XIII Przemyskie Manewry Strategów (16-18.03.2018)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategów (16-18.03.2018)

Post autor: Leo »

Wprawdzie w Przemyślu nie byłem, ale dzięki Piotrkowi miałem okazję zagrać w Wielką Grę. Tytuł ma kilka zalet - proste zasady, szybka i klarowna rozgrywka i całkiem niezły klimacik. Jednak jest bardzo losowa i jeśli komuś to przeszkadza, to nie polecam.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategów (16-18.03.2018)

Post autor: Samuel »

Poprawiona lista uczestników :oops: : Fajsławice (Leliwa), Katowice (Cadrach) Kraków (Master Yoda, Samuel, na krótko Hamilikar z synem), Przemyśl (Łukasz), Rzeszów (JB), Szczucin (Jacek, Wally), Warszawa (Bambrough, Janek, Królik, Pędrak, Raubritter), Zamość (Błażej, Rafał)
Przy jakiejś okazji ja też na pewno będę chętny wypróbować Wielką Grę.
Dziękuję jeszcze dodatkowo Bambrough za niezwykle miłą podróż - i pomyśleć, że gdyby nie nieścisła informacja, która skłoniła Piotra do podróży na drugi koniec pociągu, o wspólnej podróży dowiedzielibyśmy się dopiero w Przemyślu. W najlepszym razie, bo ja chyba przez przypadek siedziałem w wagonie kierowanym do Krynicy. :)
Awatar użytkownika
Bambrough
Adjoint
Posty: 738
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 14:45
Lokalizacja: Ortelsburg/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategów (16-18.03.2018)

Post autor: Bambrough »

clown pisze:Mega fotki :!: Bambrough musisz koniecznie być na każdym konwencie :idea:
I meldujcie jak tam się w Chile grało. Szczecin jeszcze przed pierwszą rozgrywką.
Dzięki. Łatwo zrobić ciekawe fotki jak "modelki" są atrakcyjne. :D

W Chile trzeba trochę doprecyzować z autorem kilka zasad i gra będzie bardzo fajna. Losowa niesamowicie, ale jak na przetarcie bawiłem się przednie. Szybka, nieprzewidywalna, fajna na konwent. Bardzo dobry patent na grę o przewrocie. W naszej rozgrywce puczyści nas rozjechali. Co ciekawe każdy gracz wybrał opcję soft co w efekcie za zabijanie dawało tylko ujemne punkty. Poza tym mało jest gier, gdzie studenci mogą iść na czołgi i je pokonać. Pewne jest, że ktoś wkrótce napisze, że jest to gra gdzie leje się krew. Więcej rozgrywek wskazane aby rozpracować dobrze tytuł. Przy okazji nie brakowało żartów, coś na podobieństwo https://www.youtube.com/watch?v=OWEMoJYvbos
Samuel pisze:Poprawiona lista uczestników :oops: : Fajsławice (Leliwa), Katowice (Cadrach) Kraków (Master Yoda, Samuel, na krótko Hamilikar z synem), Przemyśl (Łukasz), Rzeszów (JB), Szczucin (Jacek, Wally), Warszawa (Bambrough, Janek, Królik, Pędrak, Raubritter), Zamość (Błażej, Rafał)
Przecież ja reprezentowałem 8 Armię z Prus Wschodnich. Jak Pani w recepcji zobaczyła skąd pochodzę to się przeżegnała niedowierzając, że tyle można przejechać na tzw. gierki.
maciunia pisze:
Bambrough pisze:Dodatkowo mała zagadka. Którego z uczestników widać na tej epatującej wiosną fotografii?
Raubritter. Jaka jest nagroda? :)
Jak na razie pudło.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategów (16-18.03.2018)

Post autor: Leliwa »

Naszą grę trudno nazwać inaczej niż drugim a pierwszym pełnym podejściem do gry. Wynik jej nie jest istotny bo rozochocenii miła atmosferą przez pewien czas zapominaliśmy o możliwości uśmiercania naturalnego naszych dowódców. Pottinger działał jakieś 40 lat np. Również zbyt łagodnie potraktowaliśmy atrycję marszową. Sympatyczna nieduża rozgrywka.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Master Yoda
Caporal
Posty: 53
Rejestracja: środa, 7 września 2016, 21:45

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategów (16-18.03.2018)

Post autor: Master Yoda »

Ze swojej strony pragnę podziękować za udane manewry.
Dziękuję Samuelowi za organizację noclegu, a Wally'emu za transport do i z Przemyśla (Cadrachowi za towarzystwo w podróży - powspominaliśmy sobie początki strategicznych planszówek oraz rpg w Polsce) - nie musiałem podejmować żadnego wysiłku, wsiadłem do samochodu na parkingu pod moim blokiem. Było to dla mnie super ułatwienie.
Dziękuję wszystkim, z którymi rywalizowałem w grach: Perykles, Churchill i Commands&Colors Napoleonics. We wszystkich grach zająłem ostatnie miejsce, zatem jeżeli ktoś kiedyś będzie montował skład do jakiejś wieloosobówki i obawia się, że zajmie ostatnie miejsce lub po prostu chciałby sobie poprawić humor w grze dwuosobowej - polecam się jako rywal, na pewno ja przegram :)
May The Force be with You
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategów (16-18.03.2018)

Post autor: Leliwa »

Master Yoda pisze:Ze swojej strony pragnę podziękować za udane manewry.
Dziękuję Samuelowi za organizację noclegu, a Wally'emu za transport do i z Przemyśla (Cadrachowi za towarzystwo w podróży - powspominaliśmy sobie początki strategicznych planszówek oraz rpg w Polsce) - nie musiałem podejmować żadnego wysiłku, wsiadłem do samochodu na parkingu pod moim blokiem. Było to dla mnie super ułatwienie.
Dziękuję wszystkim, z którymi rywalizowałem w grach: Perykles, Churchill i Commands&Colors Napoleonics. We wszystkich grach zająłem ostatnie miejsce, zatem jeżeli ktoś kiedyś będzie montował skład do jakiejś wieloosobówki i obawia się, że zajmie ostatnie miejsce lub po prostu chciałby sobie poprawić humor w grze dwuosobowej - polecam się jako rywal, na pewno ja przegram :)
W CCN było to miejsce na podium czyli drugie.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”