VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Samuel »

Raubritter pisze: Zdaje się, że nasz zacny Gospodarz też posiada egzemplarz. Można będzie wypożyczyć, grzecznie prosząc lub grożąc użyciem siły :-)
Być może obejdzie się bez użycia siły, jeśli względnie wcześnie zdeklarujecie się, co mam przynieść. W razie, gdyby było tego bardzo dużo, będę się ubiegał o pomoc fizyczną. ;)
Cóż, widzę, że wystarczy na chwilę odejść od internetu, a już wszyscy poumawiani, tylko gospodarz zostaje na lodzie. :evil: No cóż,m zatem będę pełnił rolę gospodarza, nalewał kawkę, a może i przyjdzie jakiś zbłąkany wędrowiec... Tak w sumie to pewnie znów przyjdzie trochę dzieciaków na sobotę... Ale, jeśli wolno staremu człowiekowi pomarzyć, to "Zdobywcy Italii", może jakaś reanimacja HISa. Nie mówię już nieśmiało nawet o moich prototypach... :cry:
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Samuel »

Dowiem się, jak wyglądają tu możliwości, ale raczej sala w grę nie wchodzi (są tam jakieś zajęcia) a nie wiem, czy stolik na korytarzu, przy biegających tam i nazad dzieciakach, jest dla Was odpowiedni. Jeśli nie, to chyba tylko mógłbym Cię zaprosić na obiad przed imprezą, jak onegdaj Clowna.
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Raubritter »

Samuel pisze:Cóż, widzę, że wystarczy na chwilę odejść od internetu, a już wszyscy poumawiani, tylko gospodarz zostaje na lodzie. :evil: (...) Ale, jeśli wolno staremu człowiekowi pomarzyć, to "Zdobywcy Italii", może jakaś reanimacja HISa.
Strach odejść od komputera :-) Ale spokojnie, liczę na udane uruchomienie przynajmniej jednej solidnej wieloosobówki, być może właśnie HIS-a, a tam wolnych miejsc sporo. Z najwyższą przyjemnością udostępnię także egzemplarz "Zdobywców Italii", gdyby było jakiekolwiek zainteresowanie :-)
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Awatar użytkownika
Dajmiech
Adjudant-Major
Posty: 303
Rejestracja: sobota, 21 lipca 2007, 21:50
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Dajmiech »

Ponowię pytanie: byłby ktoś chętny na "A Distant Plain" lub "Wilderness War" (mam egzemplarze obu gier)?
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Herman »

Proponuje połączyć przyjemne z pożytecznym i udać się na piwo i zagrać w grę :mrgreen:

Proponuję planszową knajpę Hex - https://www.facebook.com/HEXspot/?fref=ts

Ja jadę tym pociągiem o 9:00, który jakoś po 11 jest na miejscu. Spotkanie zajmie mi pewnie ok 1-2 godzin, więc ok 13 będę gotowy.
Z tego co pamiętam to clown będzie też trochę wcześniej więc można się z nim też złapać.
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Herman »

Co do grania.

W piątek lecimy z clownem w Ścieżki Chwały (Paths of Glory) - czy ktoś z krakowskich strategów ma ten tytuł i byłby go w stanie przynieść?
Ja oczywiście jestem w posiadaniu, ale gdyby był na miejscu to w plecaku miałbym wtedy miejsce na jakiś inny tytuł.

PoG skończymy pewnie w sobotę (no chyba, że dojdzie do jakiegoś szybkiego pogromu). Na wieczór zabieram Quartermastera z dodatkiem.
Pozostaje kwestia popołudnia - tu jestem otwarty, chtnie zagram w coś 1v1, ale nie pogardze tez partyjką Sukcesorów etc.

