Kolorystyka Forum

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Kolorystyka Forum

Post autor: RAJ »

Raleen pisze: czwartek, 8 sierpnia 2019, 15:35 , że największym problemem jest rozjaśnienie kolorystyki forum
Przede wszystkim to muszą być bardziej blade kolory
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Kolorystyka Forum

Post autor: Raleen »

Może źle się wyraziłem, ale to właśnie miałem na myśli.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
SeeM
Adjudant
Posty: 208
Rejestracja: wtorek, 3 stycznia 2012, 13:55
Has thanked: 42 times
Been thanked: 34 times

Re: Kolorystyka Forum

Post autor: SeeM »

Dzięki za podpowiedzi. Czuję się (i w istocie jestem) bardziej Linux adminem, niż webmasterem i stąd opóźnienia w dekoracjach i generalnie wykończeniu. Pracuję na lokalnej kopii forum, żeby niczego przypadkiem nie uszkodzić. Kiedy skończę z nagłówkiem, popracuję z tłem. Styl Simplicity, którego tu teraz używamy, ma domyślnie ciemniejsze tło. Rozjaśniłem je, żeby bardziej odpowiadało kolorystyce forum sprzed miesiąca. Może rzeczywiście przesadziłem.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Kolorystyka Forum

Post autor: Raleen »

Wracam z tematem kolorystyki. Planowana jest zmiana tych ciemnozielonych elementów na inny odcień, bardziej ciemnozielony, trochę jaskrawszy i bardziej pasujący do reszty tła. Rzućcie okiem niżej, chociaż tu trzeba brać poprawkę, że każdy może mieć trochę inaczej skalibrowany monitor i w związku z tym nie będziemy widzieć dokładnie tego samego odcienia (czasem różnice ze względu na ustawienia monitora mogą być duże). Pokolorowałem nowym kolorem większość belek, jedna belka została pokolorowana starym kolorem. Dzięki temu będzie widać różnicę.

Obrazek

Zmiana kolorystyki dotyczyć będzie także wszystkich innych elementów. Trochę ich jest, każdy trzeba osobno zrobić.

Poprzyglądajcie się jeszcze przez najbliższy tydzień. Głównie do przemyślenia jest czy ten odcień czy trochę inny. Teraz już wszyscy zapewne bardziej oswoili się z ogólną kolorystyką, to będą w stanie prędzej to ocenić (z początku jest zawsze efekt nowości i jest kwestia przestawienia się).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leyas
Kasztelan
Posty: 826
Rejestracja: poniedziałek, 15 lutego 2010, 15:48
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 23 times
Been thanked: 13 times

Re: Kolorystyka Forum

Post autor: Leyas »

Ryśku a masz jakieś screeny sprzed kilku lat? Bo ten obecny "beżowy" wydaje mnie się ciut zbyt ciemny, również w stosunku do tego co kiedyś było, ale pamięć może mylić.
Co do zielonego to zdecydowanie ten ciemniejszy co dzisiaj wkleiłeś jest moim faworytem.
Ave Caesar... Fame & Glory
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Kolorystyka Forum

Post autor: Raleen »

Możemy spróbować rozjaśnić. Też się nad tym zastanawiałem.

Ktoś coś jeszcze?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Icmrg
Adjudant
Posty: 249
Rejestracja: sobota, 23 sierpnia 2014, 09:25
Has thanked: 13 times
Been thanked: 28 times

Re: Kolorystyka Forum

Post autor: Icmrg »

Tak jak jest w tej chwili jest ok - jak dla mnie czytelnie, nic więcej nie potrzebuję.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Kolorystyka Forum

Post autor: Raleen »

Leyas pisze: poniedziałek, 23 września 2019, 23:42 Ryśku a masz jakieś screeny sprzed kilku lat? Bo ten obecny "beżowy" wydaje mnie się ciut zbyt ciemny, również w stosunku do tego co kiedyś było, ale pamięć może mylić.
Co do zielonego to zdecydowanie ten ciemniejszy co dzisiaj wkleiłeś jest moim faworytem.
Odpowiadając jeszcze na pytanie, bo mi umknęło. Screen sprzed paru lat jest na pierwszej stronie tego wątku w pierwszym poście. Innego nie mam.
Obecnie jest kolor taki jak na tym screenie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Kolorystyka Forum

Post autor: Raleen »

Wracamy do prac nad kolorystyką forum w najbliższy weekend. Gdyby ktoś miał jakieś uwagi, to gwoli przypomnienia odświeżam temat.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”