IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
hamilkar1978
Caporal-Fourrier
Posty: 81
Rejestracja: wtorek, 14 marca 2017, 19:41
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Post autor: hamilkar1978 »

Ja jestem z Krakowa, będę przez cały czas na konwencie, i chętnie zagram w coś lżejszego.

Przyniosę dragonowskie Ardeny, nic więcej niestety mi się nie ostało z młodych lat :)

Jeśli komuś jeszcze brakuje "sparigpartnera" to może na mnie liczyć.

Ps: czy ktoś będzie grał w Fire in the Sky lub Grunwald 1410?
...Więc kimże w końcu jesteś?
– Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro

J.W. Goethe "Faust"
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Post autor: Leliwa »

Czyli witamy kolejnego Sukcesora, na wypadek gdyby Monthion nie dotarł, a nawet jak dotrze to będzie piąty Sukcesor.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Post autor: Samuel »

hamilkar1978 pisze:Ps: czy ktoś będzie grał w Fire in the Sky
A posiadasz? Jak dotąd widziałem tylko jeden polski egzemplarz, Kapitana Bomby, i miło wspominam grę mimo, że dostałem łupnia. Na tym konwencie raczej nie dam rady, ale gdyby był egzemplarz w Krakowie... :)
Raubritterze, "Ścieżki" oczywiście mam, i jeśli będzie trzeba, przywiozę, tylko owa "Chałwa" wywołała we mnie takie bliskowschodnie skojarzenia :)
Jeśli chodzi o plany - myślę, że w jakimś momencie odpalę QG 1914, przeczytałem instrukcję i zasady są takie takie proste, że bez problemu mogę je wytłumaczyć nowicjuszom. Zachęcam Master Yodę i innych krakowskich Gości do "Sukcesorów", mam obiecany krakowski egzemplarz polskiego wydania od RyTo, który wyemigrował do Kalifornii, więc będzie okazja grywać pewnie nieraz, nie tylko na konwentach (oczywiście, sam będę się przysiadał osobiście tylko z najwyższym obrzydzeniem :evil: ). Boję się, że niewiele wyjdzie ze zbierania ekipy do HISa, ale grę wezmę. Jeśli zdążę odszukać wszystkie elementy, postaram się przynieść też przynajmniej "Krecie Wojny". Będę oddawał Islam Gerejowi III grę jego autorstwa, "Kacpra Ryxa", i gorąco do niej zachęcam. To tyle jeśli chodzi o proponowane wieloosobowe planszówki, z karcianek przyniosę prosty "1863" i trudny, ale fascynujący "Pax Pamir".
Z dwuosobowych jestem umówiony na UKC, NPwS i HitS, bardzo nie chciałbym żadnej stracić (może się to zdarzyć ze względu na różnorakie obowiązki gospodarza), poza tym będę miał "Labirynt", "1989", "Sekigaharę", "Polis", "The Gothic Invasion", takie stosunkowo proste i szybkie gry bym tym razem preferował.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Post autor: Leliwa »

Czego się nie robi dla dobrego towarzystwa, można nawet i w Sukcesorów pograć. Za ostatnim pobytem Ryszarda zorganizowaliśmy 5-osobową rozgrywkę i zagrał nawet Zygfryd, który grywa raczej w gry TRU wojenne i dwuosobowe, ewentualnie dwudrużynowe (jak ostatnio Victory Roads w Poznaniu). Odniósł nawet chwilowy triumf w Babilonie gdy otoczony garnizonami przeciwnika rozdeptał swymi słoniami przeważające siły wroga.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Post autor: Khamul »

hamilkar1978 pisze:Ps: czy ktoś będzie grał w Fire in the Sky lub Grunwald 1410?
W sobotę od 15/16 mam w planach albo obserwowanie gry leliwy z Zygfrydem albo dołączenie do OiG Namka i Mothiona, ale tutaj brakuje 4 gracza. Więc jak byś był zainteresowany, to mogę przywieźć Grunwald dragonowski i możemy do 24tej pograć.
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Post autor: Herman »

Samuelu czy w takim razie można Cię poprosić o zabranie "Ścieżek Chwały"? Ja miałem zabierać na piątkowa rozgrywkę z Pędrakiem ,ale skoro macie na stanie to bym się uśmiechnął do Ciebie i nie woził. Pytałem Michała, on ew. na sobotę by potrzebował.
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Post autor: Raubritter »

Samuel pisze:Z dwuosobowych jestem umówiony na UKC, NPwS i HitS, bardzo nie chciałbym żadnej stracić (może się to zdarzyć ze względu na różnorakie obowiązki gospodarza), poza tym będę miał "Labirynt", "1989", "Sekigaharę", "Polis", "The Gothic Invasion", takie stosunkowo proste i szybkie gry bym tym razem preferował.
Napomknę również, że przytargam Zdobywców Italii w wersji niemal ukończonej (rzekłbym, nawiązując do żargonu IT, że to późna beta albo nawet release candidate). W każdym razie zachęcam zainteresowanych, nawet wytłumaczę/przypomnę zasady, co nie jest aż tak trudne, bo mają wszystkiego 15 stron :-)
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Post autor: Samuel »

Spakuję zatem "Ścieżki". Chętnie zobaczę "Zdobywców Italii", ba, może namówię kogoś z młodszych przybyszów do zagrania w ten bądz co bądz polskojęzyczny (bez urazy ;) ) tytuł :) Zobaczylibyśmy, jak gra Raubrittera daje sobie radę z początkującymi. :)
Wygląda na to, że w tym roku znacząca część piątkowych Gości dotrze przed 16.00, tym bardziej postaram się możliwie wcześnie być na miejscu i przywiezć co trzeba, być może jednak będę prosił o pomoc w przygotowaniach sali, jeśli okazałyby się potrzebne. :)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Post autor: Leliwa »

