II Warszawski Wargameron - oświadczenie

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43335
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3916 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

II Warszawski Wargameron - oświadczenie

Post autor: Raleen »

Szanowni Użytkownicy

W związku z tym, że moje poprzednie oświadczenie, być może za sprawą jego lakoniczności, było przez niektórych przedstawiane w sposób zmanipulowany, jeszcze raz z pewnym uszczegółowieniem, żeby usunąć niejasności.

Otrzymałem kilka dni temu prośbę od jednego z organizatorów konwentu Warszawski Wargameron o usunięcie wątku poświęconego II edycji konwentu, w związku z tym, że został on czasowo zablokowany. O tym, że jedynie czasowo blokuję wątek informowałem w wątku i osobno organizatora. Moja wcześniejsza reakcja w postaci zablokowania wątku, tak jak pisałem już kilkakrotnie, była spowodowana spamerskimi postami, jakie się w nim pojawiały. Miałem okazję obserwować tę praktykę w wykonaniu tych samych osób w innych wątkach na tym forum w przeszłości, w tym w wątkach konwentowych. Kwestia nie dotyczy więc tylko wpisów, jakie się tu pojawiły. Innym, równie istotnym problemem, jest hejt w stosunku do mnie jako administratora i wobec forum, uprawiany przez niektóre wypowiadające się tu wcześniej osoby. Również w tym przypadku sprawa nie dotyczy wyłącznie wypowiedzi, które się tu pojawiły. W zawoalowanej formie tego rodzaju treści pojawiały się już wcześniej, na co starałem się patrzyć przez palce, ale na stałe nie jestem w stanie tego tolerować. Nie miałem i nie mam zarzutów wobec któregokolwiek z organizatorów w związku z tym co było tu pisane. Jeśli ktoś w ten sposób zrozumiał jedną z moich wcześniejszych wypowiedzi, informuję, że nie było to w najmniejszym stopniu moją intencją. Nie chcę wchodzić w szczegóły, bo chodzi o pewien problem, a nie o pokazywanie kogoś palcem. Ubolewam nad całą sytuacją, bo coś takiego zdarza się bodaj po raz pierwszy w historii forum. Przez ponad 14 lat nie mieliśmy tego rodzaju problemów w odniesieniu do którejkolwiek z imprez, a mamy w tym dziale wątki o wszystkich konwentach wojennych, jakie odbywały się w Polsce, z Armagedonem organizowanym przez Wojciecha Zalewskiego włącznie. Decyzja organizatora co do rezygnacji z prowadzenia tutaj wątku o konwencie jest o tyle słuszna, że mam nadzieję, iż unikniemy dzięki temu tworzenia dyskusji, których głównym celem są wycieczki pod czyimś adresem albo pod adresem forum zamiast rozmów o grach i imprezach im poświęconych. Podkreślam jeszcze raz, że taka była wola organizatora, by dyskusja o imprezie odbywała się gdzie indziej i proszę ją uszanować. Na koniec chciałbym jeszcze zwrócić uwagę na kwestię techniczną. Zrzuty ze strony, a tym bardziej zrzuty fragmentaryczne, można w łatwy sposób manipulować, więc wyrabianie sobie w oparciu o nie opinii jest zawodne.

To już ostatni komentarz z mojej strony do tej żenującej również dla mnie sytuacji.

Jednocześnie pozostawiam zainteresowanym link do strony imprezy i mail kontaktowy do organizatorów:

Info o imprezie: https://www.facebook.com/events/461444211195299/

Kontakt z organizatorami: warszawski.wargameron@gmail.com
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zablokowany

Wróć do „Konwenty”