Memoriał Tomasza Bulzackiego (4-6 stycznia 2019)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: Memoriał Tomasza Bulzackiego

Post autor: Raleen »

Kilka osób zgłaszało mi obiekcje co do terminu 25-27 stycznia (w sumie 4 osoby pisały, że nie będą mogły, 2 z powodu wyjazdu na konwent Portalcon w tym samym terminie, 2 z powodu wyjazdu na rozpoczynające się wtedy ferie). Co do terminu 4-6 stycznia obiekcje zgłaszał tylko Leo. Na niekorzyść terminu 25-27 stycznia przemawia to, że jak wspomniałem wyżej, rozpoczynają się wtedy ferie i niektórzy mają już zaplanowany wyjazd i po drugie jest wtedy konwent Portalcon, na który ludzie, zwłaszcza z branży eurogier, jeżdżą i jest on dla nich ważny.

Zatem ostatecznie robimy imprezę 4-6 stycznia 2019.

Miejsce imprezy: Klub "Agresor" (Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej, ul. Nowowiejska 20)

Czas trwania imprezy:
Piątek: 16.00 - 21.45
Sobota: 10.00 - 21.45
Niedziela 10.00 - 20.00
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Memoriał Tomasza Bulzackiego (4-6 stycznia 2019)

Post autor: Silver »

Tomek Bulzacki bardzo lubił i starał się stworzyć modyfikacje do gry opartej na serialu Battlestar Galactica więc wspaniale byłoby gdyby ta wieloosobówka pojawiła się na stole do rozegrania; mam wszystkie części tej gry w wersji PL i z dodatkowymi postaciami a ponadto jedna rzadko osiągalna część pochodzi ze zbiorów Tomka.
Tomasz lubił tez gry o zombie więc mogę przynieść przykładowo Last night on the earth.
W czasie niestety bardzo rzadkich konwentów jest czas by rozegrać jakieś dłuższe tytuły a szczególnie wieloosobówki (jest czas by się wcześniej obowiązkowo przygotować do niektórych) więc nastawiam się na nie i mogę dostarczyć: 878 Vikings + dodatek, 1805 Sea of glory, 1989 Jesień Narodów, Alien vs Predator, Assyrian wars, Black orchestra, Caesar Great battles of Julius Caesar, Clash of culture, Commands Color Epic, Conflict of Heroes (większe bitwy co do których zwykle nie ma czasu), Crown of roses, Democracy under siege, Fief, Fire in the sky, Fires of Midway, Flying color, Genesis, Hannibal RvC, Italia, Iron&Oak (kampania), Kircholm, Kreta 1941, Kupcy i Korsarze, Kutuzov, Napoleonic Wars, Normandy44, Onward Christian Soldiers, Orzeł i Gwiazda, Pax romana, Rebel Raiders on the high seas, Secret weapon of the third reich, Smuta, Semper Fidelis, Sword of Rome, Ścieżki Chwały, Tannenberg, To the last man, Waterloo 1815, Wellington, Wiedeń 1683, Wyścig do Renu, Age of Conan, Caucasus campaign, France40, Middle earth quest, Republic of rome, Spartakus, Struggle of the empires, Ukraine43, Warrior knights z dodatkiem.
Ale mogę zagrać też w eurogry: 1655 Habemus Papam, Aeroplany, Alea iacta est, Egizia, El Grande, Funny friends, Gloria mundi, La citta, Marco polo + dodatki, Robo Rally, Ships, Słup Ognia, Szogun z dodatkiem, Świat bez końca, Terraformacja Marsa z dodatkami, Troyes.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: Memoriał Tomasza Bulzackiego (4-6 stycznia 2019)

Post autor: Raleen »

Idea by pojawiły się jakieś gry lubiane przez naszego patrona jest bardzo zacna. Z tego co wiem Krystian szykował się nawet do odświeżenia "Empires in Arms", ale wątpię by znaleźli się chętni. A warto wspomnieć, że to była jedna z tych gier, które stworzyły klub AGRESOR, a przynajmniej były u jego zarania.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Memoriał Tomasza Bulzackiego (4-6 stycznia 2019)

Post autor: Silver »

W tą grę to miesiącami się grało (znam jeszcze jednego kolegę oprócz Kristiana który to pamięta) - to już chyba szybciej Pax Britannica (którą chyba Czmielon ma lub miał).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: Memoriał Tomasza Bulzackiego (4-6 stycznia 2019)

Post autor: Raleen »

Też mi się wydaje to mało realne by zagrać w EiA, ale pewnie jakieś pogadanki będą w temacie. Pax Britannica - jak będą chętni może się uda, ale ja akurat zbytnio nie tęsknię do niej.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: Memoriał Tomasza Bulzackiego (4-6 stycznia 2019)

Post autor: Raleen »

Do imprezy zostały 3 tygodnie, zatem zapraszam do umawiania się na rozgrywki.