Dostanie się Zdobywców Italii w ręce Jaśka i jego kumpla będzie prawdziwym testem ogniowym.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Post autor: Monthion »

Jest ktoś jeszcze nie umówiony na niedzielę? Bo w dalszym ciągu mam wtedy wolny "grafik".
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Post autor: Leliwa »

Możliwe. Pogadamy na miejscu.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Post autor: Samuel »

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim Gościom 9-tej edycji krakowskiego konwentu. Mam nadzieję, że bawiliście się dobrze, w każdym razie nie gorzej niż za innymi razami. :) Na pewno przynajmniej frekwencyjnie było to najliczniejsze z dotychczasowych spotkań, na listę obecnych zostało wpisanych 44 uczestników (dotychczasowy rekord sprzed bodaj roku to 43, wtedy jednak znaczącą część stanowili Goście ze Stowarzyszenia "Feldgrau" z samej niedzieli, tym razem równo połowa wpisanych przybyła już w piątek).
Na szczegółowy raport przyjdzie czas - ponieważ nikt dotąd nie podjął się napisania go (gdyby ktoś się zdecydował - oczywiście zachęcam :) ), zapewne ja to zrobię, ale w drugiej połowie tygodnia, gdy wrócę już ze szpitala. Prosiłbym jednak bardzo o przesłanie materiału ilustracyjnego, zwłaszcza Monthiona i Kapitana Bombę, którzy natrzaskali trochę fotek. Bardzo też będę wdzięczny za obszerniejsze opisy, bo rozgrywki toczyły się na dwu salach i niektóre mogły mi po prostu umknąć.
Bardzo chciałbym podziękować Współgraczom (aż 9 gier rozegranych na konwencie). Grałem głównie w gry dwuosobowe: "Sekigahara" 2x (Anomander, Grześ), UKC (Anomander), NPwS (Konrad), "Polis" (Khamul), "Zimna Wojna" (Herman); trzy razy wypróbowałem swój nowy nabytek, tzn. 5-osobowy QG 1914, raz w składzie młodzieżowym (Jaś, Grześ i dwójka harcerzy) i dwa razy w dorosłym (Konrad, Clown, Herman, Rafał K. / Herman, bracia Błażej i Rafał, Pan Maciek W.). Jedynie umówione HitS z Kapitanem Bombą musiało zostać przesunięte, zapewne na Przemyśl.
Szczególnie chciałbym podziękować Leliwie za transport i za współczuwanie nad konwentem (możliwość trochę pózniejszego przychodzenia i trochę wcześniejszego wychodzenia była dla mnie bardzo ważna), a także Islam Gerejowi za prezentację paru tytułów rodzimej produkcji.
Do zobaczenia na przyszłym krakowskim konwencie jesienią, ale i znacznie wcześniej, z wieloma uczestnikami - mam nadzieję - już w Przemyślu za 3 tygodnie. :)
Islam Gerej III
Sergent-Major
Posty: 194
Rejestracja: środa, 24 maja 2006, 17:02
Lokalizacja: Kraków - Stare Miasto
Been thanked: 4 times

Re: IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Post autor: Islam Gerej III »

Dziękuję również za możliwość uczestniczenia w kolejnej odsłonie konwentu. Jestem bardzo zadowolony z frekwencji, dzięki której udało mi się zagrać w mój prototyp "Semper Fidelis 1918" aż trzykrotnie z 5 różnymi graczami oraz poprowadzić rozgrywkę w Heroes of Limanowa. Ponadto zagrałem w Marię, Fryderyka, dwakroć w Kacpra Ryxa i raz w Germania Magna.
Do zobaczenia na X edycji ;)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Post autor: Raleen »

Gratuluję udanego konwentu Samuelu!
X jubileuszowej edycji obiecuję już nie opuścić.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: IX Konwent Krakowski (17-19 marca 2017)

Post autor: Herman »

Dopiero co dowlokłem się do domu, nigdy więcej TLK, półtorej godziny opóźnienia na wejściu + 2 postoje, żeby puścić Pendolino :lol:

Tradycyjne podziękowania za organizację dla Samuela i dla wszystkich współtowarzyszy wojen i zabawy.
W piątek dwie rozgrywki z Pędrakiem - Ścieżki Chwały i Zimna Wojna.
W sobotę niestety nie doszło do zaplanowanej potyczki w Crusade&Revolution. Niestety Leo ugrzązł z Namkiem w okopach gry WWII:BtB i muiałem jakąś alternatywę organizować. Tak wyszło, że to był dzień lekkich tytułów: 3 x Quartermaster General 1914 i trochę lżejszych gier, które przytargałem. Dwie rozgrywki w lekkie karcianki (ARGH i Tenno), 1x późny prototyp kostkowej gry o czarach i 1 x gra o budowania witraży w Sagrada de Familia :)

W niedzielę zagrałem bardzo eocjonującą partię Zimnej Wojny z Samuelem i czwartą na tym konwencie partyjkę w QG1914. Do pełni szczęścia zabrakło mi w sobotę jakiegoś cięższego tytułu, ale nagrałem się tyle, że nie śmiem narzekać.

Fajnie, że pojawiło się tak dużo osób. Na stoły trafiło bardzo dużo dobrych i wymagających tytułów - od staroci typu Grunwald 1410, aż po świeżynki, jak Fields of Despair. Nie zabrakło też klasyków (chyba 3 czy 4 partie w Ścieżki Chwały), jak i mniejszych i lżejszych tytułów.

Z częścią zobaczę się pewnie na Grenadierze, a później to już pewnie AgroWar i Pola Chwały. Do zobaczenia 8-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”