XIII Przemyskie Manewry Strategów (16-18.03.2018)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategow 16-18 III 2018

Post autor: Leo »

Ja wprawdzie nie przyjadę, ale polecam uwadze Szanownych Kolegów grę Samuela pt."Purpurowy całun". Miałem okazję ją przetestować dwa tygodnie temu i zapowiada się znakomicie. Trochę przypomina taki uproszczony HIS w klimatach wczesnego średniowiecza.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategow 16-18.03.2018

Post autor: Samuel »

Dziękuję Leszkowi za miłe słowa - rozgrywka na Smolnej była pierwszą wieloosobową próbą "Purpurowego Całunu" i jak na tak wstępny etap gra spotkała się z bardzo łaskawym przyjęciem. :) Jestem jednak świadomy, że teraz to wciąż etap prób i błędów, wyeliminowałem chyba większość z tych, które wskazywano mi przy próbnych testach, nie mam złudzeń, że nie pojawią się nowe. Wszystkich, których to nie zraża, serdecznie zapraszam. No i dodam, że gra projektowana jest tak, żeby skalowała się na dowolną liczbę graczy od 2 do 5 osób (nawet sześciu, jeśli dwu chce grać w ścisłym teamie).
Królik
Appointé
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 20 października 2009, 12:55
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategow 16-18.03.2018

Post autor: Królik »

Łukaszu rezerwacje za Twoim pośrednictwem przez pw czy samodzielnie kontaktować się z PTTK?
Lukasz79
Sergent
Posty: 104
Rejestracja: sobota, 4 lutego 2006, 16:48

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategow 16-18.03.2018

Post autor: Lukasz79 »

Jeszcze dzisiaj podam Wam cennik i numery konta
Lukasz79
Sergent
Posty: 104
Rejestracja: sobota, 4 lutego 2006, 16:48

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategow 16-18.03.2018

Post autor: Lukasz79 »

Wpłacać możecie albo na moje konto bankowe:

Łukasz Rybak
79 1020 4274 0000 1702 0071 4246 (PKO BP)

albo bezpośrednio na konto PTTK:
80 1240 2568 1111 0000 3629 4259

W tym drugim przypadku proszę tylko o poinformowanie mnie o tym fakcie i rozliczenie się ze mną na miejscu na "zrzutkę administracyjną"
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategow 16-18 III 2018

Post autor: Leliwa »

Lukasz79 pisze:Panowie, szybki update, ceny w PTTKu sie nie zmienily. Cena za pokoj 2-osobowy to 78 zl/pokoj/ noc, natomiast miejsce w pok 3- lub 4-osobowym to koszt 35 zl/noc.

Zrzutke organizacyjna proponuje na poziomie 20 zl/osobe. Niestety w tym roku musimy placic dodatkowo 100 zl za sale, gdyz "zmienil sie zarzad i mamy nowe dyrektywy" jak to mi ladnie ta starsza niesympatyczna pani odpisala w mailu. Niemniej nie jest to kwota wielka i przy rozlozeniu na nasz wszystkich spokojnie bedzie jeszcze na chipsy i paluszki.

Moze warto byloby sie zaczac powoli umawiac na jakies rozgrywki. Ja osobiscie jestem otwarty na propozycje, nie pogardze nawet czyms hexowym.
Czyli Command and Colors. :D
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Lukasz79
Sergent
Posty: 104
Rejestracja: sobota, 4 lutego 2006, 16:48

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategow 16-18.03.2018

Post autor: Lukasz79 »

Hmmmm.... jak by to powiedzieć.....
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategow 16-18.03.2018

Post autor: Samuel »

Przyjeżdżam, z tym, że znów nocuję poza schroniskiem - mam nadzieję, że żadne problemy się nie pojawią, skoro płacimy za salę. :evil: Opłatę Łukaszowi uiszczę niebawem. Będzie ze mną nowy Kolega z Krakowa, Master Yoda, bywalec naszych krakowskich spotkań, być może też z okolic samego Przemyśla ściągnę jakichś ciekawych nowości nowicjuszy, ale to do końca będzie sprawa otwarta (widzę się ze Znajomymi we czwartek w Rzeszowie i w Dubiecku). Z jednej strony nie bardzo chcę się zatem zobowiązująco umawiać, z drugiej - wolałbym się umówić co do ewentualnych tytułów, także ze względu na to, żebyśmy mieli okazję zajrzeć do instrukcji przed przyjazdem. Jeśli chodzi o moje "konwentowe marzenia", to TYW ma podobno dotrzeć z Warszawy, byłbym też bardzo wdzięczny za "Churchilla", choć zdaję sobie sprawę, że to gra wagi ciężkiej. Ja sam myślę o wzięciu "Time of Crisis", "Pax Rennaissance", "Semper Fidelis", "Gothic Invasion" lub "Sekigaharę" (czy ktoś jest zainteresowany którąś z tych dwu?), postaram się zdążyć z "Purpurowym Całunem", acz tu przede mną sporo graficznej dłubaniny.
Lukasz79
Sergent
Posty: 104
Rejestracja: sobota, 4 lutego 2006, 16:48

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategow 16-18.03.2018

Post autor: Lukasz79 »

Michale, ciesze sie na spotkanie, bynajmniej nie ma zadnego obowiazku nocowania w schronisku, to mam juz z paniami z PTTK ustalone, wiec zadnych fochow nie bedzie. Daj tylko znac, gdzie osoby(a) przyjezdzajace z Toba beda nocowac.

Co do gier, to chetnie siade do ToC, sprobowalbym rowniez Semper Fidelis, bo wiem, ze gra zacna a nie mialem jeszcze okazji. Co do Churchila, to wg mnie gra niezla, ale na pewno nie zaliczylbym jej jednak do kategorii ciezkich.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategow 16-18.03.2018

Post autor: Samuel »

Mamy pokój w "Liberty Apartment" na Ratuszowej 10 (ergo, bliżej do baru "Rubin" :P )
"Churchill" jest wagi ciężkiej ze względu na rozmiary pudła, gdyby był wagi ciężkiej pod innym względem, nasi Koledzy by w niego nie grali :D
Aha - czy mam dotachać HISa? To znaczy, czy mam mędzić Wallyego, żeby dotachał w bagażniku mojego ślicznego upgradowanego HISa, uzupełnionego o te circa 10 nowych żetonów i 10 nowych kart za 150 zł?
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategow 16-18.03.2018

Post autor: Raubritter »

Samuel pisze:10 nowych żetonów i 10 nowych kart za 150 zł?
Tak się robi biznes w Ameryce!
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategow 16-18.03.2018

Post autor: clown »

Tak się robi biznes w Ameryce!
I pomyśleć, że trafiło na centusiów z Krakowa, oglądających każdą złotówkę :twisted:
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Lukasz79
Sergent
Posty: 104
Rejestracja: sobota, 4 lutego 2006, 16:48

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategow 16-18.03.2018

Post autor: Lukasz79 »

...No to wez Michale, zeby sie nie zastal :)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategow 16-18.03.2018

Post autor: Samuel »

Raubritter pisze:Tak się robi biznes w Ameryce!
I tak szczytem ich osiągnięć jest narodowy napój, czyli kawa z wodą. Ale jasne, to my w Krakowie jesteśmy "oszczędni" :evil:
Królik
Appointé
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 20 października 2009, 12:55
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: XIII Przemyskie Manewry Strategow 16-18.03.2018

Post autor: Królik »

Postaram się dotaszczyć Churchilla - zobaczymy czy ta jedna wizyta na siłowni dała pozytywne efekty i dam radę donieść tytuł wagi ciężkiej ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”