II Memoriał Tomasza Bulzackiego (17-19.01.2020)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: II Memoriał Tomasza Bulzackiego (17-19.01.2020)

Post autor: xardas12r »

Będę w piątek 17.01.20 tylko. Niestety w weekend wyjeżdżam.

Zastanawiamy się nad dwoma wariantami:

1 - Rajd krążowników na Pacyfiku w systemie Naval Thunder

2 - Starcie w realiach Zimnej Wojny bądź zagrożenia Polskiej niepodległości przez Związek Radziecki w latach 90tych. System Cold War Commander. Znalazł by się ktoś chętny do dołączenia w którymś z wariantów?
Obrazek
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: II Memoriał Tomasza Bulzackiego (17-19.01.2020)

Post autor: Sarmor »

Ja chętnie zagram w CWC. :)
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
SeeM
Adjudant
Posty: 208
Rejestracja: wtorek, 3 stycznia 2012, 13:55
Has thanked: 42 times
Been thanked: 34 times

Re: II Memoriał Tomasza Bulzackiego (17-19.01.2020)

Post autor: SeeM »

Figurki też? A możemy wpaść z Battletechem w sobotę?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: II Memoriał Tomasza Bulzackiego (17-19.01.2020)

Post autor: Raleen »

Jak najbardziej.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Trampon
Adjudant-Major
Posty: 293
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 18:05
Lokalizacja: blisko fabryki traktorów
Been thanked: 1 time

Re: II Memoriał Tomasza Bulzackiego (17-19.01.2020)

Post autor: Trampon »

Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) pisze: wtorek, 31 grudnia 2019, 12:15 Ponawiam zaproszenie do udziału w testach mojej XV wiecznej pochodnej HISa o Europie Środkowej na 5 osób.
Wstępnie chętny. Masz już jakieś zgłoszenia z innych kanałów dystrybucyjnych ;) Jeśli gra ma odpalić - to nie od rzeczy byłoby wysłać skrót zasad.
Jeszcze kwestia dnia - ja zapewne będę w piątek i sobotę lub niedzielę (ale nie w sobotę i w niedzielę).
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
Eryk_Wiking
Caporal
Posty: 69
Rejestracja: wtorek, 23 września 2014, 07:10
Been thanked: 1 time

Re: II Memoriał Tomasza Bulzackiego (17-19.01.2020)

Post autor: Eryk_Wiking »

Pojawię się. Prawdopodobnie w piątek i sobotę. Chętnie zagram w większą wieloosobówkę (wzmiankowany Sword of Rome, Smutę, albo coś w tym stylu).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: II Memoriał Tomasza Bulzackiego (17-19.01.2020)

Post autor: Raleen »

Czasu zostało nie za wiele, więc zachęcam do wpisywania się i umawiania. Ja pewnie zajmę się swoimi "Ostrołękami", ale obowiązki organizatora też mnie zobowiązują.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 192 times
Been thanked: 117 times

Re: II Memoriał Tomasza Bulzackiego (17-19.01.2020)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Trampon pisze: środa, 8 stycznia 2020, 17:46
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) pisze: wtorek, 31 grudnia 2019, 12:15 Ponawiam zaproszenie do udziału w testach mojej XV wiecznej pochodnej HISa o Europie Środkowej na 5 osób.
Wstępnie chętny. Masz już jakieś zgłoszenia z innych kanałów dystrybucyjnych ;) Jeśli gra ma odpalić - to nie od rzeczy byłoby wysłać skrót zasad.
Jeszcze kwestia dnia - ja zapewne będę w piątek i sobotę lub niedzielę (ale nie w sobotę i w niedzielę).
Na chwilę obecną mam 2 osoby spoza, z czego jedna raczej pewną.

