Muzeum Wojsk Lądowych

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 192 times
Been thanked: 117 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Zgłoszenie wysłane!
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: wujaw »

Czy link do formularza zgłoszeniowego już wygasł?
Ulysses
Sous-lieutenant
Posty: 385
Rejestracja: sobota, 12 sierpnia 2017, 20:39
Has thanked: 38 times
Been thanked: 154 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Ulysses »

wujaw pisze: poniedziałek, 21 marca 2022, 21:45 Czy link do formularza zgłoszeniowego już wygasł?
Proszę tutaj jest nowy link

https://we.tl/t-SbnA9UPKAe
Awatar użytkownika
Maciej94
Sergent
Posty: 129
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2018, 21:54
Has thanked: 67 times
Been thanked: 67 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Maciej94 »

Dziś dopiero zgłoszenie poszło, mam nadzieję, że się jeszcze załapię z bratem :P
Ulysses
Sous-lieutenant
Posty: 385
Rejestracja: sobota, 12 sierpnia 2017, 20:39
Has thanked: 38 times
Been thanked: 154 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Ulysses »

W ramach przypomnienia, gdyż mamy jeszcze kilka wolnych miejsc:
W dniach 24-26 czerwca 2022 roku Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy organizuje „I konwent wojennych gier planszowych.”
W muzeum będzie można wykorzystać kilka pomieszczeń ze stołami, co umożliwi rozłożenie nawet dużych gier.
W czasie konwentu oferujemy drobny poczęstunek (kawa, herbata, napoje, ciasteczka). Nie zapewniamy noclegów, ani wyżywienia (obiadów itd.). W pobliżu MWL znajdują się dwa hotele: Maraton (Powstańców Warszawy 13, 85-683 Bydgoszcz) i Focus (Modrzewiowa 1, 85-631 Bydgoszcz).
Wstępny harmonogram konwentu:
24 czerwca 2022 r. – godz. 12.00-22.00
25 czerwca 2022 r. – godz. 10.00 – 22.00
26 czerwca 2022 r. – godz. 10.00 – 22.00
Wszystkie chętne osoby proszę o kontakt na priv - podeślę kartę zgłoszeniową.
- Bardzo proszę o przemyślane decyzje. Mamy ograniczoną ilość miejsc i nie chcemy sytuacji w której osoby wypełniają zgłoszenia, a potem nie pojawią się na konwencie. W przypadku wątpliwości proszę w uwagach umieścić informację, że nie ma pewności obecności na konwencie, z prośbą o wpisanie na listę zapasową. O udziale będzie decydowała kolejność zgłaszania.
- W uwagach proszę wpisać informację o chęci rozegrania gry z planszami większymi niż typowe (ok 56 cm na 86 cm).
Osoba do kontaktu: Łukasz Nadolski.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Raleen »

Ja jakby co przyjeżdżam, bo we wcześniejszym wpisie na forum jednoznacznie się nie zdeklarowałem, więc chciałbym napisać, że na pewno będę. Gdyby ktoś był chętny na rozgrywkę w którąś z moich gier - dajcie znać. Jak wspominałem kiedyś - cieszę się, że pojawia się nowa impreza, mam nadzieję, że zaktywizuje ona graczy z północnej części Polski, choćby z tego względu, że będą mieli bliżej.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Ulysses
Sous-lieutenant
Posty: 385
Rejestracja: sobota, 12 sierpnia 2017, 20:39
Has thanked: 38 times
Been thanked: 154 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Ulysses »

Do wszystkich zainteresowanych wysłałem emaila informacyjnego na temat „I konwent wojennych gier planszowych" w Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy, 24-26.06.2022. Gdyby do kogoś on nie dotarł to proszę dać znać.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Silver »

Już zarezerwowałem sobie nocleg raczej tanio i kameralnie na ulicy Pomorska 24 ale nie w hostelu a obiekcie o nazwie Kwatera Centrum (dobrze brzmi) i są jeszcze pokoje.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Silver »

Gdzie jest adres do umawiania się na konkretne gry; wydawało mi się że widziałem na FB; nie mogę znaleźć w tych odmętach FB?
Zastanawiam się nad powrotem w niedzielę do domu i chyba zdecydowałbym się na jakiś pociąg po 19 - tylko czy znajda się chętni na rozgrywki do godziny 19?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Raleen »

Ulysses rozsyłał na maila. Jeśli nie dostałeś, to napisz do niego.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Ulysses
Sous-lieutenant
Posty: 385
Rejestracja: sobota, 12 sierpnia 2017, 20:39
Has thanked: 38 times
Been thanked: 154 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Ulysses »

Silver pisze: sobota, 28 maja 2022, 18:38 Gdzie jest adres do umawiania się na konkretne gry; wydawało mi się że widziałem na FB; nie mogę znaleźć w tych odmętach FB?
Zastanawiam się nad powrotem w niedzielę do domu i chyba zdecydowałbym się na jakiś pociąg po 19 - tylko czy znajda się chętni na rozgrywki do godziny 19?
Poszedł priv
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Silver »

Umówiłem się wprawdzie wstępnie na 2-3 rozgrywki w różne gry. Nie chciałbym jednak targać ze sobą dużej i ciężkiej walizki podróżnej z grami które wymieniłem w arkuszu internetowym, a tam jest zastój.
Pomyślałem by tu je wymienić bo do rozgrywek w niektóre musiałbym się wcześniej przygotować: Battlestar Galaktyka (na 5-6 osób) Britannia (3-4), Churchill samoróbka PL (3), Conflict of heroes, też Guadalcanal (2-4), Crown of roses (2-4), Here i stand samoróbka PL (3-6), No retreat Italy (2) – nigdy nie grałem, PQ-17 (2) – nigdy nie grałem, RAF (2), Sword of Rome (4-5), Talon (2) – nigdy nie grałem.
Dodatkowo mógłbym wziąć Men of iron - mogę wziąć np przygotowane, konkretne bitwy by zaoszczędzić na wadze.
Ulysses
Sous-lieutenant
Posty: 385
Rejestracja: sobota, 12 sierpnia 2017, 20:39
Has thanked: 38 times
Been thanked: 154 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Ulysses »

Silver pisze: piątek, 10 czerwca 2022, 15:23 Umówiłem się wprawdzie wstępnie na 2-3 rozgrywki w różne gry. Nie chciałbym jednak targać ze sobą dużej i ciężkiej walizki podróżnej z grami które wymieniłem w arkuszu internetowym, a tam jest zastój.
Pomyślałem by tu je wymienić bo do rozgrywek w niektóre musiałbym się wcześniej przygotować: Battlestar Galaktyka (na 5-6 osób) Britannia (3-4), Churchill samoróbka PL (3), Conflict of heroes, też Guadalcanal (2-4), Crown of roses (2-4), Here i stand samoróbka PL (3-6), No retreat Italy (2) – nigdy nie grałem, PQ-17 (2) – nigdy nie grałem, RAF (2), Sword of Rome (4-5), Talon (2) – nigdy nie grałem.
Dodatkowo mógłbym wziąć Men of iron - mogę wziąć np przygotowane, konkretne bitwy by zaoszczędzić na wadze.
Na drugi dzień po południu mam umówione MOI Towton. Ale chętnie zagram też inną bitwę.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Silver »

To wezmę żetony i wybrane mapy do Wojny Róż i Infidela.
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 192 times
Been thanked: 117 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Ja jak zaznaczyłem gdzie indziej liczę, że ktoś skusi się w sobotę na mój prototyp:
viewtopic.php?f=71&t=18668
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”