Zostań generałem!

Rozgrywki indywidualne i klubowe. Sprawy organizacyjne klubów graczy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43333
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3916 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Zostań generałem!

Post autor: Raleen »

W dobie pandemii wszyscy cierpimy na brak konwentów i spotkań poświęconych grom wojennym. Szykuje się jednak wyjątkowa inicjatywa, która mam nadzieję to zmieni. Otóż jestem po wstępnych rozmowach z oficerami naszego Sztabu Generalnego. Późną wiosną, jak pandemia trochę ustąpi, zamierzamy wspólnie przeprowadzić spotkanie, podczas którego gracze będą mogli zmierzyć się nad planszą z prawdziwymi dowódcami. Zarówno sztabowcami, jak i oficerami liniowymi. Jak zapewniał mnie przedstawiciel Sztabu Generalnego, mają już pewne doświadczenie z planszowymi grami wojennymi. Jeśli chodzi o współczesne pole walki, zorganizowali kilka rozgrywek w „Bitwy XXI wieku” wyd. Taktyka i Strategia i wspominali, że wzbogaciły one ich doświadczenie militarne. Wnioski, jakie w oparciu o nie wyciągnięto, mają być wdrażane w Wojsku Polskim. Będzie można oczywiście także spróbować sił w inne gry, o ile będą odznaczać się równie dobrym poziomem symulacyjności. Mam nadzieję, że znajdą się chętni. Na potrzeby rozgrywek w „Bitwy XXI wieku”, zwłaszcza rozstrzygania Walki Ogniowej, zamówili już kilkaset różnokolorowych kostek, co zapewni sprawną rozgrywkę. Ponoć skonstruowali nawet specjalną wieżę do wykonywania rzutów, wyłącznie na potrzeby Walki Ogniowej. O szczegółach będę informował w miarę posuwania się sprawy do przodu. Gdybyście mieli jakieś uwagi i sugestie co do tego jak mogłoby wyglądać takie spotkanie albo w co warto by jeszcze zagrać – piszcie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10375
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2753 times

Re: Zostań generałem!

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Ciekawa sprawa.
Tyle, że chłopy pewnie będą grali w coś współczesno-drugowojennego. A tu gracze do XVIII wieku też potrzebni ;-)
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
brathac
Colonel en second
Posty: 1469
Rejestracja: wtorek, 17 października 2006, 12:19
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 62 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Zostań generałem!

Post autor: brathac »

Karel W.F.M. Doorman pisze: czwartek, 1 kwietnia 2021, 10:50 Ciekawa sprawa.
Tyle, że chłopy pewnie będą grali w coś współczesno-drugowojennego. A tu gracze do XVIII wieku też potrzebni ;-)
Sławo ty datę sprawdź lepiej. :lol:
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Zostań generałem!

Post autor: RAJ »

Bitwy XXI wieku? Zacna inicjatywa, ale nie wiem czy chce mi się poznawać tę grę na potrzeby tego jednego eventu.
Że się wiele z niej nauczyli to wierzę, nawet słaba gra jest lepsza niż żadna.
Natomiast chętnie bym z nimi przećwiczył Next War Poland. :) Miałbym w końcu motywację żeby ją odpalić.

Może podrzuć im artykuł o mega rozgrywce w NW jaką zrobili amerykańce.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10375
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2753 times

Re: Zostań generałem!

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

brathac pisze: czwartek, 1 kwietnia 2021, 10:55 Sławo ty datę sprawdź lepiej. :lol:
Datę czego?
Swoją drogą ja jestem chętny zagrać w Silver Bayonet. A w ogóle to XVIII wiek.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: Zostań generałem!

Post autor: Leliwa »

Nie można ich nauczyć czegoś lepszego?
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Maedhros
Sergent-Major
Posty: 169
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times

Re: Zostań generałem!

Post autor: Maedhros »

Dobre. Uśmiałem się:))
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Zostań generałem!

Post autor: RAJ »

No dobra Raleen, masz mnie, uwierzyłem. :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
brathac
Colonel en second
Posty: 1469
Rejestracja: wtorek, 17 października 2006, 12:19
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 62 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Zostań generałem!

Post autor: brathac »

Karel W.F.M. Doorman pisze: czwartek, 1 kwietnia 2021, 11:33
brathac pisze: czwartek, 1 kwietnia 2021, 10:55 Sławo ty datę sprawdź lepiej. :lol:
Datę czego?
Swoją drogą ja jestem chętny zagrać w Silver Bayonet. A w ogóle to XVIII wiek.
01.04 :lol:
Awatar użytkownika
Maciej94
Sergent
Posty: 129
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2018, 21:54
Has thanked: 67 times
Been thanked: 67 times

Re: Zostań generałem!

Post autor: Maciej94 »

Wyciąganie wniosków z TIS-u to już przegięcie nawet jak na 1 kwietnia :D
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10375
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2753 times

Re: Zostań generałem!

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

brathac pisze: czwartek, 1 kwietnia 2021, 14:01 01.04 :lol:
Rysiek nie robi wrażenia człowieka dowcipnego. Jest poważny jak 12 miesiąc u waleni.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Antypirx
Capitaine
Posty: 848
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2014, 12:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 27 times

Re: Zostań generałem!

Post autor: Antypirx »

Raleen pisze: czwartek, 1 kwietnia 2021, 09:57 Gdybyście mieli jakieś uwagi i sugestie co do tego jak mogłoby wyglądać takie spotkanie ...
Też bym się napił :D
...albo w co warto by jeszcze zagrać – piszcie
W Medieval Battle i 2019: the Arctic oczywiście :mrgreen:
"... ma wierzytelność zabezpieczoną hipoteką przemysłową, co stwierdza kurator upadłowy" (Prokuratura Rejonowa w Tychach. O matko.)

W ciasteczku z wróżbą napisali: "Rób to, co sprawia ci frajdę". Więc rozstałem się z żoną i znalazłem sobie taką sucz, która potrafi wyssać chrom z gałki od haka samochodowego. - Joe Monster makes my day.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43333
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3916 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: Zostań generałem!

Post autor: Raleen »

Jako że dzień dobiega końca, by nie było wątpliwości: TO BYŁ PRIMA APRILIS.

Historia jest całkowicie zmyślona. No cóż, starałem się, żeby była chociaż trochę prawdopodobna, bo o to chyba chodzi :).

Natomiast widzę, że przynajmniej niektórym dałem do myślenia... Kto wie, może pewne elementy tej historii są albo okażą się kiedyś prawdą. I to jest chyba w tym wszystkim najbardziej frapujące 8-) .

Tak czy inaczej mam nadzieję, że dobrze się bawiliście.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10375
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2753 times

Re: Zostań generałem!

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Normalnie miałem dobre intencje ;-)
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43333
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3916 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: Zostań generałem!

Post autor: Raleen »

Pomijając wątek "Bitew XXI wieku" to przedsięwzięcie wcale nie byłoby takie głupie ;)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotkania, kluby”