Warszawski Wargameron (17-19 maja 2019)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Warszawski Wargameron (17-19 maja 2019)

Post autor: Herman »

Silver pisze:Na razie z konkretnych gier wieloosobowych które można skończyć w piątek to widzę tylko pojedynczych chętnych do: 878 Viking, Command color i Secret weapon of the Third Reich.
Jeśli chodzi o NW to mam egzemplarz gry lecz strasznie już zużyty - można też zagrać wariant zaczynający się od Powstania Kościuszkowskiego.
Pojawił się chętny do rozgrywki w NW lecz najpewniej ok 17:00 lub trochę wcześniej byłby ale w razie czego może dołączyć po stronie koalicji w trakcie.
Jednak ja mam czas do ok 22:00.
Ja w piątek bym się chętnie dołączył do 878 Viking jeśli jest miejsce. Patrzyłem w ten plik, ale tam rozgrywka jest wykreślona.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Warszawski Wargameron (17-19 maja 2019)

Post autor: Silver »

Ja wykreśliłem bo gram w NW. Ale mogę przynieść a to gra raczej na 2 osoby choć można się przyłączyć do max 4 graczy w kooperacjach. Mogę przynieść z dodatkiem i wszystko przetłumaczone i ułożone.
Safari
Appointé
Posty: 48
Rejestracja: niedziela, 5 listopada 2006, 08:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawski Wargameron (17-19 maja 2019)

Post autor: Safari »

Zatem jesteśmy umówieni na NW na 16.00
Skład
Safari - preferowana Francja
Silver
Nadiru

Ja przynoszę grę.
Silver jak możesz to zorganizuj stoły.
Ja z Silverem będę rozkładał grę

Nadiru daj znać kiedy będziesz. Nie wiem czy czekać na Ciebie, czy zaczynać i przejmiesz jedną ze stron koalicji
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Warszawski Wargameron (17-19 maja 2019)

Post autor: Silver »

Rozłożenie to 5 minut. Ja mogę wziąć Anglię (gdy nie skończy się do 22 to ktoś mnie zastąpi). Kolega "Eryk" miał wziąć 1 z 2 Austria lub Rosją. Nadiru - jak ze znajomością gry - mogę przesłać materiały?
Czy chcecie grać w wariant od 1792r - pewnie i nie tym razem?
Awatar użytkownika
Aldarus
Chef de bataillon
Posty: 1021
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 08:56
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Been thanked: 12 times

Re: Warszawski Wargameron (17-19 maja 2019)

Post autor: Aldarus »

Anders pisze:Aldarusie, piszę się na RoRa.
W takim razie dopisuję Cię do listy - zagrasz za Krzyśka.
Nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem.
Safari
Appointé
Posty: 48
Rejestracja: niedziela, 5 listopada 2006, 08:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawski Wargameron (17-19 maja 2019)

Post autor: Safari »

W NW zagrajmy wariant podstawowy i tak muszę przeczytać zasady, gdyż większość zapomniałem. Będę około 15.30.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Warszawski Wargameron (17-19 maja 2019)

Post autor: Silver »

Czy na jutro są w dalszym ciągu chętni którzy zapisali się na Sword of Rome? Staram się upewnić bo nie wiem czy przyjść z tą grą.
Anders
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: niedziela, 8 października 2006, 16:19
Lokalizacja: Łódź

Re: Warszawski Wargameron (17-19 maja 2019)

Post autor: Anders »

Nie zapisałem się, ale jestem chętny.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Warszawski Wargameron (17-19 maja 2019)

Post autor: RAJ »

"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Aldarus
Chef de bataillon
Posty: 1021
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 08:56
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Been thanked: 12 times

Re: Warszawski Wargameron (17-19 maja 2019)

Post autor: Aldarus »

Gratulacje dla organizatorów - świetny konwent :)
Szczególnie należy docenić otwarcie na młodych uczestników. Mój 10 letni syn był zachwycony grą na dużej, rozłożonej na podłodze planszy o obronie Warszawy przed nalotami w 1939 r. A że dostał dodatkowo egzemplarz gry, to po powrocie do domu odbyło się kilka dodatkowych partii, a wieczorem było "opowiedz mi tato o wojnie między Polską a Niemcami".

Udało się też zagrać w prawdziwego klasyka gier planszowych - Republic of Rome. Moja frakcja dość szybko straciła znaczenie polityczne w senacie (śmierć senatora w pierwszym losowaniu) jednak odgrywała rolę Katona, co i rusz wzywając do sprawdzenia, czy przypadkiem któryś z senatorów grosza publicznego sobie nie przywłaszczył. Jak to przy ROR - było trochę śmiechu i dobrej zabawy, zwłaszcza że towarzystwo było przednie. Podziękowania dla wszystkich współgraczy, którzy razem ze mną doprowadzili do tego, że w Rzymie mówi się teraz po punicku.

