XVII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna (13-15.08.2021)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 847
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: XVII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna (13-15.08.2021)

Post autor: dbj »

Dla tych, którzy u nas jeszcze nie byli, publikujemy kilka zdjęć Dworu Starostów w Muszynie - to miejscówka tegorocznego konwentu.
Obrazek
Wozy-stoły to pozostałość po odbytym niedawno kiermaszu rękodzieła artystycznego.
Obrazek
Widok na Dwór z ogrodu.
Obrazek
Wyjście z sali, w której będziemy grać, prowadzi wprost do kawiarni.
Samej sali na razie nie pokażemy, bo najlepiej prezentuje się ona z rozłożonymi grami 😉.
Obrazek
Więcej o samym Dworze Starostów dowiecie się na miejscu, a może o Dwór będziemy pytać w naszym quizie?
Obrazek
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: XVII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna (13-15.08.2021)

Post autor: Leliwa »

Pytania rodzą się w głowie Nadwornego Omniwargamera ....
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: XVII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna (13-15.08.2021)

Post autor: Raleen »

Ja proponuję pomyśleć w co będziemy grali, bo niektórzy nowi gracze rozważający czy by się wybrać, mnie pytają. Nie żebym był fanem ścisłego umawiania się, ale coś tam zaplanować warto.

I co do mnie, powinienem być już w czwartek w Muszynie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 847
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: XVII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna (13-15.08.2021)

Post autor: dbj »

To dobry pomysł żeby się umawiać, część gier w Muszynie mamy i nie trzeba by ich przywozić.
Ja chętnie zagram w:
Chocim. Potęga husarii,
Conflict of Heroes (zasady z 3 edycji),
Flying Colors - najlepiej bitwę koło Przylądka św. Wincentego 1797,
Pierwsze zwycięstwo Pattona: Tunezja,
GTS, cokolwiek.
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: XVII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna (13-15.08.2021)

Post autor: Leliwa »

Imperial Struggle, Sukcesorzy i inne gry starożytne Simonitcha. 300: Ziemia i Woda (japońska), Lepanto (włoska), Flying Colors (cokolwiek, ale wolę takie bitwy poniże 15 liniowców na stronę), C&C:SB, Fire in the Sky (zobaczymy dokładnie czy znajdą się jakieś źle wycięte żetoniki i jak to wpływa na rozgrywkę), Sfakteria i inne gry z systemu (Amfipolis, Hellespont - Syrakuz nie posiadam niestety) Frederic Bey
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Pantaleon
Chasseur
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 4 grudnia 2020, 09:18
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 6 times

Re: XVII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna (13-15.08.2021)

Post autor: Pantaleon »

Raleen, dla mnie pomysł z umawianiem się, przynajmniej wstępnym, jest jak najbardziej ok. Ja chętnie zagrałbym w Conflict of Heroes i Imperial Struggle jeżeli będzie taka możliwość.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: XVII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna (13-15.08.2021)

Post autor: Raleen »

Co do mnie:
- tradycyjnie chętnie zagram/nauczę/pomogę podczas rozgrywki w cokolwiek z mojej "Ostrołęki" (Ostrołęka 26 maja 1831, Iganie 1831, Ostrołęka 16 lutego 1807), chodzi mi też po głowie jakieś mniejsze starcie by przetestować jak działają niektóre zasady, być może z modyfikacjami
- mam do zagrania Operation Mercury od MMP, duża gra, z mnóstwem scenariuszy, mniejszych i większych, na pewno trzeba się przygotować do rozgrywki i jako że pudło swoje waży tutaj musiałbym się z kimś umówić, bo taszczyć go nadaremnie mi się nie chce
- mam też do zagrania Quatre Batailles en Espagne, zdecydowanie mniejszy kaliber niż wcześniejsza, ale też wydaje mi się, że wymaga przygotowania
- mam również Braccio da Montone, czyli kontynuację Gwelfów i Gibellinów, kto zna tamten system, powinien poradzić sobie w marszu, sam system nie jest szczególnie wymagający
- chętnie zagram w Imperial Struggle, Flying Colors i zapoznam się z Conflict of Heroes w nowej odsłonie.
Wypisałem co mi pierwsze przychodzi do głowy. Mam także parę innych rzeczy do ogrania, chętnie spróbuję też czegoś innego, zwłaszcza różnych dziwnych i rzadko spotykanych gierek ze zbiorów Leliwy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 847
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: XVII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna (13-15.08.2021)

Post autor: dbj »

