VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Magnum-KR
Adjudant
Posty: 255
Rejestracja: wtorek, 1 września 2015, 20:39
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Magnum-KR »

leliwa pisze:
Magnum-KR pisze:Czy jest ktoś chętny by dołączyć do mp_stilgar i mnie w Sukcesorów (3 ed.) w "podstoliku nisko-zaawansowanym"? Ja grałem raz, Marek jeszcze ani razu, więc wymiatacze, co zagrali dziesiątki razy to raczej nie całkiem nasza grupa docelowa ale takich bardziej na naszym poziomie zapraszamy.
Toć przecie pisałem, czytajcie ludzie moje posty i to nie tylko o Sukcesorach. A kiedy chcecie zagrać? Bo Herman to chciałby też w popołudnie sobotnie. A i jeszcze jedno. Jaką macie wersję? (polska II czy angielska III)?
Sorry. Parę stron wcześniej już nawet ze sobą rozmawialiśmy i zapraszaliśmy Cię do grania wspólnego w Sukcesorów (mam III edycję angielską). Jest jeszcze kwestia tego C&C Ancient Epic, o którym też rozmawialiśmy. Jestem z mp_stilgar i Namkiem umówiony już na Napoleonic Wars. Pewnie nie zdążę "zrobić" jeszcze 2 innych: Sukcesorów i C&C tylko raczej muszę się zdecydować na jedną z tych gier.
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Herman »

A w co Ty Czarek planujesz grać jak skończymy PoG?
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: clown »

Deklarowałem się wstępnie do ADP, jeśli będzie komplet. Poza tym jestem otwarty na propozycje. Byle nie Sukcesorzy :)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Arshenik
Carabinier
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek, 29 lutego 2016, 12:09
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Arshenik »

Magnum-KR pisze:
leliwa pisze:
Magnum-KR pisze:Czy jest ktoś chętny by dołączyć do mp_stilgar i mnie w Sukcesorów (3 ed.) w "podstoliku nisko-zaawansowanym"? Ja grałem raz, Marek jeszcze ani razu, więc wymiatacze, co zagrali dziesiątki razy to raczej nie całkiem nasza grupa docelowa ale takich bardziej na naszym poziomie zapraszamy.
Toć przecie pisałem, czytajcie ludzie moje posty i to nie tylko o Sukcesorach. A kiedy chcecie zagrać? Bo Herman to chciałby też w popołudnie sobotnie. A i jeszcze jedno. Jaką macie wersję? (polska II czy angielska III)?
Sorry. Parę stron wcześniej już nawet ze sobą rozmawialiśmy i zapraszaliśmy Cię do grania wspólnego w Sukcesorów (mam III edycję angielską). Jest jeszcze kwestia tego C&C Ancient Epic, o którym też rozmawialiśmy. Jestem z mp_stilgar i Namkiem umówiony już na Napoleonic Wars. Pewnie nie zdążę "zrobić" jeszcze 2 innych: Sukcesorów i C&C tylko raczej muszę się zdecydować na jedną z tych gier.
Dopisz mnie do czegokolwiek tam będziecie grali, znasz mnie, ja przełknę wszystko (no, prawie). Kiedy i co, żebym miał czas przyswoić instrukcję?
Magnum-KR
Adjudant
Posty: 255
Rejestracja: wtorek, 1 września 2015, 20:39
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Magnum-KR »

Arshenik witaj! :-) Dobrze, że się wreszcie zarejestrowałeś.
Co do gier to niestety nikt się nie umawiał na Fasolki, więc musisz odpuścić ;-). Może na następnym konwencie.

