VII Strategos (22-23 październik 2022)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 518
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 196 times
Been thanked: 122 times

Re: VII Strategos (22-23 październik 2022)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

W sobotę zamierzam się pojawić z "Aurea Mediocritas" (viewtopic.php?f=71&t=18668), może tym razem znajdą się chętni?
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Re: VII Strategos (22-23 październik 2022)

Post autor: Raleen »

Mam nadzieję, że tym razem się uda :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 518
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 196 times
Been thanked: 122 times

Re: VII Strategos (22-23 październik 2022)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Szkoda, że nie będzie rozgrywek w piątek - akurat tak się złożyło że prawdopodobnie, w przeciwieństwie do niedzieli, byłbym wtedy dostępny.
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Re: VII Strategos (22-23 październik 2022)

Post autor: Raleen »

Moi Drodzy, same dobre wieści dziś, wiem już na pewno, że mamy do dyspozycji całą dużą aulę, którą mieliśmy na Gladiusie, więc miejsca będzie dużo. Nie było to dotąd ostatecznie rozstrzygnięte, ale się udało. Odnośnie parkingów, gdyby ktoś był samochodem, jest możliwość skorzystania z darmowego parkingu przy Bibliotece (liczba miejsc ograniczona), od zainteresowanych będę potrzebował numerów rejestracji, które muszę przekazać Bibliotece najpóźniej na tydzień przed imprezą. Z innych wieści, zawitają do nas studenci SGGW i jak wiele na to wskazuje także licealiści. Impreza będzie więc dobrą okazją do wciągania w nasze hobby nowych osób.

Jeśli chodzi o rozgrywki, zapowiedział się już Robert Sypek. Padła jakiś czas temu propozycja zorganizowania rozgrywki w jego grę "Hannibal ante portas" i był chętny gracz obeznany z tą grą (Fan39). Mam nadzieję, że uda się doprowadzić do tej rozgrywki i bardzo na nią liczę. Chętnie zobaczyłbym tę grę w akcji. Myślę, że to może być jeden z rarytasów tej edycji konwentu. Poza tym Robert będzie miał także inne swoje gry - "Stawkę większą niż życie" wraz z "Cafe Rose".

Czekam jeszcze na akceptację przez władze uczelni pełnej wersji plakatu, żeby oficjalnie ruszyć z pewnymi sprawami.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Re: VII Strategos (22-23 październik 2022)

Post autor: Raleen »

Dwa ogłoszenia mam w związku z imprezą:

1) W najbliższą środę o godz. 20.00 na SGGW organizowane jest spotkanie z grami planszowymi dla studentów tej uczelni. Zapraszali nas byśmy pokazali im "nasze" gry. Gdyby ktoś chciał się wybrać, proszę o kontakt. W obecnej chwili mogę powiedzieć, że na pewno pojawi się Fort Gier. Ja ze swojej strony bardzo zachęcam. Gdyby poza Maćkiem znalazły się jeszcze 1-2 osoby, byłoby idealnie.

2) Istnieje możliwość skorzystania z darmowego parkingu przy Bibliotece Głównej SGGW w czasie imprezy. Najpóźniej na tydzień przed imprezą muszę przekazać numery rejestracyjne wszystkich zainteresowanych, w związku z tym prośba o przesłanie mi ich (przez PW, maila bądź inną drogą).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
jacus1944
Lieutenant
Posty: 536
Rejestracja: czwartek, 21 listopada 2019, 22:41
Has thanked: 145 times
Been thanked: 196 times

Re: VII Strategos (22-23 październik 2022)

Post autor: jacus1944 »

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że i ja będę na konwencie :-) Będę całą sobotę i być może w niedzielę do południa. Chętnie skorzystam z parkingu, więc nr rej. przesyłam w wiadomości prywatnej.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Re: VII Strategos (22-23 październik 2022)

Post autor: Raleen »

Do imprezy zostały 2 tygodnie, zachęcam do wpisywania się tych, którzy się wybierają i jakie gry ze sobą weźmiecie. Zachęcam również do umawiania się, liczę jednak, że przynajmniej niektórzy pomogą mi z przeprowadzeniem rozgrywek dla studentów i licealistów.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
damian321
Caporal
Posty: 58
Rejestracja: niedziela, 20 października 2019, 16:36
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: VII Strategos (22-23 październik 2022)

Post autor: damian321 »

W łapie mam:
- Paths of Glory
- Wilderness War
- The Guns of Gettysburg
- Zimna Wojna
- Jesień Narodów 1989
- Napoleon Against Europe
Ktoś coś będzie podczas konwentu chciał zagrać?
Awatar użytkownika
Maciej94
Sergent
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2018, 21:54
Has thanked: 67 times
Been thanked: 69 times

Re: VII Strategos (22-23 październik 2022)

Post autor: Maciej94 »

Rewanżyk w Wilderness?
Awatar użytkownika
jacus1944
Lieutenant
Posty: 536
Rejestracja: czwartek, 21 listopada 2019, 22:41
Has thanked: 145 times
Been thanked: 196 times

Re: VII Strategos (22-23 październik 2022)

Post autor: jacus1944 »

damian321 pisze: sobota, 8 października 2022, 16:53 W łapie mam:
- Paths of Glory
- Wilderness War
- The Guns of Gettysburg
- Zimna Wojna
- Jesień Narodów 1989
- Napoleon Against Europe
Ktoś coś będzie podczas konwentu chciał zagrać?
Bardzo chętnie zagrałbym w The Guns of Gettysburg. Natomiast nie znam przepisów, choć zakładam, że znajdę je w sieci i zapoznam się. Czytałem, że przepisy do najłatwiejszych nie należą, więc pewnie jakieś wprowadzenie by się przydało...jeżeli akceptujesz takiego oponenta to do zobaczenia na polach Pensylwanii ;-)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: VII Strategos (22-23 październik 2022)

