Muzeum Wojsk Lądowych

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
JohnAddison
Carabinier
Posty: 24
Rejestracja: wtorek, 19 kwietnia 2022, 18:52
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: JohnAddison »

Dzień dobry Silver,
czy znalazłbyś czas na grę w No Retreat Italy na konwencie?
Niestety nie znam zasad (nie grałem w żadne No Retreat jeszcze).
pozdrawiam serdecznie,
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Silver »

Ja też nie grałem w ten system No Retreat. Przetłumaczyłem sobie zasady i możemy spróbować jak tylko będzie czas. Lecz już na parę rozgrywek jestem jakby umówiony (Men of Iron, Sukcesorzy, Iron&Oak, Spartacus, Crown of Roses (tu potrzebny chętny/i)) lecz boleję nad tym, że nie wiem w jakie dni i w jakie godziny.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Raleen »

Ja piątek i sobotę mam już w zasadzie zagospodarowane, niedziela pozostaje wolna. Zwykle to najluźniejszy dzień, bo te gry, w które gracze najbardziej chcą zagrać, ogrywają w pierwszych dniach.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
JohnAddison
Carabinier
Posty: 24
Rejestracja: wtorek, 19 kwietnia 2022, 18:52
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: JohnAddison »

Raleen - dzięki za informację. Przyjadę w piątek z kilkoma grami TiS (bo tylko takie mam na razie poza 2 wyjątkami). Najwyżej pooglądam sobie rozgrywki w piątek jak nie będę miał z kim zagrać albo gdzie usiąść i może uda mi się z kimś umówić na następne dni. Np. na niedzielę jak wspomniałeś. To mój pierwszy konwent, więc nie bardzo wiem czego się spodziewać :)

Silver - ściągnąłem sobie zasady oraz scenariusze z NoRetreat Italian Front i spróbuję to przejrzeć. Jak znajdziesz trochę czasu to super, jak nie, no cóż, życie :)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Silver »

Napisz priva to prześlę ci swe materiały do niej.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Raleen »

JohnAddison - poza nami będzie jeszcze trochę ludzi i myślę, że chętnych na gry TiS znajdziesz. A do poprzyglądania się oczywiście także zapraszam, a granie bardziej w niedzielę.
Ja jako autor muszę się trochę swoimi rzeczami zająć, wiadomo ;).

Co do mnie - jak jeżdżę na konwenty, w miarę możliwości raczej staram się grać z osobami, których nie mam okazji na co dzień spotkać, w tym nowymi. Taki jest sens imprez, przynajmniej dla mnie, ale wiem, że nie wszyscy tak mają.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Gracz_82
Adjudant
Posty: 212
Rejestracja: sobota, 11 lutego 2017, 20:52
Been thanked: 57 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Gracz_82 »

Hey, umówiłem się na Charków 1942, liczę na udaną rozgrywkę na sali gier pojawię się około 13.00.
Awatar użytkownika
Bambrough
Adjoint
Posty: 738
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 14:45
Lokalizacja: Ortelsburg/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Bambrough »

Jednak uda mi się dotrzeć do Bydgoszczy. Powinienem być od początku konwentu do sobotniego popołudnia. Chętnie zabiorę i zagram w coś z następującej listy (zwłaszcza "japończyki" Pana Nakaguro: 1960: The Making of the President, Almoravid: Reconquista and Riposte in Spain, 1085-1086, Banana Wars: US Intervention in the Caribbean 1897-1933, Bleeding Kansas, Breakout: Normandy, Caesar: Rome vs. Gaul, Chancellorsville 1863, Colonial Twilight: The French-Algerian War, 1954-62, God's Playground, The Great Crisis of Frederick II, The Pacific War: From Pearl Harbor to the Philippines, Red Sun Blue Cross, Russo-Japanese War 1904-1905, Rising Sun: The First Sino-Japanese War, 1894-1895, Warsaw 1920: Lenin's Failed Conquest of Europe, Verdun 1916: Steel Inferno, Supply Lines of the American Revolution: The Northern Theater, 1775-1777, Battle for Galicia, 1914, Burning Mountains. Ewentualnie otwarty jestem na inne ciekawe pomysły.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Silver »

Chętnie bym zagrał w 1960 oraz Boże Igrzysko lecz nie wiem czy starczy czasu.
Już gry popakowałem i jeszcze pytanie czy ktoś byłby jeszcze chętny na Crown of Roses bo na razie tylko 1 osoba zainteresowana a nie wiem czy brać?
Ulysses
Sous-lieutenant
Posty: 385
Rejestracja: sobota, 12 sierpnia 2017, 20:39
Has thanked: 38 times
Been thanked: 154 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Ulysses »

Przypominam, chociaż pewnie nie muszę, że w dniach 24 - 26 czerwca zapraszamy do Muzeum Wojsk Lądowych na „I konwent wojennych gier planszowych.” Stoły już czekają:)

Kilka kwestii technicznych:

1. Harmonogram:

24 czerwca 2022 r. – godz. 12.00-22.00

25 czerwca 2022 r. – godz. 10.00 – 22.00

26 czerwca 2022 r. – godz. 10.00 – 22.00

2. Możecie państwo wjechać na parking przed MWL, by wypakować swoje rzeczy. Nie można tam jednak na stałe parkować i proszę potem przemieścić samochód poza teren MWL. Obok muzeum jest zatoczka. W piątek raczej będzie zajęta, ale w sobotę i niedzielę będą tam na pewno miejsca. Potencjalne bliskie miejsca do parkowania zaznaczyłem na mapie kolorem czerwonym, żółty krzyżyk to MWL. Do Muzeum wjeżdża się od ulicy Gdańskiej - żółta strzałka. 

