Ban dla swampgoblina

Dział poświęcony sprawom organizacyjnym i dyskusjom na te tematy. Tutaj też należy zgłaszać sugestie, propozycje i wnioski dotyczące funkcjonowania forum oraz wszelkie problemy techniczne.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Ban dla swampgoblina

Post autor: Raleen »

Rzadko zdarzają się takie sytuacje na tym forum, ale niestety się zdarzają. Z dniem dzisiejszym definitywnie żegnam kolegę swampgoblina. Powodów jest wiele. Swego czasu nieustanne politykowanie, mimo zwracania przeze mnie uwagi, kasowania postów i kilkukrotnego nakładania czasowych banów. Staram się być tolerancyjny, wiadomo, że granice tego co uznajemy za szeroko rozumianą politykę są płynne i każdemu może się zdarzyć, że je przekroczy, ale czym innym są incydentalne sytuacje, a czym innym gdy ktoś świadomie i z premedytacją łamie obowiązujące na tym forum od wielu lat zasady i zwyczaje. Dalsze powody to antysemickie wypowiedzi na temat wydarzeń, które miały miejsce w Kaliszu w związku ze Świętem Niepodległości 11.XI.2021 r. kiedy to spalono tam kukłę Żyda i tekst Statutu Kaliskiego przyznającego prawa Żydom, polegające na pochwalaniu działań organizatorów tych wystąpień i atakowaniu osób, które mają inne zdanie na ten temat. Dość wspomnieć, że odpowiedzialni za nie zostali prawomocnie skazani, a wydarzenia te spotkały się w naszym kraju z powszechnym potępieniem. Kolejnym powodem są podszyte szowinizmem wypowiedzi na temat Ukraińców z okresu kiedy już rozpoczęta w lutym tego roku wojna na Ukrainie trwała. Wreszcie ostatnim akordem była moja niedawna korespondencja mailowa z zainteresowanym. Tylu różnego rodzaju epitetów i wulgaryzmów pod adresem swoim i tego forum, przepełnionych pogardą dla wszystkich, którzy tutaj piszą, nie przypominam sobie bym kiedykolwiek widział odkąd je prowadzę. Z tych powodów żegnamy się. Piszę to wszystko również z tego względu, że na podstawie zgłoszeń, które do mnie docierały od czasu do czasu, niektórzy czytając tą wiadomość zapewne odetchną z ulgą. Szkoda, że muszę uciekać się do takich środków, natomiast myślę, że ze swojej strony przez długi czas wykazywałem bardzo wiele cierpliwości.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zablokowany

Wróć do „Dyskusje i sprawy bieżące”