II Strategos (18-20 listopada 2016)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Raleen »

Sytuacja widzę, że jest dynamiczna, ale dobrze Petru, że jesteś wolny, to może Cię chociaż na trochę do "Ostrołęki" przygarniemy. Przyda się ktoś ograny i kompetentny taki jak Ty, bo dużo grania się szykuje, a mi samemu może być ciężko wszystkich "obsłużyć".
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
duc de Fort
Capitaine
Posty: 843
Rejestracja: sobota, 21 stycznia 2012, 18:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: duc de Fort »

Ja na Strategosie będę w sobotę i niedzielę. W piątek niestety nie uda mi się dotrzeć, ale myślę, że w pozostałe dni i tak będzie dość czasu. Wstępnie umawiałem się na jakieś heksy, ale zobaczymy jak wyjdzie. Oczywiście będę miał stoisko, więc dla chętnych coś można będzie zakupić. Tradycyjnie jeśli kogoś interesuje coś konkretnego, najlepiej wcześniej dać znać.
FortGier.pl - najlepszy sklep z wojennymi grami planszowymi
Awatar użytkownika
Leyas
Kasztelan
Posty: 826
Rejestracja: poniedziałek, 15 lutego 2010, 15:48
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 23 times
Been thanked: 13 times

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Leyas »

A kolega Leliwa gdzie? Sukcesorów nie będzie? :P

Jestem wolny w piątek, będę od ok. 16 do bólu. W niedzielę od rana do około 17:30.

Pisałbym się na HIS (lub VQ) ale widzę że w sobotę ma być grany od rana, no chyba że udałoby się zorganizować jeszcze partię w piątek lub niedzielę jeszcze...

Czekam na propozycje.

Kristo i Raleen - w razie co chętnie dołączyłbym do piątkowej partii grunwaldzkiej ;).
Ostatnio zmieniony czwartek, 17 listopada 2016, 11:01 przez Leyas, łącznie zmieniany 1 raz.
Ave Caesar... Fame & Glory
Awatar użytkownika
duc de Fort
Capitaine
Posty: 843
Rejestracja: sobota, 21 stycznia 2012, 18:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: duc de Fort »

Zaraz składam zamówienie na książki.
I pytanie: czy tylko te VV są od ręki, które mają opis (w magazynie)? Na pozostałe trzeba jak rozumiem czekać (długo?)
Dokładnie. Około 2 tygodnie. Najnowszy VV jest w drodze. Może dotrze jeszcze w tym tygodniu.
FortGier.pl - najlepszy sklep z wojennymi grami planszowymi
Vidocq
Chasseur
Posty: 11
Rejestracja: środa, 23 lipca 2008, 20:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Vidocq »

Z przykrością stwierdzam, że zmogło moją Córę. I tyle by było co do mojego udziału w konwencie :(
Bawcie się dobrze.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Raleen »

Zatem co do wieloosobówek sytuacja wygląda następująco:

HIS: RAJ, Brown Jenkins, Ernest von Lauenburg i jeszcze jeden gracz = 4

VQ: Pablo, Radek (?), Czmielon, Jednorożec (?), Kostyr = 3-5

Obawiam się, że skończy się na tym, że będziecie musieli zrobić fuzję i jedną rozgrywkę, dziś się już ostatecznie wyjaśni.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Kristo.kk
Adjoint
Posty: 705
Rejestracja: poniedziałek, 14 lipca 2008, 18:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 84 times

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Kristo.kk »

Leyas pisze:Kristo i Raleen - w razie co chętnie dołączyłbym do piątkowej partii grunwaldzkiej .
Nie wiem jak planuje czas przy stole mój przeciwnik i ile będzie trwała partia.
Jak czas pozwoli bardzo chętnie zagram dwie rundy.
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Herman »

Ja z moją gwardią będziemy w sobotę od ok 13 do oporu. Jest nas pięciu i w planach mamy dwie rozgrywki w Quartermastera 1914. Później się zobaczy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Raleen »

Aktualizacja, Radek potwierdził, że będzie do rozgrywki w VQ więc jest w zasadzie 3-4 pewnych graczy do tej gry. Nie wiem jak Kostyr i Jednorożec, ale powinni być.