3. Po wejściu do MWL proszę powiedzieć obsłudze MWL, że przyjechaliście Państwo na konwent. W razie czego prosić o Łukasza Nadolskiego lub Tomasza Giersa.


Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 192 times
Been thanked: 117 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Cóż, niezwykle pechowy konwent okazał się dla mnie. Jako że moi Teściowie mieszkają w Inowrocławiu, nocowałem u nich, po czym postanowiłem, że na miejsce dojadę pociągiem, gdyż nie dość że zapewne byłoby to taniej, to jeszcze według rozkładu miało być szybciej.
Niestety, najpierw okazało się, że pociąg jest opóźniony 25 minut. Stąd zamiast być o 10:09 w Bydgoszczy dotarłem bliżej 11. Następnie po dojechaniu poszedłem kupić dwa bilety na komunikację miejską, a gdy już to zrobiłem w biletomacie (który mnie przed niczym nie ostrzegł), okazało się... że jest strajk i komunikacja nie jeździ. Po kilku, może kilkunastu minutach stania poszedłem pieszo. Nie było to jakoś bardzo daleko, niemniej z torbą z grami nie było to też najwygodniejsze. Mało jednak, a okazałoby się, że taszczyłem je na próżno, bowiem gdy dotarłem na miejsce, niemal godzinę później, okazało się, że wszyscy już z kimś w coś grają i niemal 6 godzin czekałem, aż ktoś się zwolni. Szczęśliwie na koniec udało się rozegrać partyjkę w Roota, za którą dziękuję współgraczom.
Dziękuję również bardzo za podwiezienie na Dworzec Główny na pociąg powrotny.
Cóż, już drugi raz mam nauczkę, że może nie warto przychodzić na konwenty, jeśli nie uda się z nikim umówić (podałem w tabelce dwie propozycje, ale nikt się nie wpisał). Szczególnie żałuję że nikt nie miał czasu i chęci spróbować się z moim projektem. Cóż, może następnym razem.
Na koniec dodam że pech trzymał mnie do końca i pociąg powrotny też był opóźniony, szczęśliwie mniej (ok. 10 minut)...
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Awatar użytkownika
jacus1944
Lieutenant
Posty: 534
Rejestracja: czwartek, 21 listopada 2019, 22:41
Has thanked: 142 times
Been thanked: 191 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: jacus1944 »

Mnie z kolei zagrało wszystko, począwszy od klimatycznego miejsca pośród artylerii i ciężkiego sprzętu wokół muzeum , skończywszy na dużej sali z dużymi stołami, gdzie wszyscy mogli rozłożyć mapy największego kalibru:-)
Świetna organizacja, fajny klimat, można było zagrać i przyglądać się bitwą i kampaniom zarówno z okresu napoleońskiego, Średniowiecza, II Wielkiej wojny, jak i Starożytności. Ukłony i podziękowania dla Łukasza, który zorganizował świetny konwent, na który chętnie wrócę przy okazji 2 edycji. Ukłony i podziękowania także dla Ryszarda, bo stoczyliśmy dwie niezwykle emocjonujące bitwy, pod Iganiami, gdzie wcieliłem się w rolę gen. Prądzyńskiego i pod Salamanką, gdzie jako Arthur Wellesley, jeszcze zaledwie hrabia, posłałem sporo swoich pułków do ataku w kolumnach:-) Łukasz i Ryszard dysponują dokumentacją fotograficzną, więc pewnie więcej podyskutujemy w oparciu o zdjęcia. Reasumując świetny konwent i już czekam na kolejną edycję:-)
Ulysses
Sous-lieutenant
Posty: 385
Rejestracja: sobota, 12 sierpnia 2017, 20:39
Has thanked: 38 times
Been thanked: 154 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Ulysses »

W imieniu Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy chciałbym serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom konwentu za stworzenie fantastycznej, pozytywnej atmosfery. Cieszę się, że graczom udało się zagrać w wiele różnych gier, chociaż zawsze pewnie chciałoby się więcej ;) . Dzięki temu zapoznaliśmy się na pewno z bliska z nowymi systemami. Mam nadzieję, że dobrze bawiliście się w MWL. I do zobaczenia następnym razem.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2027 times
Been thanked: 2759 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Serdeczne pozdrowienia z kontrimprezy dwuosobowej na Rusi Czerwonej.
W sumie troszkę dla mnie za daleko, poza tym urodziny miałem w sobotę i nie wypadało zostawiać żony.

Może za rok, jak Ulisses przestawi nieco termin imprezy :P
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Muzeum Wojsk Lądowych

Post autor: wujaw »

Brawa i podziękowania dla organizatora za przygotowanie znakomitych i klimatycznych warunków do gry.
Pograłem za wszystkie czasy: 5 gier, dziękuję wszystkim moim przeciwnikom i sojusznikom w trakcie gier za wspólnie odbyte walki na różnych frontach od starożytnego Tunisu, przez rebelianckie kolonie amerykańskie, napoleońskie Polskę, Niemcy i Kalabrię.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”