Najlepsze uzbrojenie piechoty z II wojny światowej

Sprzęt i uzbrojenie wojsk w XX wieku.
Awatar użytkownika
Andrzej
Kapitan
Posty: 758
Rejestracja: wtorek, 24 stycznia 2006, 20:41
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Najlepsze uzbrojenie piechoty z II wojny światowej

Post autor: Andrzej »

Dzięki Orkan za ciekawe informacje, nie będę polemizował, bo pewno w tym temacie Ty masz ich więcej racji niż ja. Z drugiej strony sowieccy konstruktorzy byli najlepszymi specjalistami od kopiowania różnych systemów broni zaczynając od dział poprzez czołgi kończąc na samolotach. Ciekawe czy udało się im coś samemu skonstruować samodzielnie co uznane zostało za bardzo dobre.
Mietek
Tambour
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 16 grudnia 2011, 00:24

Re: Najlepsze uzbrojenie piechoty z II wojny światowej

Post autor: Mietek »

PPS to ich konstrukcja, jeden z najlepszych pistoletów maszynowych DWS. Niemcy też kopiowali, np układ gazowy z SWT do swojego G41. W broni strzeleckiej wymyślono prawie wszystko pod koniec XIX wieku i "wymyślanie koła" na nowo mija się z celem. To samo można powiedzieć o Polakach, co sami skonstruowaliśmy, a co zostało uznane za bardzo dobre w dziedzinie broni strzeleckiej?
Awatar użytkownika
Andrzej
Kapitan
Posty: 758
Rejestracja: wtorek, 24 stycznia 2006, 20:41
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Najlepsze uzbrojenie piechoty z II wojny światowej

Post autor: Andrzej »

Zdaje się że jeden z rosyjskich historyków potwierdził że PPSa to kopia fińskiego Suomi sowieci je zdobyli podczas wojny północnej.
Mietek
Tambour
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 16 grudnia 2011, 00:24

Re: Najlepsze uzbrojenie piechoty z II wojny światowej

Post autor: Mietek »

Ani wcześniejszy PPSz, ani tym bardziej PPS to nie są kopie fińskiej broni. Wkleiłem na poprzedniej stronie link do schematu Suomi (nie mam dostępu do tego peemu) oraz dwa moje zdjęcia pepeszy i pepeesa. Porównaj je sobie. To zupełnie różne konstrukcje. Do udanych konstrukcji, dodałbym jeszcze SWT, co prawda nieco skomplikowany, ale to bardzo fajny karabin, który wymaga od użytkownika odrobiny kultury technicznej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt i uzbrojenie wojsk”