VII Strategos (22-23 październik 2022)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3966 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Re: VII Strategos (22-23 październik 2022)

Post autor: Raleen »

Już po imprezie. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy się pojawili i których miałem okazję spotkać. Było miło i sympatycznie. Mam nadzieję, że sala i ogólnie miejsce Wam się spodobało. Zanosi się na to, że będziemy się tam częściej spotykać. Szczególne podziękowania dla tych, którzy pomagali mi tłumaczyć zasady gier nowym osobom i wprowadzać je w świat planszówek wojennych i strategicznych, zwłaszcza Maciejowi i Jaśkowi. Studenci dopisali jak nigdy... Dawno na żadnej imprezie tyle się nie natłumaczyłem i nie napokazywałem co na tej edycji Strategosa. Przy tym wszystkim udało mi się też zagrać i samemu nauczyć się nowych rzeczy i tutaj podziękowania:
- dla Jędrzeja za pokazanie mi jego gry o Macieju Korwinie, w sobotni wieczór na więcej nie starczyło czasu
- dla Maćka z Fortu Gier za niedzielną rozgrywkę w "Chancellorsville 1683" wyd. Worthington Publishing, w sobotę graliśmy także w "Trench War" wyd. Fellowship of Simulations
- dla Krystiana za rozgrywki w "Zimną wojnę" i "2 de Mayo", w tym ostatnim dzielnie bronił honoru Francuzów, ale bandy madryckich obdartusów nie dały się
- dla Tomka za niedokończoną niedzielną rozgrywkę w "Zimną wojnę"
Pewnie jak zawsze jeszcze coś mi umknęło, ale to z nadmiaru wrażeń. Muszę też przyznać, że momentami był to dla mnie jako organizatora bardzo pracowity konwent.
Niedługo powinna pojawić się relacja na portalu.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 518
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 197 times
Been thanked: 123 times

Re: VII Strategos (22-23 październik 2022)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Ja również bardzo dziękuję za konwent!
Cieszę się bardzo, że udało się, mimo zawirowań związanych z utratą lokum na Politechnice, zorganizować to wydarzenia. Atmosfera była bardzo przyjemna i mam nadzieję, że udadzą się plany co do zakotwiczenia się przy SGGW na stałe.
Wprawdzie nie udało się zagrać w mój "duży projekt" (w sumie jestem przekonany, że nań i tak najlepiej umówić się stricte z góry z konkretnymi ludźmi, najlepiej jeszcze takimi z doświadczeniem i szeroką znajomością różnych gier oraz podrzucić im zawczasu zasady - parę osób zresztą deklarowało zainteresowanie, stąd czekam na kontakt ;) ), ale za to udało się zagrać w dwa małe: zmodyfikowane Wojny Burgundzkie (za co dziękuję Ogmiosowi) oraz wspomnianego wyżej "Macieja Korwina" (dziękuję Raleenowi). Mam dzięki temu materiał do dalszych poprawek i uściśleń.
Dziękuję również Ogmiosowi za partyjkę Diuny (kolejna gra, w której mogę być Cesarzem ;) ) oraz ekipie od "Sukcesorów", że, nieco przypadkiem, udało mi się wreszcie poznać ten system (oraz za znoszenie moich pytań nowicjusza - mam nadzieję, że nie zepsułem swoją ignorancją rozgrywki?).
Podsumowując - z czterech konwentów, na których byłem w tym roku, ten zdecydowanie najlepszy!
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Awatar użytkownika
Kristo.kk
Adjoint
Posty: 705
Rejestracja: poniedziałek, 14 lipca 2008, 18:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 84 times

Re: VII Strategos (22-23 październik 2022)

Post autor: Kristo.kk »

Na Strategosie byłem w sobotę i rozegrałem jedną potyczkę z Jacusem1944 w Ostrołękę 1807, scenariusz drugi.

Dodatkowa przyjemność to zaklepanie jednej partii testowej w "Rok 1809.Raszyn" którą tworzy od jakiegoś czasu. Może uda się zrobić z tego relację.

Umówiłem się też na drugi test tym razem z Man of Lowicz. Ale tu potrzeba będzie 4 graczy. Liczę że się jakoś uzbieramy.

Lokalizacja imprezy wymarzona. Duże stoły, przestrzeń, dobre światło, miękkie fotele. Raleen się postarał. Może uda się tam grać jak w klubie.

Pozdrawiam i dziękuję.
Kristo.kk
Awatar użytkownika
jacus1944
Lieutenant
Posty: 536
Rejestracja: czwartek, 21 listopada 2019, 22:41
Has thanked: 145 times
Been thanked: 196 times

Re: VII Strategos (22-23 październik 2022)

Post autor: jacus1944 »

Kristo, dziękuję za krwawe boje pod Ostrołęką, następne starcie na "nieudeptanej" ziemi pod Raszynem ;-)
Gratulacje dla Ryszarda za organizację, bo miejsce faktycznie idealne.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3966 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Re: VII Strategos (22-23 październik 2022)

Post autor: Raleen »

Relacja z imprezy na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=123
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: VII Strategos (22-23 październik 2022)

Post autor: Silver »

Chylę czoła, za zorganizowanie wydarzenia w tak komfortowym miejscu i mam nadzieję, że to nie będzie tylko jednorazowo w roku.
Doszedł narybek nowych, młodych osób i jest nadzieja, że nasza gwardia na starość będzie miała towarzyszy do planszówkowych potyczek.
Jak będzie trzeba się w jakimś stopniu dołożyć do przedsięwzięcia to służę pomocą.
Żałuje, że w sobotę musiałem wybyć na parę godzin z imprezy i po ponownym przybyciu niestety nie udało mi się w nic zagrać. W niedzielę udało się przyciąć w RAF, tym razem w 2-osobowy (ja i mój przeciwnik mieliśmy doświadczenia w rozgrywkach 1-osobowych w tą grę).
Awatar użytkownika
Maciej94
Sergent
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2018, 21:54
Has thanked: 67 times
Been thanked: 69 times

Re: VII Strategos (22-23 październik 2022)

Post autor: Maciej94 »

Konwent, konwent i po konwencie. ;) . Bardzo udane wydarzenie w przestronnym i wygodnym miejscu. Ludzie, szczególnie studenci także dopisali. Z bratem nagadaliśmy się za wszystkie czasy, tłumacząc i pokazując rozgrywki. Ja najbardziej dziękuję za 3 Sekigahary (w końcu muszę kupić), a i w imieniu brata za Cywilizację oraz Wikingów. Ludzie dopisali też przy Sukcesorach gdzie mimo pewnych problemów udało się skończyć partię. Liczę na więcej i częściej :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3966 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Re: VII Strategos (22-23 październik 2022)

Post autor: Raleen »

Dzięki za wszystkie komentarze. Ta edycja konwentu zaowocowała powstaniem klubu Strategos, innymi słowy cyklicznych rozgrywek w planszówki, które będziemy organizować w Bibliotece. Dzięki temu będziemy mogli częściej się spotykać. Więcej na ten temat w nowym wątku poświęconym klubowi: viewtopic.php?f=115&t=21012

Niżej jeszcze kilka zdjęć z konwentu, które nie znalazły się w relacji.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”