Ja jestem umówiony w sobotę o 10.00 na Napoleonic Wars. Jest nas już 3 potwierdzonych, czwarty ma potwierdzić. Grać może 5 graczy, więc jedno miejsce jeszcze na pewno mamy.
Co do następnych gier to nie wiem jeszcze ile będę miał czasu. Żonie przygadałem, że po 20 latach to nawet jakbym zabił to zacząłbym wychodzić na przepustki za dobre sprawowanie i mnie na Konwent wypuści ale nie wiem czy się na jednym dniu nie skończy. Jeśli marzysz o tym by się dołączyć akurat do mnie :-) to wstępnie, bez konkretnych terminów, nagrywam sobie drugą rozgrywkę w Sukcesorów lub w Command&Colors Ancients w wersji epickiej, gdzie gra się na dużej mapie i w kilka osób, dowodząc sektorami bitwy.
Arshenik
Carabinier
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek, 29 lutego 2016, 12:09
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Arshenik »

Zgwałcę Twoje rybki i oskalpuję żonę. Albo odwrotnie. A Fasolki zasadzę w ogródku.

Po tych tradycyjnych uprzejmościach przechodzę do meritum - dopisuję się na sobotę; jestem umówiony dopiero na 19 w Libertowie więc chyba się wyrobimy. Piątek raczej odpadam; może niedziela. Jestem planszówkową puszczalską, przecież wiesz, że nigdy nie odmawiam i zagram we wszystko.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Leliwa »

Arshenik pisze:Zgwałcę Twoje rybki i oskalpuję żonę. Albo odwrotnie. A Fasolki zasadzę w ogródku.

Po tych tradycyjnych uprzejmościach przechodzę do meritum - dopisuję się na sobotę; jestem umówiony dopiero na 19 w Libertowie więc chyba się wyrobimy. Piątek raczej odpadam; może niedziela. Jestem planszówkową puszczalską, przecież wiesz, że nigdy nie odmawiam i zagram we wszystko.
Dobra Panowie. To wy przyniesiecie tym razem Sukcesorów, bo mnie się nie chce wieźć zza Lublina. A ja Kolorki antyczne. Fasolki jakby ktoś chciał, to też posiadam, ale w charakterze krótkiego przerywnika najlepiej się sprawdza 7 Cudów Pojedynek. Pozostaje kwestia wyboru bitwy, bo nie chce mi się targać wszystkich 6 pudeł (mamy do wyboru następujące armie 1) Rzym przed Mariuszem, 2) Kartagina, 3) Grecy, Macedończycy i armie hellenistyczne (niebieskie) 4) Armie Wschodu (również Indie), 5) Barbarzyńcy, 6) Rzym po reformach Mariusza (póżna Republika i wczesne Cesarstwo), 7) Rzym cesarski 8) Sparta )
musiałbym wtedy się zabrać swą limuzyną. Ja bym optował, żeby nie wychodzić z klimatu jakąś bitwę diadochów albo Rafię. Możnaby wtedy zastosować ciekawe reguły dotyczące falangi.

Lista Bitew Oficjalne Scenariusze EPIC
1) Kanny 216 p.Ch.
2) Ilipa 206 p.Ch.
3) Zama 202 p.Ch.
4) Rafia 217 p.Ch.
5) Arausio 105 p.Ch.
6) Dertosa 215 p.Ch.
7) Jezioro Trazymeńskie 217 p.Ch.
8) Kluzjum (225 p.Ch.)
9) Bagradas (253 p.Ch.)
10) Benewent (275 p.Ch.)
11) Paraitacene (317 p.Ch.) dwie wersje
12) Hydaspes (326 p.Ch.)
13) Gaugamela (331 p.Ch.)
14) Rzeka Krimissos (341 p.Ch.)
15) Plateje (479 p.Ch.)
16) Maraton (490 p.Ch.)
17) Leuktry (371 p.Ch.)
18) Askulum (279 p.Ch.)
19) Argentoratum (357 AD)
20) Adrianopol (378 AD) dwie wersje
Nie licząc fanowskich. Proszę wybierać.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Leliwa »

Jeśli miałbym wybierać to wybrałbym Sukcesorów, bo Kolorki dadzą radę i w mniejszym składzie.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Samuel »