Post autor: Silver »

Nie wiem ile będę miał czasu w te 2 dni i być może będę musiał przyjść później koło południa danego dnia lub wyjść w trakcie i wrócić po paru godzinach.
Chętny jestem np. na HIS (w razie czego mam samoróbkę) i to nawet na 3 osoby.
Sam mogę przynieść: Britannia lub Italia, Conflict of Heroes, Crown of Roses, Fires of Midway, Holland44 lub Stalingrad42 z dodatkiem lub Normandy44, Men of Iron Tripack, RAF, Smuta, Sword of Rome, Ścieżki Chwały, Tsushima.
Natomiast: Invasions vol 1 lub No retreat Italy lub PQ-17 lub Talon – mam przetłumaczone lecz nigdy nie grałem i musiałbym specjalnie przygotować się wcześniej gdy ktoś byłby na to chętny.
Mogę jeszczce przynieść: Battlestar, El grande, Imperial 2030, Middle earth quest, Spartacus, Shogun, Star wars Rebelia.
Maciej (i inni to okrętami można się podzielić) - może zagralibyśmy w Victory at sea przynajmniej bitwę u ujścia La Plata (zrobię żetonowe okręty lub wykorzystać figurki ze startera); nie wiem czy zdążę przygotować do Bitwy na Morzu Jawajskim ale i tak tam trzeba byłoby uprościć walkę by samymi krążownikami powalczyć.
Ostatnio zmieniony niedziela, 16 października 2022, 10:08 przez Silver, łącznie zmieniany 1 raz.
JohnAddison
Carabinier
Posty: 24
Rejestracja: wtorek, 19 kwietnia 2022, 18:52
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: VII Strategos (22-23 październik 2022)

Post autor: JohnAddison »

Przyniosę

Salerno 43 GMT,
From Salerno to Rome.
Demyansk Shield

Sam chętnie bym zagrał w Holland 44 lub Stalingrad 42 jeśli nie znajdę chętnych na swoje gry.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Re: VII Strategos (22-23 październik 2022)

Post autor: Raleen »

Kolejne dwa ogłoszenia organizacyjne związane z imprezą:

1) Impreza jest bezalkoholowa. Gramy na terenie uczelni wyższej, która jest jednocześnie zakładem pracy. Poza powszechnie obowiązującymi przepisami obowiązują w tym zakresie wewnętrzne przepisy uczelni.

2) Zabronione jest spożywanie posiłków i picie napojów w sali, gdzie będziemy się znajdować, jako że jest to czytelnia biblioteki i obowiązują w tym zakresie wewnętrzne przepisy biblioteki. Wszelka konsumpcja możliwa jest poza salą: na patio i piętro niżej w holu budynku.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Re: VII Strategos (22-23 październik 2022)

Post autor: Raleen »

Zebrane wszystkie dotychczasowe informacje organizacyjne (zamieściłem je również w pierwszym poście wątku).

VII Strategos - informacje organizacyjne

1) Impreza odbywa się w dniach 22-23 października 2022 r. w Bibliotece Głównej SGGW w Warszawie, przy ul. Nowoursynowskiej 161, wejście C, piętro I.

2) Impreza odbywa się w następujących godzinach:

sobota (22 października): 10-22
niedziela (23 października): 10-17

Osoby zaangażowane w organizację imprezy i prowadzenie rozgrywek mogą pojawić się w sobotę i niedzielę już o godz. 9.00. Jeśli ktoś będzie chciał przyjść wcześniej, możecie pojawiać się od godz. 9.30.

3) Impreza ma charakter otwarty - wstęp wolny.

4) Istnieje możliwość skorzystania z darmowego parkingu przy Bibliotece Głównej SGGW w czasie imprezy. Najpóźniej na tydzień przed imprezą musimy przekazać numery rejestracyjne wszystkich zainteresowanych, w związku z tym prośba o przesłanie ich na maila: redakcja[at]strategie.net.pl albo przez PW na forum. Liczba miejsc ograniczona.

5) Impreza jest bezalkoholowa.

6) Zabronione jest spożywanie posiłków i picie napojów w sali, gdzie będziemy grali, jako że jest to czytelnia biblioteki i obowiązują w tym zakresie wewnętrzne przepisy biblioteki. Wszelka konsumpcja możliwa jest poza salą: na patio i piętro niżej w holu budynku.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Re: VII Strategos (22-23 październik 2022)

Post autor: Raleen »

Jeszcze jedno ogłoszenie organizacyjne, dla osób spoza Warszawy: jeśli szukacie noclegu, proponuję rozejrzeć się na SGGW, zwykle mają w bardzo przystępnych cenach noclegi w akademikach, a to jest tuż obok miejsca imprezy (na wiosnę ceny oscylowały wokół 30 zł za noc). Z tym, że różnie może być z dostępnością, liczba miejsc zwykle nie jest duża. Opcja na miejscu dla bardziej wymagających, ale kosztująca odpowiednio więcej, to Pokoje Gościnne Ikar, właściwie jest to porządny hotel, ze śniadaniem w cenie i innymi udogodnieniami. Ikar, podobnie jak akademiki, jest tuż obok miejsca imprezy, w ramach Campusu SGGW.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”