Powrót Sławka Łukasika na Forum

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Powrót Sławka Łukasika na Forum

Post autor: Raleen »

Drodzy Użytkownicy!

Chciałem poinformować, że po wielu latach powraca do nas na forum Sławek Łukasik. Niektórym z forumowiczów znany jest z dawnych czasów jako właściciel i administrator forum GIS. Obecnie większość miłośników planszówek kojarzy go przede wszystkim jako autora gier wojennych. Przez lata miał miejsce między nami poważny konflikt, który sprawiał, że Sławka nie było na tym forum. Nie chciałbym wnikać w szczegóły, powiem jedynie ogólnie, że mieliśmy bardzo rozbieżne wizje co do pewnych spraw związanych z naszym hobby.

Muszę wspomnieć o jednej kwestii, która jest dla mnie szczególnie istotna. Przez długi czas na forum GIS uprawiane były różnego rodzaju wycieczki pod adresem tego forum i moim jako administratora. Pojawiały się też różnego rodzaju pomówienia, do których nie bardzo miałem jak się odnieść, i obrzucanie błotem, zarówno mnie jak i naszego forum. Niestety standardy dyskusji w niektórych miejscach w sieci są obecnie takie, że zapewne niektórych to już specjalnie nie dziwi, więc tamto może nie wydawać się niczym wyjątkowym. Staram się nie przywiązywać wagi do pojedynczych epizodów tego rodzaju, natomiast na przestrzeni lat było tego na GIS tyle, że trudno przejść nad tym obojętnie i udawać, że nic się nie stało. Tym bardziej, że dotyczy to nie tylko mnie, ale i innych osób, które współtworzą to forum. Przy czym mój zarzut do Sławka dotyczył przede wszystkim tego, że jako właściciel i administrator tamtej witryny na to przyzwalał i nie podjął działań by jednoznacznie się od tego odciąć.

Forum GIS zniknęło z sieci jakiś czas temu, a od tamtych wydarzeń minęło sporo czasu. Za niecałe pół roku obchodzić będziemy 15-lecie działalności naszego forum. To dobra okazja by zakończyć dawne spory. Rozmawialiśmy na ten temat ze Sławkiem, wyjaśniliśmy sobie stare sprawy i udało nam się zamknąć temat. Witam Cię Sławku ponownie na forum, cieszę się, że jesteś z nami, i zarówno ja jak, jak i inni mamy nadzieję na wiele ciekawych dyskusji.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10383
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2025 times
Been thanked: 2755 times

Re: Powrót Sławka na Forum

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Witaj Ryśku.

Stare dzieje i konflikt o pietruszkę. Tak ja to widzę po latach.
Z wiekiem człowiek mądrzeje.

Nie widzę jednak powodu, by nie przeprosić, jeśli poczułeś się poszkodowany.
Rękę sam pierwszy wyciągnąłem i teraz finalizujemy koniec nonsensownej wojenki.

Witam wszystkich i wracam na Forum Strategie. Fora są zdecydowanie lepszym medium dla naszej działalności niż znany portal społecznościowy sponsorowany przez literkę "F".
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Powrót Sławka na Forum

Post autor: Raleen »

Zgadzam się, że tego rodzaju spory były i są niepotrzebne. Po latach wszyscy jesteśmy mądrzejsi.
Dużo by można dyskutować o różnych możliwościach i niezrealizowanych szansach.

U nas nie było tego rodzaju dyskusji jak te wspomniane przeze mnie wyżej, ale ze swojej strony również przepraszam jeśli Ty bądź ktoś inny poczuliście się urażeni różnymi sytuacjami, które miały miejsce w przeszłości.
Z tego co pamiętam też kiedyś wychodziłem z pewnymi propozycjami polubownymi. Najważniejsze, że udało nam się porozumieć.

Zgadzam się również, że jeśli ktoś chce prowadzić konkretne, merytoryczne dyskusje, nie ma to jak fora!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Powrót Sławka na Forum

Post autor: Torgill »

GRATULUJĘ WAM BARDZO I SERDECZNIE POZDRAWIAM!
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Re: Powrót Sławka Łukasika na Forum

Post autor: Jarek »

Też bardzo się cieszę, zarówno z pojednania jak i powrotu na forum.
Podglądałem trochę na FB i nie ukrywam, że bardzo mnie interesuje co tam prezentowałeś.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Powrót Sławka Łukasika na Forum

Post autor: Raleen »

Na tym kończymy i zamykam temat tak jak się umawialiśmy ze Sławkiem.

Dalsze dyskusje we właściwych wątkach na forum.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zablokowany

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”