[Warszawa] Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Rozgrywki indywidualne i klubowe. Sprawy organizacyjne klubów graczy.
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 518
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 197 times
Been thanked: 123 times

Re: [Warszawa] Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Silver pisze: piątek, 2 lutego 2024, 15:31 To do Tanto Monta mogą już być 2 osoby gdyż zgłosił się mój kolega i będzie tak na 70% oraz chyba zapowiada się Raj.
Popytam znajomych co grywali w HISa czy ktoś nie zgłosiłby się "za mnie".
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
vilard
Chasseur
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek, 7 listopada 2022, 14:19
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: vilard »

Na spotkaniu 17.02. na pewno będę prowadził grę szkoleniową w Europa Universalis.
Jeśli ktoś chce poznać zasady i rozegrać kilka pierwszych rund to zapraszam.

Gra będzie też służyć jako przygotowanie do spotkania 02-03.03.2024 gdzie planujemy pełną dwudniową rozgrywkę.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: [Warszawa] Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: Silver »

Marcin - w arkuszu excelowym umawiania się zaistniałeś prawie na wszystkich pozycjach gier. Jednak lepiej byś się zdecydował czy zagrasz w Tanto Monta bo gdy zostanie nas 3 do rozgrywki to chyba nie ma sensu w to grać i zostaniemy w d...e. Do tej gry najlepiej przystąpić znając HereIStand lub mocno wcześniej przysiąść do instrukcji. Marcin zdecyduj się bo chyba są inni chętni na tą rozgrywkę a czasu coraz mniej.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43399
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: Raleen »

Ja mogę grać jako czwarta osoba w Tanto Monta, byle był skład.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Miku
Sergent-Major
Posty: 194
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 17:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa] Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: Miku »

vilard pisze: czwartek, 1 lutego 2024, 08:03 17 lutego uda mi się dotrzeć.
Najchętniej przyniosę wielkie kobyły jak Europa Universalis czy WarRoom, ale jak się nie uda to mam bardzo interesującą strategię La Belle Epoque czy świeżutki Pax Renaissance.
Czy Pax Renesans aktualny? Chetnie bym zagrał.
kazpex
Tambour
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 30 stycznia 2010, 16:54
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: kazpex »

Cześć,

Czy spotykacie się co tydzień czy może rzadziej? JA 17go nie dam rady ale może w następnym terminie by mi się udało zadebiutować.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43399
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: Raleen »

kazpex pisze: wtorek, 13 lutego 2024, 22:23 Cześć,

Czy spotykacie się co tydzień czy może rzadziej? JA 17go nie dam rady ale może w następnym terminie by mi się udało zadebiutować.
Raz w miesiącu, co tydzień to mało kto ma czas by na tej zasadzie stale dyżurować ;)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: [Warszawa] Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: Silver »

To na Tanto Monta chętni i aktywni w tym temacie są: ja, Raj, Raleen i mój kolega którego jeszcze nie wpisałem. W arkuszu umawiania jest Marcin od którego nie ma żadnego odzewu z wyjątkiem tego wpisu w arkuszu; co robimy?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43399
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: Raleen »

Poczekajmy do jutra, jeśli kolega Marcin się nie odezwie, niech wchodzi w to miejsce Twój kolega, i mamy komplet.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
vilard
Chasseur
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek, 7 listopada 2022, 14:19
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: vilard »

Miku pisze: wtorek, 13 lutego 2024, 14:41
vilard pisze: czwartek, 1 lutego 2024, 08:03 17 lutego uda mi się dotrzeć.
Najchętniej przyniosę wielkie kobyły jak Europa Universalis czy WarRoom, ale jak się nie uda to mam bardzo interesującą strategię La Belle Epoque czy świeżutki Pax Renaissance.
Czy Pax Renesans aktualny? Chetnie bym zagrał.
Już nie. Prowadzę ekipę w Europa Universalis.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: [Warszawa] Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: Silver »

To jutro w Tanto Monta zagramy: Raleen, Raj, ja i mój kolega.
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: [Warszawa] Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: Neoberger »

Silver pisze: piątek, 16 lutego 2024, 10:22 To jutro w Tanto Monta zagramy: Raleen, Raj, ja i mój kolega.
Biedni Raj i Raleen. Nie jesteście kolegami Sylwka. :D
Berger
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43399
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: Raleen »

Za nami jedenaste spotkanie klubu Strategos. Upłynęło ono w znacznej mierze pod znakiem przygotowań do zbliżającej się IX edycji konwentu Strategos (2-3 marca 2024). Odbędzie się on za dwa tygodnie, w tym samym miejscu, gdzie działa klub, a więc w Bibliotece Głównej SGGW. Jako że na SGGW trwa jeszcze sesja, a właściwie już ferie, tradycyjnie zwane na uczelniach „wakacjami zimowymi”, studenci w znakomitej większości mieli w tym czasie inne zajęcia. Odbyły się dwie wieloosobowe rozgrywki pod kątem przygotowań do konwentu. Pierwsza, w „Tanto Monte” wyd. GMT Games, w gronie 4-osobowym. Jest to wymagający tytuł oparty na mechanice „Here I Stand” i „Virgin Queen”, wzbogacony o wiele dodatkowych elementów. Jako że graliśmy po raz pierwszy, szło powoli, mimo zaangażowania Silvera. Po rozgrywce wszyscy dość zgodnie doszliśmy do wniosku, że gra ma potencjał, ale żeby z niego czerpać, należy dobrze opanować dość obszerną instrukcję. Drugą dużą rozgrywką była „Europa Universalis” wyd. Aegir Games (planszówka powstała na bazie gry komputerowej). Nad planszą tej gry w sumie przewinęło się 6 osób. Ponadto na stołach zagościły także „Imperial Struggle” i „Sekigahara” (obie wyd. GMT Games). Zwłaszcza rozgrywka w „Sekigaharę” wypadła bardzo emocjonująco. W „Imperial Struggle” Maciej był w pewnym momencie bliski zwycięstwa Wielką Brytanią, ale w późniejszej fazie rozgrywki Francja zdołała przeważyć szale na swoją korzyść. Ostatni tytuł, w który grano, to „Ostrołęka 26 maja 1831” wyd. Erica. Kristo i Krystian testowali zmodyfikowaną wersję scenariusza wprowadzającego. Zwyciężył Krystian, który udowodnił, że można w ten scenariusz wygrać Rosjanami. Ostatnio wygrywali bowiem ciągle Polacy i jako autor zacząłem nabierać wątpliwości czy scenariusz ma dobrze wyważony balans. Dziękuję wszystkim, którzy odwiedzili klub w ten weekend. Mam nadzieję, że dobrze się bawiliście. Za dwa tygodnie duże, dwudniowe granie w znacznie większym gronie. Będzie się działo!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: [Warszawa] Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: Silver »

Na Tanto Monta trzeba się wcześniej umówić by przygotować się do zagrania konkretnym mocarstwem.
Jak się Rosjanom udało wygrać skoro mieli wytraconych tylu dowódców - choć Polacy chyba też?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43399
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Klub Strategos (Biblioteka Główna SGGW)

Post autor: Raleen »

Też mnie to zastanawia, ale chyba w decydującym momencie najbardziej pomogła szarża kirasjerów, a w nich nie uderzała utrata morale w związku ze stratami dowódców, bo większość dowódców ros. komenderuje w tym scenariuszu piechotą.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotkania, kluby”