IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Raleen »

Jeśli byś mógł, to przejrzyj:
http://strategie.net.pl/viewtopic.php?f=260&t=17437

i to:
http://strategie.net.pl/viewtopic.php?f=260&t=17454

Będzie szybciej.

I lektura dodatkowa, jeśli Ci się uda (powinno się dobrze czytać):
http://cadrach.blogspot.com/2016/05/dzi ... e-ich.html

Jest jeszcze parę innych rzeczy, ale myślę, że to najważniejsze.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Silver »

Racja i ten HIS jest od 10:00 (choć pewnie zmitręży się przy rozkładaniu) w sobotę to musielibyśmy się przy Britanii sprężać w piątek bo to gra do 6 godzin rozgrywki.
deem
Carabinier
Posty: 29
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 22:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: deem »

Silver pisze:Racja i ten HIS jest od 10:00 (choć pewnie zmitręży się przy rozkładaniu) w sobotę to musielibyśmy się przy Britanii sprężać w piątek bo to gra do 6 godzin rozgrywki.
Potwierdzam, zaczynamy HIS o 10:00. Wszyscy z ogarniętymi zasadami, więc przygotowania do gry pójdą sprawnie.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Raleen »

klos22 - zajrzyj do prywatnych wiadomości (PW), żeby nie zawalać wątku przenieśmy tam dalszą rozmowę, bo ew. szczegóły dotyczą tylko Ciebie i nas z Kristo.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Trampon
Adjudant-Major
Posty: 293
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 18:05
Lokalizacja: blisko fabryki traktorów
Been thanked: 1 time

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Trampon »

Silver pisze:(...) musielibyśmy się przy Britanii sprężać w piątek bo to gra do 6 godzin rozgrywki.
Czyli jeśli punktualnie zaczniemy o 17.00 to gramy do 23.00, tak? Nie wiem jakie macie układy w pracy, ale o 17.00 dopiero wychodzę z biura, na Polibudzie mogę być na 17.30.
Może więc przejść na tych Wikingów o których pisałeś.
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
Strzelec
Chasseur
Posty: 11
Rejestracja: sobota, 18 lutego 2017, 13:27

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Strzelec »

Dopisałem się na "Orzeł i Gwiazda"
Жыве Беларусь!
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Leliwa »

Raleen pisze:Sukcesorzy to też wieloosobówka pod pewnymi względami podobna do HISa :). Tak, że cieszę się bardzo. Mam nadzieję, że chętni na drugiego HISa się skuszą. A jak nie to przypominam, że będzie jeszcze wiele różnych atrakcji.
Raczej jest odwrotnie biorąc po uwagę kolejność powstawania. To HIS korzysta z pewnych rozwiązań, choć nie tak wielu, bo Sukcesorzy są w świecie gier CDG produktem bardzo oryginalnym, jak Sukcesorzy i jest do nich nieco podobny. Co do graczy to na pewno jestem umówiony z Piotrem Wodtke. Mam nadzieję że Kolega Archeolog Leyas też nie wzgardzi, jak zapowiadał. Kto czwarty, nie wiadomo. Można jeszcze dokooptować 5-go gracza. Mam żetony dla niego.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Raleen »

Ja bym chciał, żebyś przede wszystkim dokooptował kolegę Omigosa jak będzie chętny i dwóch kolegów, którzy przyjadą z Wrocławia.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Silver »

Już do 878 Vikings zrobiłem z dodatku samoróbkowo część 1, 5 i 8 by była ciekawsza ewentualna rozgrywka.
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Leo »

Potwierdzam, będę o 10 w sobotę.
Tak jak sobie obserwuję jak się pieczołowicie umawiamy na gry, to kojarzy mi się to z powieściami Jane Austen i wpisywaniem do karnecików kto z kim zatańczy i w jakiej kolejności :lol:
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Leliwa »