Leliwa pisze: Flying Colors (cokolwiek, ale wolę takie bitwy poniże 15 liniowców na stronę)
Też wolę mniejsze starcia, ale w tym przypadku chciałbym sprawdzić jakie Anglicy w grze mają szanse, to w nawiązaniu do materiału na Hexmagazine o tej bitwie. Jeśli nie będzie takiej możliwości, to będzie coś mniejszego.
wojtek f pisze: Ja chętnie zagrałbym w Conflict of Heroes
W CoH chętnie pomogę, wybierz tylko teatr działań wojennych.
Raleen pisze: - mam do zagrania Operation Mercury od MMP, duża gra, z mnóstwem scenariuszy, mniejszych i większych, na pewno trzeba się przygotować do rozgrywki i jako że pudło swoje waży tutaj musiałbym się z kimś umówić, bo taszczyć go nadaremnie mi się nie chce.
(...)
- chętnie zagram w Imperial Struggle, Flying Colors i zapoznam się z Conflict of Heroes w nowej odsłonie.
Zasady do GTS znam, co prawda w pierwszej wersji, a z tego co się orientuję to OM jest już w drugiej wersji, ale nie powinny się znacząco różnic. Jak chcesz poznać system, a nie taszczyć gry, to może coś z DC, WED lub NQoS? Mam to na miejscu.
FC nie musisz brać, a z CoH też pomogę; możecie nawet zagrać z Wojtkiem, gdybym nie miał za dużo czasu.
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Awatar użytkownika
Wally
Sergent-Major
Posty: 180
Rejestracja: środa, 4 lutego 2015, 13:26
Lokalizacja: Kraków/Szczucin
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: XVII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna (13-15.08.2021)

Post autor: Wally »

Bonżur

Nie wiem czy już się poumawialiście ale jakby co to ja znam (nowe zasady) i lubię GTSa, a nawet posiadam Operation Mercury i The Greatest Day. Mogą być długie scenariusze, aczkolwiek najlepiej bez lądowania na plaży bo to dodatkowa gra w grze.
A jeszcze bardziej lubię BTS - mam Baptism by Fire.
buty pełne piasku
na zmęczonych nogach
w oczach noc bez brzasku
w ustach smak pieroga
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: XVII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna (13-15.08.2021)

Post autor: Raleen »

Co do umawiania na pewno wszyscy jeszcze się nie odezwali, a wiem, że parę osób się wybiera poza tymi co dotychczas się wpisali - więc tutaj spokojnie.

Gdybyś zabierał Operation Mercury, chętnie się, że tak powiem Tobą wyręczę i zagram/wypożyczę grę na miejscu, bo to duże pudło do taszczenia, a wątpię by były dwie rozgrywki równocześnie. Zawsze można się jakoś podzielić na miejscu.

Baptism by Fire brzmi bardzo kusząco :)

Miło się będzie zobaczyć!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
PzKpfw II

Re: XVII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna (13-15.08.2021)

Post autor: PzKpfw II »

U mnie na pewno CoH na 3 edycji, mogę też pomęczyć w Santa Cruz 1797 tudzież inne tytuły, których nie znam, a które z chęcią poznam :)
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 847
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: XVII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna (13-15.08.2021)

Post autor: dbj »

Wally pisze: niedziela, 25 lipca 2021, 09:23 Bonżur

Nie wiem czy już się poumawialiście ale jakby co to ja znam (nowe zasady) i lubię GTSa, a nawet posiadam Operation Mercury i The Greatest Day. Mogą być długie scenariusze, aczkolwiek najlepiej bez lądowania na plaży bo to dodatkowa gra w grze.
A jeszcze bardziej lubię BTS - mam Baptism by Fire.
Ja chętnie zapoznam się z "nowymi" zasadami do GTS, niekoniecznie muszę grać, ale żywo mnie to interesuje.
Póki co to umówiłem się w piątek z Wojtkiem f na CoH Guadalcanal wg. zasad 3 edycji.
W sobotę będzie turniej, o nimi już niebawem napiszę więcej, ale nie powinienem na niego "stracić" dużo czasu.
Chociaż jestem otwarty na wszelkie sugestie i chętnie pogram, to może być tak, że jednak będę dużo tłumaczył zasad lub opiekował się tymi, którzy zawitają pierwszy raz.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 26 lipca 2021, 18:34 przez dbj, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XVII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna (13-15.08.2021)

Post autor: Samuel »

Najpewniej będę i ja z Bratankiem, a z tego co wiem, dalsza młodzież też wybiera się niezależnie i już się zgłosiła. Co do umawiania się - zobaczymy, jakie będą konstelacje (rozwiązanie astrologiczne). W każdym razie sporo ostatnio pograłem w IS, mam polski egzemplarz i chętnie spróbuję swoich sił z kimś doświadczonym.
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 847
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: XVII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna (13-15.08.2021)

Post autor: dbj »

PzKpfw II pisze: niedziela, 25 lipca 2021, 20:52 U mnie na pewno CoH na 3 edycji, mogę też pomęczyć w Santa Cruz 1797 tudzież inne tytuły, których nie znam, a które z chęcią poznam :)
Tomek bierz Santa Cruz, mamy Chocim, Leliwa weźmie Freedom!, ktoś jeszcze weźmie coś o oblężeniu i będzie ładny przegląd lżejszych tytułów.
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
tomig
Caporal
Posty: 69
Rejestracja: wtorek, 17 grudnia 2019, 20:03
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 58 times
Been thanked: 41 times

Re: XVII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna (13-15.08.2021)

Post autor: tomig »

Wraz z najbliższą rodziną będę spędzał urlop w Muszynie, dlatego nie mogę oczywiście przegapić tego konwentu.
Cieszę się na spotkanie z Wami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”