W niedzielę z Andrzejem zagraliśmy w Ostatnią wojnę. Do historii przejdą epickie boje o Hamburg (nazwany zgodnie drugim Verdun), który ostatecznie NATO musiało ewakuować po miesiącu walk. NATO od początków znajdowało się w opałach. Klęskę ponieśli Brytyjczycy (zaatakowani podczas picia porannej herbaty) odsłaniając kierunek na Hanower, który ostatecznie udało się jednak osłonić Holendrom, dzielnie przedzierającym się przez tłumy uciekających mieszkańców wschodnich landów RFN. Szybko padło Monachium (drogę torowały armię czechosłowackie, płacąc sporą daninę krwi). Długo natomiast bronili się Amerykanie (wspomagani przez Francuzów) w worku Norymberskim. Ostatecznie, w związku z ciężkimi stratami i utratą przełęczy Fuldy musiałem Norymbergę ewakuować, aby skrócić linię frontu. Jedynie wojna o panowanie w powietrzu (tu NATO osiągnęło wyraźną przewagę) poszła zgodnie z przedwojennymi planami. Wojna oszczędziła Austrię (nie została zaatakowana przez Układ Warszawski) i Danię (cała furia uderzenia Frontu Bałtyckiego skupiła się na Hamburgu). Wielkie podziękowania dla Andrzeja i kolegi reprezentującego OKO, za miło spędzony czas na graniu i dyskusjach.
Nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Adjudant
Posty: 216
Rejestracja: sobota, 29 sierpnia 2009, 22:27
Lokalizacja: Ziemia
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: Warszawski Wargameron (17-19 maja 2019)

Post autor: Smerf Maruda »

I ja dziękuję wszystkim szanownym organizatorom.

Cierpliwym współgraczom również dziękuję.
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Re: Warszawski Wargameron (17-19 maja 2019)

Post autor: Anomander Rake »

Podziękowania dla organizatorów i podziw, że się im chciało. Szacunek.
Zagrałem w całą masę fajnych rozgrywek. Wielokroć Lincoln, Kryzys Rzymu, czy jakoś podobnie, Segikaharę, Wyścig do Renu i tą o przygotowaniu do pierwszej wojny światowej. Fajna, acz zdecydowanie euro, zatem krytyka z jej wątku traci na znaczeniu.
Najfajniejsza z gier i tak polegała na spożywaniu takiego cytrynowego płynu i wszyscy wygrali.
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Re: Warszawski Wargameron (17-19 maja 2019)

Post autor: Leo »

I ja również chciałem bardzo podziękować za zorganizowanie tak udanej imprezy. Piotrek, Krzysiek - zrobiliście coś naprawdę wielkiego - dosłownie i w przenośni. Miejscówka jak dla mnie świetna (choć Krzysiek narzekał, że duszno - ja tego nie odczułem, bo mieliśmy wentylator 8-) ). Kącik barowy bardzo fajny, z pyszną herbatą.
Ale przede wszystkim spotkałem wielu dawno nie widzianych znajomych i zagrałem w megaepickiego Pendragona. Pomimo przegranej mojej frakcji bawiłem się wyśmienicie, jak również moi współgracze (jeszcze raz gratulacje dla Błażeja :D ). Emocji było co niemiara a rozmach tej rozgrywki i wielokrotne zmiany sytuacji pozostaną na długo w naszej pamięci.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Warszawski Wargameron (17-19 maja 2019)

Post autor: clown »

Podobnie jak przedmówcy powtórzę się, ale moim zdaniem warto. Organizacja pierwsza klasa, zarówno pod względem wyboru miejsca, programu oraz atmosfery. Widać efekty wielomiesięcznej pracy, szczególnie w zakresie frekwencji i warunków do grania. Miło było spotkać zarówno starych znajomych, jak i ludzi wcześniej nie znanych, z którymi można było wymienić uwagi i spostrzeżenia okołowojenne. Jest świeży narybek, będzie z kim toczyć boje na emeryturze :)
Dużym plusem były również referaty/odczyty weteranów wargamingu. Jak to mówią, "mądrego warto posłuchać" ;)
Serdecznie dziękuję wszystkim za świetnie spędzony weekend. I do następnego razu 8-)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Warszawski Wargameron (17-19 maja 2019)

Post autor: Raubritter »

To ja już nie będę kadził oragnizatorom. No, może tylko trochę - było świetnie, pod kazdym względem ten konwent to była najwyższa liga. Gratulacje i podziękowania przede wszystkim dla Piotrka i Pędraka, ale także podziękowania dla wszystkich współgrających i współpijących :-)
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”