HIS: RAJ, Brown Jenkins, Ernest von Lauenburg i jeszcze jeden gracz = 4

VQ: Pablo, Radek, Czmielon, Jednorożec (?), Kostyr (?) = 3-5
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Raleen »

Niedziak jest jeszcze chętny na HIS, tzn. może zagrać jak by do składu brakowało, czyli licząc z nim jest 5 graczy. Grał kiedyś i jeszcze pamięta, zwłaszcza grę Anglią.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Trampon
Adjudant-Major
Posty: 293
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 18:05
Lokalizacja: blisko fabryki traktorów
Been thanked: 1 time

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Trampon »

Raleen pisze:(...)Silver - ten Twój tytuł wygląda jak eurogra (ale może się mylę...)
Widzę że próba przemycenia eurogry na konwent została zawczasu udaremniona ;)

Ja będę w sobotę od ok 14.00. Chętnie zagrałbym w te gry o których piszecie - HIS lub VQ (*), ale domyślam się że (a) są już pełne składy i (b) nawet jeśli nie to raczej nie będziecie czekali na jednego gracza od startu imprezki w sobotę do tej powiedzmy 14.00. Jeśli się nie uda z tymi tytułami to generalnie chętnie zagram w cokolwiek (z lekkim wskazaniem na okres 1 WŚ, ale jak będzie coś innego to też spoko).

Będzie też ze mną junior (był poprzednio). Myślę że spokojnie może zagrać albo w którąś z bitew XVII wieku (Beresteczko? Kircholm?) albo w potyczki OiM (o ile to aktualne że OiM będzie na konwencie). Może też spokojnie zagrać w inne gry, choć chętniej w takie gdzie nie jest wymagana duża znajomość angielskiego.


(*) czy moglibyście albo podesłać mi albo wskazać skąd mógłbym pobrać instrukcje do HIS, VQ? Nawet jeśli w ten weekend się nie uda to może przy następnej okazji. A lepiej nawet pobieżnie znać instrukcję niż wchodzić całkowicie na zielonego.

Swoją drogą to może jak junior zobaczy że większość gier historycznych jest jednak po angielsku to chętniej się będzie tego angielskiego uczył ;)
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Raleen »

Trampon pisze:Będzie też ze mną junior (był poprzednio). Myślę że spokojnie może zagrać albo w którąś z bitew XVII wieku (Beresteczko? Kircholm?) albo w potyczki OiM (o ile to aktualne że OiM będzie na konwencie). Może też spokojnie zagrać w inne gry, choć chętniej w takie gdzie nie jest wymagana duża znajomość angielskiego.

Tak, aktualne jest, że OiM będzie, z tym, że to jest prototypowa gra kolegi Krzysia. Nie mylić z systemem figurkowym Wargamera, ale chyba już grałeś, więc kojarzysz.

Istnieje taka możliwość, że mógłbyś dołączyć w trakcie rozgrywki, a do tej 14 ktoś by za Ciebie poprowadził wybrane państwo. Zanim gra zostanie rozstawiona i wszystko ruszy, pewnie będzie koło 11, więc tak dużo nie stracisz. Pytanie jak tam Twój junior będzie sobie radził w tym czasie, bo HIS zejdzie do wieczora, podobnie jak VQ i jeśli bym się czymś martwił to raczej tym.

Instrukcje są na stronie GMT i powinny być na BGG. Co do HISa, jeszcze sytuacja się klaruje, natomiast do VQ szóstego gracza raczej nie będzie, więc możesz objąć np. Cesarstwo.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Petru Rares
Capitaine
Posty: 821
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 22:37
Lokalizacja: Bełchatów/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Petru Rares »

Raleen pisze:Sytuacja widzę, że jest dynamiczna, ale dobrze Petru, że jesteś wolny, to może Cię chociaż na trochę do "Ostrołęki" przygarniemy. Przyda się ktoś ograny i kompetentny taki jak Ty, bo dużo grania się szykuje, a mi samemu może być ciężko wszystkich "obsłużyć".
W niedzielę chętnie rozegram Ostrołękę. W sobotę jestem umówiony z Leyasem na FtP lub HRvC.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Raleen »

Trampon - oczywiście nie namawiam Cię jakoś szczególnie mocno, jak byś miał jakieś inne pomysły w co chcesz grać.

Petru - odezwę się wieczorem, ale niedzielę masz generalnie zaklepaną.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: II Strategos (18-20 listopada 2016)

Post autor: Raleen »

Rozgrywki wieloosobowe HIS i VQ - finał epopei z umawianiem ich.

Jednorożec potwierdził swoją obecność, a wraz z nim mają przybyć dwaj koledzy z WATu, co dopełnia składy do obu rozgrywek, nawet będziemy mieć jeszcze rezerwowych. Udało mi się również skontaktować z Andersem, który ma problemy zdrowotne, ale może uda mu się pojawić.

HIS: RAJ, Ernest von Lauenburg, Anders/Niedziak, Brown Jenkins + jeden kolega, kolega Jednorożca - razem 6

VQ: Pablo, Radek, Czmielon, Jednorożec + jeden kolega, Kostyr (?) - razem 5 lub 6

Są jeszcze w odwodzie gracze, więc nie powinno być problemów ze składem.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”