Zmiana grafiki

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Zmiana grafiki

Post autor: Raleen »

Skrpyt forum został zaktualizowany na nowszy, wraz z tym zmieniła się grafika, która przynajmniej na jakiś czas będzie podstawowa.

Mam do Was pytanie jak Wam się podoba?

Zwłaszcza od strony praktycznej czy dobrze się czyta, tzn. czy jest czytelna, nie drażni wzroku i ogólnie czy ta estetyka Wam odpowiada? Oczywiście wiem, że każdy ma swoje indywidualne upodobania i dokładnie wstrzelić się w nie nie wstrzelimy tak, żeby wszystkim dogodzić, ale mniej więcej.

Jak wiecie, mnie bardziej pasowała kolorystyka zielono-beżowa, jaka była dotychczas, ale niektórzy twierdzili, że tekst na tym tle był mniej czytelny i że woleliby jaśniejszą.

Powody zmiany są wyłącznie techniczne. Rozmyślamy nad zrobieniem dotychczasowej wersji jako alternatywnej (do wyboru albo podstawowej), aczkolwiek wymaga to trochę roboty (właściwie więcej niż trochę...) i jest kwestia ilu byłoby chętnych na korzystanie z niej.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Lehto
Adjudant
Posty: 206
Rejestracja: środa, 23 września 2015, 20:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times

Re: Zmiana grafiki

Post autor: Lehto »

Moim zdaniem teraz tło jest zbyt jasne. Wiem, że to kwestia przyzwyczajenia ale poprzednia wersja była dla mnie wystarczająco czytelna.
Awatar użytkownika
rilian
Lieutenant
Posty: 569
Rejestracja: środa, 4 grudnia 2019, 20:34
Has thanked: 77 times
Been thanked: 348 times

Re: Zmiana grafiki

Post autor: rilian »

Popieram, to tło zdecydowanie bardziej męczy wzrok
Awatar użytkownika
Hiena
Sous-lieutenant
Posty: 471
Rejestracja: środa, 10 sierpnia 2016, 00:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 109 times
Been thanked: 78 times

Re: Zmiana grafiki

Post autor: Hiena »

Dodać kilka jodełek i będzie świątecznie. Mi się podobają obie wersje.

Natomiast widzę wadę wersji białej - w scenerii wieczorno-nocnej bije po oczach mocniej niż wersja zielonkawa.
Awatar użytkownika
brathac
Colonel en second
Posty: 1469
Rejestracja: wtorek, 17 października 2006, 12:19
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 62 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Zmiana grafiki

Post autor: brathac »

Za jasne.
Awatar użytkownika
Biały Vilk
Sous-lieutenant
Posty: 444
Rejestracja: poniedziałek, 23 marca 2009, 22:28
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 36 times
Been thanked: 59 times

Re: Zmiana grafiki

Post autor: Biały Vilk »

Za jasne. Męczy.
"Zjeżdżaj z drogi, ty gnojku!" - adm. Andrew B. Cunningham z pokładu "Warspite" do dowódcy HMS "Griffin", będącego na linii strzału
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: Zmiana grafiki

Post autor: Ogmios »

Za jasne.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Zmiana grafiki

Post autor: Sarmor »

Też uważam, że zbyt jasne. Dotychczasowe beżowe tło było okej. :)
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Zmiana grafiki

Post autor: Silver »

Myślałem że coś złego stało się z mym monitorem i znów będę go musiał naprawiać.
Awatar użytkownika
Sigwald
Adjudant
Posty: 246
Rejestracja: czwartek, 4 października 2012, 00:05
Has thanked: 245 times
Been thanked: 106 times

Re: Zmiana grafiki

Post autor: Sigwald »

Dołączam do Szanownych Przedmówców - niepotrzebna zmiana, gdyż starsza kolorystyka była mniej męcząca dla oczu...
''A real man makes his own luck, Archie. Right, Dawson?''
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Zmiana grafiki

Post autor: Umpapa »

Obie wersje są dla mnie ok.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Zmiana grafiki

Post autor: Torgill »

GORZEJ!
Nowa wersja wydziela więcej niebieskiego światła, kolor jest zimny, przez co budzi złe skojarzenia i odpycha.
Kolor tła pod napisami musiałby być zupełnie biały i połączony z cieplejszym kolorem przycisków/nagłówków (nie zielonym), żeby to było ok. Teraz masz zimny szary i zimny zielony. Antarktyda.
Yeti

Re: Zmiana grafiki

Post autor: Yeti »

Generalnie oczio j... przeokrutnie.
Awatar użytkownika
swampgoblin
Sous-lieutenant
Posty: 377
Rejestracja: środa, 16 października 2019, 13:45
Has thanked: 79 times
Been thanked: 86 times

Re: Zmiana grafiki

Post autor: swampgoblin »

Hiena pisze: piątek, 18 grudnia 2020, 08:32 Dodać kilka jodełek i będzie świątecznie. Mi się podobają obie wersje.

Natomiast widzę wadę wersji białej - w scenerii wieczorno-nocnej bije po oczach mocniej niż wersja zielonkawa.

Do jodełek Panterę, Tygrysa, Jagdpanterę i Jagdtygrysa i "Wacht am Rhein/Herbstnebel" jak malowana. Wali trochę ta kolorystyka po gałach nocą, ale że to forum wojenno-historyczne, to nie ma co narzekać. Trza być twardym, a nie miętkim.
Można by zrobić wariant w barwach niemieckiej Panzerwaffe - czarne nagłówki z różową czcionką, tło postów różowe z czarną czcionką, tło ogólne jasno szare.
"Tak! nie będzie zmiany; będziecie, jacy jesteście & nikim innym. A zatem królowie ziemi będą Królami na wieki; niewolnicy będą służyć."
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Zmiana grafiki

Post autor: Raleen »

Dzięki za wszystkie opinie.

Cóż mogę powiedzieć... jak sam pisałem, również nie jestem fanem nowej kolorystyki (choć tak bardzo mnie nie kłuje w oczy), a większość z Was pamięta pewnie jak zależało mi na wprowadzeniu poprzedniej kolorystyki, to choćby w oparciu o to możecie ocenić.

Po Waszych opiniach, będę dążył do tego, żeby przywrócić starą kolorystykę. Jedyne co nas ogranicza to kwestie techniczne, tzn. nie jest tak łatwo ustawić tamten styl, a w międzyczasie zmienił się skrypt na nowszy, więc trzeba operację przeprowadzać od nowa.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”