Górny Śląsk i Zagłębie Dąbrowskie

Rozgrywki indywidualne i klubowe. Sprawy organizacyjne klubów graczy.
Awatar użytkownika
cadrach
Capitaine
Posty: 875
Rejestracja: niedziela, 6 listopada 2011, 10:30
Lokalizacja: Puszcza Piska
Has thanked: 82 times
Been thanked: 139 times
Kontakt:

Re: Górny Śląsk i Zagłębie Dąbrowskie

Post autor: cadrach »

Jeśli o mnie chodzi, to granie w grę wojenną, nawet "krótką" (czyli powiedzmy 4-6 godzin), to rzecz całkowicie nie do klubu. W przeciwieństwie do Ciebie, Samuelu, tracę przyjemność z gry i ochotę do niej zwykle po paru godzinach rozgrywki. Są oczywiście wyjątkowe sytuacje, że mimo długiej gry nie zmuszam się, by ją kontynuować, ale to naprawdę rzadkość, na którą bardziej składa się po prostu atmosfera przy stole, a nie tylko sama jakość gry. W każdym razie takie sytuacje są rzadkie. Wiem, że nawet rozkładając moje ulubione gry nie mam co na nie liczyć - no chyba, że akurat zaskoczy to coś nieprzewidzianego, co sprawia, że niektóre rozgrywki zostają w pamięci. Na co dzień nawet w warunkach domowych nie jestem w stanie grać w gry wojenne inaczej, jak tylko z przerwami, co w sumie uniemożliwia rozgrywkę wieloosobową i nigdy się na taką nie piszę. Nikt z nas (mam nadzieję) nie podchodził do tej gry klubowej w The Napoleonic Wars na poważnie. Po prostu mieliśmy zobaczyć, jak to działa. Bez obaw, nikogo nie zniechęciliśmy do gier wojennych :)

Ale jak się tak nad tym zastanawiam, to muszę przyznać, że dzisiaj byłbym może jeszcze w stanie poświęcić cały dzień na grę w go - i to z przyjemnością. Wiem po prostu, że ona wciągnęłaby mnie na tyle, że nie zmuszałbym się mimo zmęczenia, a do gier wojennych niestety często zmuszam się po pewnym czasie. Ale to dlatego, że go jest proste i eleganckie, nie ma tam żadnych kruczków, grzebania w instrukcji i można po prostu grać, dać się wciągnąć. I w tym sensie zgadzam się z tamtym graczem (i z Tobą) co do prostoty gry. Dla mnie to rzecz oczywista. Problem w tym, że on nie rozumiał, iż są gry, dla których te elementy nie są wszystkim, według czego należy je oceniać. Dla niego temat gry był w najlepszym razie dekoracją.
no school, no work, no problem
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Górny Śląsk i Zagłębie Dąbrowskie

Post autor: Samuel »

Rzeczywiście stwierdzam pewną odrębność gustów - mnie z kolei szachy czy go w młodości dość szybko nużyły, natomiast całymi nocami mogłem grać w brydża - i może stąd raczej brydżowych emocji oczekuję od gier wojennych czy szerzej symulacyjnych. Odrębną ich atrakcją jest "działanie na wyobraźnię" - od mojego pierwszego zetknięcia z "Bitwą na Polach Pelennoru" preferuję gry, w której Uruk-hai są Uruk-hai, a trolle trollami. "Kruczki prawne" umieściłbym natomiast zdecydowanie pod kreską chyba, że chodzi o tworzenie szczególnych kombinacji zasad dających możliwość ciekawego i niestandardowego zagrania - bo to bywa przewagą gier bardziej skomplikowanych. 4-6 godzin to i dla mnie maksymalny czas gry w dobrą strategię, tylko dla paru najlepszych, jak "Ścieżki Chwały" czy "Napoleon against Europe" robię wyjątek. Ze względu na bliskość geograficzną mam nadzieję, że znajdziemy kiedyś jakiś kompromisowy tytuł, dla którego żaden z nas nie będzie żałował czasu poświęconego na przygotowanie do i samą rozgrywkę. ;)
Awatar użytkownika
cadrach
Capitaine
Posty: 875
Rejestracja: niedziela, 6 listopada 2011, 10:30
Lokalizacja: Puszcza Piska
Has thanked: 82 times
Been thanked: 139 times
Kontakt:

Re: Górny Śląsk i Zagłębie Dąbrowskie

Post autor: cadrach »

Ano mam nadzieję, że kiedyś będziemy mogli wypracować jakiś kompromis. Tymczasem jednak gracz ze mnie sezonowy i muszę odłożyć to na przyszłość. Ale co się odwlecze, to nie uciecze :)
no school, no work, no problem
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Górny Śląsk i Zagłębie Dąbrowskie

Post autor: Raleen »

Jeśli chodzi o Napoleonic Wars, to ma niestety słabo napisaną instrukcję (bywa ona dość mętna), więc o tyle jeśli dobrze żaden z Was nie znał zasad, to siadanie do tej gry z nowym graczem z krainy euro było złym wyborem.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Górny Śląsk i Zagłębie Dąbrowskie

Post autor: Khamul »

Khamul pisze:Ostatnie spotkanie w Będzinie w tym sezonie w sobotę 25 czerwca, jak zwykle od 8mej.
W związku z brakiem chętnych spotkanie odwołane.
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Górny Śląsk i Zagłębie Dąbrowskie

Post autor: Samuel »

Khamul pisze:
Khamul pisze:Ostatnie spotkanie w Będzinie w tym sezonie w sobotę 25 czerwca, jak zwykle od 8mej.
W związku z brakiem chętnych spotkanie odwołane.
To może podskoczysz Khamulu do Krakowa na 25-go? :)
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Górny Śląsk i Zagłębie Dąbrowskie

Post autor: Khamul »

Mam czas od rana do 14tej, max 15tej ;) A Wy chyba gracie jakoś później. Myślę, że przyjdzie czas i się pojawię jak tylko znajdzie się ktoś chętny do heksów, CDG jakoś nie dla mnie.
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Górny Śląsk i Zagłębie Dąbrowskie

Post autor: Khamul »

Po długiej, chyba półrocznej, przerwie, która była spowodowana brakiem zainteresowania wśród graczy, 3. grudnia w sobotę odbędzie się spotkanie sekcji gier w Będzinie. Miejsce jak zwykle Ośrodek Kultury, od 8mej do 15.30. Wszystkich zapraszam. Mam nadzieję, że pojawi się chociaż kilka osób, szkoda, aby sekcja całkiem została zlikwidowana, mimo wszystko kilka osób się dzięki niej poznało...

Na chwilę obecną ja planuje zagrać z Jataganem w M&P, jest ekipa która odpali B35 (chyba Africa Korps), cadrach z Saw11 może zagrają w Normandy44, no i Namek umawia się na coś z ekipą z Krakowa... Życzyłbym sobie, aby wszyscy wymienieni nie tylko się pojawili...
Do zobaczenia.
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Górny Śląsk i Zagłębie Dąbrowskie

Post autor: Khamul »

Krótka relacja wraz ze zdjęciami z wczorajszych rozgrywek w Będzinie, było 7 osób, graliśmy na trzech stołach. Szczególne podziękowania dla Wally'ego i Namka - pokonali największy kawałek drogi, aby do nas dotrzeć. Być może kolejne spotkanie odbędzie się w drugiej połowie stycznia. Do zobaczenia!
http://strategie23pal.blogspot.com/2016 ... ugiej.html
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotkania, kluby”