Spisy treści działów - dwie wersje

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Spisy treści działów - dwie wersje

Post autor: Raleen »

Ostatnio robimy spisy treści działów, dotyczy to głównie działów planszówkowych, ale pojawiły się też w działach historycznych (tam te spisy są selektywne).

Mam w związku z tym pytanie organizacyjne do Was - są dwie wersje spisów:

1) Z nazwami wątków i osobno z linkami
2) Z podlinkowanymi nazwami wątków

Można je zobaczyć tutaj:
viewtopic.php?f=43&t=14&start=15
i tutaj:
viewtopic.php?f=40&t=26&p=389464#p389464

Którą wersję wolicie?

Pierwsza jest tradycyjna i bardziej łopatologiczna, druga jest bardziej elegancka. Jedynym minusem drugiej wersji może być jak dla mnie to, że szare nazwy wątków (po ich podlinkowaniu) trochę słabiej widać niż czarne, poza tym same plusy, ale każdy ma swoje upodobania.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
wheeski
Adjudant
Posty: 241
Rejestracja: sobota, 14 czerwca 2008, 09:58
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: Spisy treści działów - dwie wersje

Post autor: wheeski »

Ja osobiście bardziej skłaniam się do wersji 2..
Vassal projects:
Facelifting: Rallyman, Outlaws:Adventures in the old west, SpeedCircuit (TransAmMOD), Formula Motor Racing
Finished: Down in Flames (DVG), DieCastTableRacing, Orly i Rakiety, We Must Tell the Emperor, Wings of Glory, The Barbarossa Campaign.

In plan: Red Storm Rising; Guderian's Best
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 847
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Spisy treści działów - dwie wersje

Post autor: dbj »

Jak dla mnie zdecydowanie druga wersja.
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Awatar użytkownika
Mariusz
Adjoint
Posty: 733
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:53
Lokalizacja: Warszawa/Bruksela
Has thanked: 65 times
Been thanked: 28 times

Re: Spisy treści działów - dwie wersje

Post autor: Mariusz »

Dla mnie też opcja 2.
Alea iacta est.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Spisy treści działów - dwie wersje

Post autor: Raleen »

Dzięki za opinie. Myślę, że nie ma co męczyć tematu, to miała być szybka ankieta.

Przyjmuję zatem opcję 2, natomiast dodatkowo zostawimy sobie te spisy w wersji 1 i będą dostępne w wątkach ogłoszeniowych dla osób, którym z jakichś powodów bardziej by pasowały (np. z powodu wady wzroku).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”