Jest też parę różnych pomysłów na wspólne granie m.in. w to co swego czasu grywał intensywnie ś.p. Tomek Bulzacki.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Mariusz
Adjoint
Posty: 733
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:53
Lokalizacja: Warszawa/Bruksela
Has thanked: 65 times
Been thanked: 27 times

Re: Memoriał Tomasza Bulzackiego (4-6 stycznia 2019)

Post autor: Mariusz »

Silver pisze:Tomek Bulzacki bardzo lubił i starał się stworzyć modyfikacje do gry opartej na serialu Battlestar Galactica więc wspaniale byłoby gdyby ta wieloosobówka pojawiła się na stole do rozegrania; mam wszystkie części tej gry w wersji PL i z dodatkowymi postaciami a ponadto jedna rzadko osiągalna część pochodzi ze zbiorów Tomka.
Tomasz lubił tez gry o zombie więc mogę przynieść przykładowo Last night on the earth.
W czasie niestety bardzo rzadkich konwentów jest czas by rozegrać jakieś dłuższe tytuły a szczególnie wieloosobówki (jest czas by się wcześniej obowiązkowo przygotować do niektórych) więc nastawiam się na nie i mogę dostarczyć: 878 Vikings + dodatek, 1805 Sea of glory, 1989 Jesień Narodów, Alien vs Predator, Assyrian wars, Black orchestra, Caesar Great battles of Julius Caesar, Clash of culture, Commands Color Epic, Conflict of Heroes (większe bitwy co do których zwykle nie ma czasu), Crown of roses, Democracy under siege, Fief, Fire in the sky, Fires of Midway, Flying color, Genesis, Hannibal RvC, Italia, Iron&Oak (kampania), Kircholm, Kreta 1941, Kupcy i Korsarze, Kutuzov, Napoleonic Wars, Normandy44, Onward Christian Soldiers, Orzeł i Gwiazda, Pax romana, Rebel Raiders on the high seas, Secret weapon of the third reich, Smuta, Semper Fidelis, Sword of Rome, Ścieżki Chwały, Tannenberg, To the last man, Waterloo 1815, Wellington, Wiedeń 1683, Wyścig do Renu, Age of Conan, Caucasus campaign, France40, Middle earth quest, Republic of rome, Spartakus, Struggle of the empires, Ukraine43, Warrior knights z dodatkiem.
Ale mogę zagrać też w eurogry: 1655 Habemus Papam, Aeroplany, Alea iacta est, Egizia, El Grande, Funny friends, Gloria mundi, La citta, Marco polo + dodatki, Robo Rally, Ships, Słup Ognia, Szogun z dodatkiem, Świat bez końca, Terraformacja Marsa z dodatkami, Troyes.
Ładny zestaw gier. Chciałbym mieć choć połowę tego ;).
Alea iacta est.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Memoriał Tomasza Bulzackiego (4-6 stycznia 2019)

Post autor: Silver »

Ale jaki znój i czasochłonność by je przetłumaczyć i ogarnąć.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: Memoriał Tomasza Bulzackiego (4-6 stycznia 2019)

Post autor: Raleen »

O tak, Silverze, wykonujesz tu tytaniczną pracę. Mnie by się aż tak nie chciało... ;)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Memoriał Tomasza Bulzackiego (4-6 stycznia 2019)

Post autor: Silver »

To umawiajmy się i jakie gry zabrać? Do wielu z nich warto się wcześniej przygotować. Nie przyniosę wszystkich pudeł o których pisałem, fizycznie nie da rady.
Na Batlestara jakby już były ze mną 3 osoby ale nie wiem w jakie dni.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: Memoriał Tomasza Bulzackiego (4-6 stycznia 2019)

Post autor: Raleen »

Przypominam o Memoriale. To już pojutrze.

Na planszówkowe rozpoczęcie Nowego Roku! :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Kromka
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 9 marca 2018, 10:55

Re: Memoriał Tomasza Bulzackiego (4-6 stycznia 2019)

Post autor: Kromka »

Raleen, przypomniał o EiA...

będę pewnie w Niedziele i może w Sobotę to przyniosę to cudo...

To jest rzecz niesamowita ile Tommer materiałów do tego zrobił/opracował...
całość waży ze 20 kilo !!!

Wezmę również parę tytułów Tomka co przychodził z nimi do klubu..
Cash N Guns czy Vegas...
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Memoriał Tomasza Bulzackiego (4-6 stycznia 2019)

Post autor: Silver »

Na razie nie jestem umówiony na nic wojennego - więc coś tam pewnie wezmę ze sobą, ale by się nie przedźwigać.
Ale w Battlestara galactica to jest szansa najbardziej w sobotę lub niedzielę bo parę osób chętnych tylko najgorsze, że oficjalnie nigdzie o tym nie piszą i może się wszystko rozwiać.
Mam też chętnego do Middle earth questa i można się do tych gier jeszcze podłączyć.
Czy będzie możliwość bezpiecznego zostawienia gier na kolejny dzień bo ciągle przychodzić i wychodzić z ciężkimi pudełkami to kłopot?
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Memoriał Tomasza Bulzackiego (4-6 stycznia 2019)

Post autor: RAJ »

Jest gdzieś lista rozgrywek i zapisów czy jak na razie na żywioł wszystko?
Chętnie bym zagrał w HIS lub coś równie dużego, poza tym Lincoln.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: Memoriał Tomasza Bulzackiego (4-6 stycznia 2019)

Post autor: Raleen »

Nowy Rok był niedawno, a wcześniej Święta, to ludzie mieli inne rzeczy na głowie niż układanie list rozgrywek na konwent.
Z tego względu chyba bardziej na żywioł, także z racji, że po raz pierwszy.

Nie wiem jak tam będzie się skład układać, ale zwłaszcza gdyby brakowało kompletu do HIS to jestem chętny.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”