Zasady są generalnie HISowe, z pewnymi różnicami - przede wszystkim trzeba opłacać najemników ze zgromadzonych dukatów oraz jest wzięty z Dwóch Bretanii mechanizm kontroli prowincji.
Większość z nich można przeczytać w plikach udostępnionych w wątku z grą viewtopic.php?f=71&t=18668
Polecam te:
https://docs.google.com/document/d/1dIY ... fgjyw/edit
(karta pomocy gracza - opisane większość nowych mechanik)
https://drive.google.com/file/d/1C7R_Rm ... sp=sharing
(karty wydarzeń)
https://drive.google.com/file/d/1g-mE8G ... K9ruB/view
(mechanika toru renesansu, trochę przypominającą artystów i naukowców z VQ, ale nieco mniej znacząca)
https://drive.google.com/file/d/1stxDAi ... sp=sharing
(planszetki graczy)
Eryk_Wiking pisze: środa, 8 stycznia 2020, 20:51 Pojawię się. Prawdopodobnie w piątek i sobotę. Chętnie zagram w większą wieloosobówkę (wzmiankowany Sword of Rome, Smutę, albo coś w tym stylu).
Może moja rzeczona Aurea Mediocritas, czyli HIS w Europie Środkowej w XV wieku, na 5 osób (Polska, Czechy, Węgry, Austria, Krzyżacy)?
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Szary
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: środa, 26 lutego 2014, 20:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: II Memoriał Tomasza Bulzackiego (17-19.01.2020)

Post autor: Szary »

Cześć!

Ja mogę pojawić się 17 (cały dzień) i 19 (tu od rana do jakiejś 17:30). Z gier mogę przynieść Fort Sumter, Lee vs. Grant, Lee invades the North i trochę gier od Vae Victis - Landau ou la Mort, Les Marechaux, Les Temps des As, 1631: Un Empire en Flammes. Może Pyrrus i Lex Saxonum do mnie przyjdą do tego czasu ale głowy nie dam.

Jeśli będą jacyś chętni, to postaram się też przytargać swój figurkowy projekt z Songs of Arthur and Merlin w 10mm, który jest już na etapie lakierowania i ostatnim poprawek.
Maedhros
Sergent-Major
Posty: 169
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times

Re: II Memoriał Tomasza Bulzackiego (17-19.01.2020)

Post autor: Maedhros »

"Sword of Rome" sobota jestem chętny.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: II Memoriał Tomasza Bulzackiego (17-19.01.2020)

Post autor: Silver »

Chyba mam kolegę chętnego zagrać w Sword of Rome. Lecz jest totalnie początkujący w tego typach grach. Postaram się mu jutro wyłożyć przepisy.
Eryk_Wiking
Caporal
Posty: 69
Rejestracja: wtorek, 23 września 2014, 07:10
Been thanked: 1 time

Re: II Memoriał Tomasza Bulzackiego (17-19.01.2020)

Post autor: Eryk_Wiking »

Czyli, jeśli dobrze liczę, mamy komplet na Sword of Rome.
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: II Memoriał Tomasza Bulzackiego (17-19.01.2020)

Post autor: Ogmios »

SeeM pisze: piątek, 27 grudnia 2019, 20:21
Ogmios pisze: niedziela, 22 grudnia 2019, 21:05Mogę przywieźć i poprowadzić Gwiezdnego Kupca - jak się zgłosi ze 3 chętnych. Na podwójnym zestawie żetonów, to można zagrać na więcej niż 6 osób. Rozgrywka przeważnie trwa do 8-12 etapu, o ile nie wymiękniemy wcześniej. Czyli 3-4h przy 4 graczach.
Zaproponowałbym w rewanżu 4x Space Empires, gdybyśmy po Kupcu mieli jeszcze po kawałku czynnego mózgu. :) Bardzo chętnie zagram w Kupca. Preferujesz korporacje, czy po 600 startowej kasy i gramy?
Korporacje, ubarwiają rozgrywkę. Niedziela czy sobota (tu widzę Battletecha masz)?
4 x Space Empire bardzo chętnie, tylko styczność miałem jedynie z komputerowymi grami z tej serii. Ale z tego co widziałem to nie jest specjalnie trudna?
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: II Memoriał Tomasza Bulzackiego (17-19.01.2020)

Post autor: Silver »

Kolega już jest przygotowany wstępnie do Sword of Rome po krótkiej 2-osobowej rozgrywce. Ale preferowana dla niego strona to Gallowie lub ew Etrusko-Samnici.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: II Memoriał Tomasza Bulzackiego (17-19.01.2020)

Post autor: Raleen »

Powoli klaruje się rozkład rozgrywek, ja też już wiem trochę więcej o tym kto kiedy będzie.

Co do niedzieli, może jakąś wieloosobówkę warto by wtedy spróbować. Jedna z osób, chętna się pojawić, proponowała mi by zagrać w "Sukcesorów".
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”