKpfw II »

Dawajcie łapki w górę ;) Pod linkiem pdf i moduł Vassala, nieco poprawiony. Wrzuciłem karty na ręce graczy, żeby nie trzeba było szukać w talii, zgodnie z sugestiami na BGG.

https://www.boardgamegeek.com/filepage/ ... o-pdf-file
PzKpfw II

Re: Commands and Colors: Napoleonics (GMT)

Post autor: PzKpfw II »

Skopiowałem i zmodyfikowałem lekko z Wiki, nie chciało mi się kombinować już z tym wszystkim co tam stoi. Uznałem, że opisu i tak nikt nie będzie czytał. A tu zaskoczenie. I to na plus :)
kolosm
Caporal
Posty: 73
Rejestracja: sobota, 5 marca 2016, 20:20
Lokalizacja: Rybnik, Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times

Re: Commands and Colors: Napoleonics (GMT)

Post autor: kolosm »

Witam czy ktoś jeszcze w to grywa? Napoleona nabyłem aby powoli wciągać synów (7 i 9) w świat planszówek i zaczyna się to udawać :) Gra jest bdb do tego celu, wręcz nawet nieco za trudna jak dla planszowego nowicjusza! Tak sobie myślę, że kiedy opanujemy juz wszystkie zasady i ogramy scenariusze to czy warto dukupic jakiś dodatek z armią jeśli tak to jaki?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43337
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3917 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: Commands and Colors: Napoleonics (GMT)

Post autor: Raleen »

Jak najbardziej grywają. Na najbliższych Polach Chwały kolega Leliwa szykuje nawet większą rozgrywkę:
http://strategie.net.pl/viewtopic.php?f ... 9&start=15
Będzie trochę młodzieży (takiej młodszej, dopiero poznającej planszówki), to pewnie ją zaangażujemy.

Gdybyś miał ochotę się wybrać, to oczywiście zapraszamy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
kolosm
Caporal
Posty: 73
Rejestracja: sobota, 5 marca 2016, 20:20
Lokalizacja: Rybnik, Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times

Re: Commands and Colors: Napoleonics (GMT)

Post autor: kolosm »

Co do PCH to fakt, planów brak więc czemu nie? :) Jeszcze do przemyślenia!
Odnośnie dodatków to faktycznie, można by jednak zamiast nich powoli zbierać również w miarę proste gry i poszerzać zakres grania :) Te Wojny Napoleońskie już od dawna mi chodzą po głowie, szukam ich w całym necie ale dostępność znikoma :( Nawet tu na forum podpytuję osoby, które w to grywały ale na razie bez rezultatów :/
Dzięki za szybki odzew.
stanley
Carabinier
Posty: 28
Rejestracja: niedziela, 20 sierpnia 2017, 11:06

Re: Commands and Colors: Napoleonics (GMT)

Post autor: stanley »

Czy jest możliwość zdobycia do Commands and Colore instrukcji po polsku i w jaki sposób?
ODPOWIEDZ

Wróć do „XIX wiek”