Leo pisze:Potwierdzam, będę o 10 w sobotę.
Tak jak sobie obserwuję jak się pieczołowicie umawiamy na gry, to kojarzy mi się to z powieściami Jane Austen i wpisywaniem do karnecików kto z kim zatańczy i w jakiej kolejności :lol:
Widzę że bez swojej wiedzy dwa razy zostałem w piątek wpisany. Obyście się nie zawiedli...
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Leyas
Kasztelan
Posty: 826
Rejestracja: poniedziałek, 15 lutego 2010, 15:48
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 23 times
Been thanked: 13 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Leyas »

leliwa pisze: Raczej jest odwrotnie biorąc po uwagę kolejność powstawania. To HIS korzysta z pewnych rozwiązań, choć nie tak wielu, bo Sukcesorzy są w świecie gier CDG produktem bardzo oryginalnym, jak Sukcesorzy i jest do nich nieco podobny. Co do graczy to na pewno jestem umówiony z Piotrem Wodtke. Mam nadzieję że Kolega Archeolog Leyas też nie wzgardzi, jak zapowiadał. Kto czwarty, nie wiadomo. Można jeszcze dokooptować 5-go gracza. Mam żetony dla niego.
Leliwo zanim się zgłosiłeś to ja już się zdążyłem zadeklarować na Brytanię/Italię w piątek, tak że niestety...
Ave Caesar... Fame & Glory
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Leliwa »

Leyas pisze:
leliwa pisze: Raczej jest odwrotnie biorąc po uwagę kolejność powstawania. To HIS korzysta z pewnych rozwiązań, choć nie tak wielu, bo Sukcesorzy są w świecie gier CDG produktem bardzo oryginalnym, jak Sukcesorzy i jest do nich nieco podobny. Co do graczy to na pewno jestem umówiony z Piotrem Wodtke. Mam nadzieję że Kolega Archeolog Leyas też nie wzgardzi, jak zapowiadał. Kto czwarty, nie wiadomo. Można jeszcze dokooptować 5-go gracza. Mam żetony dla niego.
Leliwo zanim się zgłosiłeś to ja już się zdążyłem zadeklarować na Brytanię/Italię w piątek, tak że niestety...
Jestem nie tylko w piątek. Piotr będzie w sobotę więc tak od rana..? Może być tez niedziela. Zresztą zobaczymy co z tych wwszystkich zapisów wyniknie. Z moich doświadczen wynika że bywało różnie.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Raleen »

W sobotę szykuje się większe szkolenie w "Ostrołękę 26 maja 1831". Gdyby ktoś był chętny - zapraszam. Także w sobotę wieczorem będę wolny, to mogę poopowiadać, popokazywać itp. :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Eryk_Wiking
Caporal
Posty: 69
Rejestracja: wtorek, 23 września 2014, 07:10
Been thanked: 1 time

Re: IV Strategos (2-4 marzec 2018)

Post autor: Eryk_Wiking »

Wydaje się, ze na dzień przed konwentem warto byłoby trochę uporządkować rozpiskę planszówek.

Ponieważ chętnych jest za mało (a ludzi z łapanki do tej gry sadzać nie ma sensu) usuwam z niej Assyrian Wars. Dobrze byłoby też, jakby inni autorzy wpisów pousuwali z niej pomysły, które raczej nie doczekają się realizacji.
Trampon pisze:
Silver pisze:(...) musielibyśmy się przy Britanii sprężać w piątek bo to gra do 6 godzin rozgrywki.
Czyli jeśli punktualnie zaczniemy o 17.00 to gramy do 23.00, tak? Nie wiem jakie macie układy w pracy, ale o 17.00 dopiero wychodzę z biura, na Polibudzie mogę być na 17.30.
Może więc przejść na tych Wikingów o których pisałeś.
Moim zdaniem szkoda byłoby rezygnować z Britanii skoro jest to jedna z nielicznych gier, która znalazła komplet graczy i prawdopodobnie dojdzie do skutku. Zawsze w razie czego możemy ją dokończyć w sobotę po HIS-ie. Mam wrażenie, że 878 Vikings to gra względnie mała, więc w nią można zagrać w przerwach między dużymi rozgrywkami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”