W niedziele czasu nie będzie jakoś dużo - może ktoś chętny na Zimną Wojnę ?
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: clown »

U mnie się niestety zmieniło trochę, bo PKP mi pociągi pomieszała i będę ok. 16tej w Krakau, więc Herman rozstaw ładnie grę i czekaj na mnie :) poza PoG-iem nie mam propozycji, więc można HiSa lub jakiś inny historyczny gangbang uskutecznić.
W niedzielę jadę o 7 rano, więc odpadam.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Samuel »

PoG mam, tylko, że już dość "wytarte" (kiedyś najczęściej rozgrywana gra). Jeśli to Wam nie przeszkadza, przyniosę wraz z obiecanym Kpt. Bombie i Raubritterowi PoG (tak się składa, że oba tytuły mają ten sam skrót).
Dajmiechu - jeśli nie będzie innej wieloosobówki, a uda się zebrać czterooosobowy zespół, to chętnie wrócę na "A Distant Plain", najchętniej tym razem nie w roli talibów. Ale że grałem tylko raz, dobrze byłoby, żeby w czwórce był ktoś bardziej ograny w ten tytuł czy w ogóle w COINy. Choć, rozumiem, to może być kłopot, bo wnioskując z wpisów na Forum gracze ograni czują się obecnie za bardzo "ograni". ;)
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: clown »

Ja tam do ADP mogę siadać chętnie, więc jak nic grubszego po PoG-u nie będzie odpalone, to nie widzę przeciwwskazań :)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Herman »

Dla mnie to żaden problem jeśli wszystko jest czytelne ;)
Oczywiście ja mogę zabrać swój egzemplarz, ale zwyczajnie będę miał miejsce na 2-3 gry i wolę zabrać coś, co będzie na konwencie w jednym egzemplarzu :)
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: clown »

Dla mnie też nie ma problemu - Hermaneiro - bierzesz dodatkowe karty? Urozmaicimy sobie rozgrywkę nieco :)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Dajmiech
Adjudant-Major
Posty: 303
Rejestracja: sobota, 21 lipca 2007, 21:50
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Dajmiech »

Samuelu - ja też grałem w ADP tylko raz i to samemu w rozgrywkę przykładową ;) Do tego dość dawno. Więc faktycznie przydałby się ktoś lepiej znający tę grę. Jeśli szansa na granie będzie niewielka (a na razie na to wygląda), to nie wiem czy będzie mi się chciało poświęcać czas na przypominanie sobie reguł. Ale grę tak czy inaczej przyniosę.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Samuel »

Przynieś - Clown jest bardzo dobrym przewodnikiem po grze (z niemiecka: Spielfuehrerem), a z nim jest nas już trzech, więc szansa jest. :)
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Leo »

Ja zabieram ze sobą coś mało historycznego, ale megafajnego - "Pana Lodowego Ogrodu". Nielosowa i bardzo konfrontacyjna strategia fantasy dla 4 osób. Zapraszam - naprawdę warto!
Poza tym umówiłem się z Igorem na TYW. Chętnie też zagrałbym w "Wazów" Krzyśka-Pędraka. Co do innych tytułów - to się zobaczy.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
mp_stilgar
Appointé
Posty: 42
Rejestracja: czwartek, 25 czerwca 2015, 20:36
Lokalizacja: Kraków

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: mp_stilgar »

Wszystko wskazuje, że uda mi się pojawić na konwencie. W związku z tym mam taką propozycję (wspólnie z Magnumem-KR) co do stworzenia stolika "dla początkujących" ;) . Ponieważ trudno nam zebrać większą ekipę w wieloosobówki, kiepsko u nas z doświadczeniem w tego typu gry. Proponujemy Sukcesorów: może ktoś kto również chciałby się nauczyć, lub zna grę, a nie ma z kim grać się dosiądzie? Chcielibyśmy jednak uniknąć zaorania przez wymiataczy, bo to średnia przyjemność na początek przygody z grą .

Ja z wieloosobówek mogę zaproponować Genesis Berga, może ktoś by chciał się zapoznać z tytułem? W Fires of Midway też można zagrać w 3-4 osoby.

Czy ktoś byłby chętny zagrać w coś z serii Jours de Gloire? Dysponuję obiema częściami Austerlitz, zasady znam, doświadczenia brak ;) byłbym wdzięczny za rozgrywkę nawet w jakiś krótszy scenariusz. No i mogę przytargać Fading Glory jakby ktoś miał ochotę na małe napoleońskie co-nieco.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”