W sobotę popołudniu, jak nadmieniłem, jest szansa na kilkoro niezaawansowanych gości, więc do jakiejś łatwej wieloosobówki (Quatermaster?) akurat. Z ADP zobaczymy, z nadmienionego powodu nie jestem Panem Sobotniego Popołudnia (ani, dajmy na to, Lodowego Ogrodu), więc zobowiązywać się nie mogę - chociaż chęć jest. Co do "Churchilla" - jak Ci się nie zmieści, to nie bierz, ale jakby jakaś dobra dusza miała Ci ponieść...
Myślałem jeszcze o ponowieniu prośby do Leo o pożyczenie "Democracy under Siege". Ale to raczej przy okazji konwentu niż jako propozycję konwentową.
mp_stilgar
Appointé
Posty: 42
Rejestracja: czwartek, 25 czerwca 2015, 20:36
Lokalizacja: Kraków

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: mp_stilgar »

Zatem sobota rano Napoleonic Wars, potem Sukcesorzy jak rozumiem? W C&C może mi być już ciężko się wyrobić, natomiast w razie potrzeby mogę użyczyć planszy do Epic.
Awatar użytkownika
Dajmiech
Adjudant-Major
Posty: 303
Rejestracja: sobota, 21 lipca 2007, 21:50
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Dajmiech »

Czyli ADP w sobotnie popołudnie pod znakiem zapytania. Tak czy inaczej, grę wezmę, a gdyby udało się zebrać komplet graczy, liczę na udział kogoś doświadczonego (Clown?), bo sam nie jestem biegły w niuansach systemu.

Poza tym jestem otwarty na różne opcje. Na pewno wezmę Wilderness War i No Retreat: the Russian Front. Rozważam też Labirynt, Ryszarda III i Infidela.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Samuel »

Dajmiechu,
weź ADP - a nuż się uda, a warto! Wszystkie dwuosobówki, które wymieniasz, to ciekawe opcje - niestety wątpię, bym w sobotę zdołał się wyrwać od zadań edukacyjnych. Ale jeśli jakieś powołanie edukacyjne sam czujesz, to myślę, że nie byłoby problemu ze znalezieniem dla Ciebie nowicjusza do wyszkolenia np. w "Labiryncie". Aha - kiedy przyjdziesz? - bo może w piątek popołudniu udałoby się jednak odpalić HISa, tylko trzeba by to zrobić możliwie wcześnie.

Do wszystkich!!!
Jeśli ktokolwiek z Was czuje powołanie fotografa i posiada stosowny po temu sprzęt, uprzejmie proszony jest o przywiezienie go do Krakowa, zrobienie paru zdjęć a potem wysłaniu ich do mnie mailem, bym mógł upiększyć relację. :)
Awatar użytkownika
Dajmiech
Adjudant-Major
Posty: 303
Rejestracja: sobota, 21 lipca 2007, 21:50
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Dajmiech »

Powinienem dać radę przyjść w piątek - gdzieś tak na 17.00, więc chętnie dołączę do HiS-a (jako nowicjusz). Potem w sobotę byłbym pewnie jakoś wczesnym popołudniem - gdzieś na drugą, trzecią. Wiek współgraczy nie odgrywa dla mnie większej roli, jeśli tylko są pojętni i chętni do gry, więc jeśli ADP nie wypali (lub ewentualnie przed/po), nie wykluczam wcielenia się w rolę edukatora :)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Samuel »

Kapitanie - spoko, ja tylko tak jak zwykle trochę przynudzam ;) A (oczywiście, jeśli wolno wiedzieć) jakie gry przywozisz oprócz US Civil War?
Do wszystkich przybywających samochodem (zwłaszcza Khamula, który pytał) - możliwość zaparkowania przed MDK jest, o ile jest miejsce, w piątek po południu mogą być z tym kłopoty, no ale Khamul pytał o sobotę. :)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VII Konwent Krakowski 4-6 marca 2016

Post autor: Samuel »

OK, dzięki, postaram się zabrać - choć pewnie w takim razie będę przywoził gry "na dwie raty" :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”