XVIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna (29-31.07.2022)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Maciej94
Sergent
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2018, 21:54
Has thanked: 67 times
Been thanked: 69 times

Re: XVIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna (29-31.07.2022)

Post autor: Maciej94 »

Chętnie zagram w Ostrołękę. Może jedne z krótszych scenariuszy, żeby i na coś innego czasu starczyło :)
tomig
Caporal
Posty: 69
Rejestracja: wtorek, 17 grudnia 2019, 20:03
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 58 times
Been thanked: 41 times

Re: XVIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna (29-31.07.2022)

Post autor: tomig »

W Muszynie jest naprawdę wiele ciekawych rzeczy do zwiedzania, spędziłem tam ostatni urlop. Ponoć otwarli nawet zamek na wzgórzu, który był zamknięty w tamtym roku.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: XVIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna (29-31.07.2022)

Post autor: Raleen »

To prawda, ale jak się przyjeżdża na Manewry i chce pograć, tego czasu zawsze wydaje się za mało ;)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
tomig
Caporal
Posty: 69
Rejestracja: wtorek, 17 grudnia 2019, 20:03
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 58 times
Been thanked: 41 times

Re: XVIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna (29-31.07.2022)

Post autor: tomig »

Ciekaw jestem, biorąc pod uwagę obecną sytuacje geopolityczną, ktoś rozegra jakiś konflikt współczesny np z serii Next War.
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 856
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 260 times
Kontakt:

Re: XVIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna (29-31.07.2022)

Post autor: dbj »

Ostatnia rozegrana w pełnym wymiarze gra na zakończonych XVIII Galicyjskich Manewrach Strategów.
Obrazek
Dziękuję uczestnikom za stworzenie udanej imprezy.
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
tomig
Caporal
Posty: 69
Rejestracja: wtorek, 17 grudnia 2019, 20:03
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 58 times
Been thanked: 41 times

Re: XVIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna (29-31.07.2022)

Post autor: tomig »

Bardzo dziękuję wszystkim za możliwość zagrania z nimi. Szkoda, że było tak mało czasu, a tak dużo gier do zagrania. Niestety zabrakło czasu na rozegranie wielu ciekawych pozycji. To był bardzo udany konwent.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: XVIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna (29-31.07.2022)

Post autor: Raleen »

Również bardzo dziękuję za to, że mogliśmy się spotkać i pograć w miłej atmosferze i tak urokliwym miejscu, jakim jest Dwór Starostów w Muszynie. Podziękowania dla dbj za organizację. Konwent był dla mnie udany o tyle, że wreszcie zagraliśmy w "Operation Mercury", która dość długo kurzyła się u mnie na półce. Wieczorna rozgrywka w HIS w sześcioosobowym składzie myślę, że pozostanie na dłużej w pamięci uczestników. Trochę powojowaliśmy także w niedzielę. Z zainteresowaniem obserwowałem również (na ile czas pozwalał) rozgrywkę w "Ostrołękę 16 lutego 1807". Fajnie, że pojawiły się nowe osoby oraz takie, których wcześniej nigdy w Muszynie nie było. Było też trochę miejscowych graczy, w tym młodszych. Ciekaw jestem jak z punktu widzenia uczestników wypadł konkurs o grach wojennych?

W ciągu najbliższych dni na naszym portalu pojawi się relacja z imprezy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10548
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2089 times
Been thanked: 2820 times

Re: XVIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna (29-31.07.2022)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Z jednej strony żałuję. Z drugiej odwiedziłem Simbę, który nie mógł przybyć z uwagi na małe potomstwo, a z Mariuszem też żeśmy zagrali w Twilight in the East (Tannenberg). Całe półtora dnia ;-)
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 856
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 260 times
Kontakt:

Re: XVIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna (29-31.07.2022)

Post autor: dbj »

Na podsumowanie przyjdzie jeszcze czas, a póki co, udostępniam publiczny album. Jednocześnie zachęcam do dodawania swoich zdjęć z tegorocznej XVIII edycji GMS: https://photos.app.goo.gl/n5bpXGy9CTZ2erGB8
I jeszcze linki do albumów zdjęć wykonanych przez pracowników TV Muszyna:
https://www.facebook.com/19794597705101 ... e2QrBTXRl/
https://www.facebook.com/19794597705101 ... nQLMAmXyl/

Na koniec drobne ogłoszenia parafialne:
- Zaginęła instrukcja do gry Trench War wyd. Fellowship of Simulations, jeżeli ktoś ją może znajdzie w swoich grach, to proszę o kantakt.
- Znalazłem instrukcję do gry Hannibal: Rome vs. Carthage wyd. Valley Games, właściciela proszę o kontakt.
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XVIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna (29-31.07.2022)

Post autor: Samuel »

Z dużym opóźnieniem odpisuję - przede wszystkim dziękując bardzo Organizatorowi, Współgraczom, a najszczególniej tym razem Raleenowi - bo to dzięki niemu rozegrałem pierwsza od lat partię HISa. Byliśmy we dwójkę jedynymi nie-początkującymi, sam, gdybym nawet zebrał quorum... to znaczy komplet :) nie podjąłbym się poprowadzenia tej gry. Mam nadzieję, że to będzie jakiś renesans (choć akurat w kontekście tego tytułu brzmi to niczym kalambur). Poza tym mam za sobą partię "Imperial Struggle" i aż 5 partii "Sekigahary".
Odpowiadając Debejowi i Raleenowi zarazem - niestety, w moich pudełkach rzeczonych instrukcji nie znalazłem.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: XVIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna (29-31.07.2022)

Post autor: Raleen »

Relacja z imprezy na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=123
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Maciej94
Sergent
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2018, 21:54
Has thanked: 67 times
Been thanked: 69 times

Re: XVIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna (29-31.07.2022)

Post autor: Maciej94 »

Konwent na którym chyba rozegrałem najwięcej rozgrywek bo aż 11. Jestem bardzo zadowolony, zapoznałem się z nowymi systemami, a i w stare, dobrze mi znane spotkałem chętnych co chcieli ze mną pograć. Dziękuję gospodarzowi imprezy za lokum oraz rozgrywki i oby do zobaczenia szybciej niż w przyszłym roku :).
Awatar użytkownika
Kristo.kk
Adjoint
Posty: 705
Rejestracja: poniedziałek, 14 lipca 2008, 18:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 84 times

Re: XVIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna (29-31.07.2022)

Post autor: Kristo.kk »

Maciej powiesz coś więcej o Waszej rozgrywce w Ostrołękę. Może masz jeszcze jakieś zdjęcia?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: XVIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna (29-31.07.2022)

Post autor: Raleen »

Było jeszcze jedno zdjęcie, ale ono jest kompletnie rozmazane, więc go nie zamieszczałem, i niewiele wnosi, bo z samego początku. Zdjęcia w relacji są z zakończenia rozgrywki. Wiem, że zagrali pełne 3 etapy i zaczęli nawet zdaje się fazy kawalerii francuskiej w 4 etapie. Ja też chętnie poczytam co tam się działo, bo nie za dużo widziałem i może tomig też coś napisze o przebiegu rozgrywki i swoich wrażeniach.

W ogóle to inni również mogliby coś napisać o swoich rozgrywkach. W relacji trudno mi wszystko szczegółowo opisywać w sytuacji jak nie brałem udziału w danej rozgrywce.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 856
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 260 times
Kontakt:

Re: XVIII Galicyjskie Manewry Strategów - Muszyna (29-31.07.2022)

Post autor: dbj »

Kristo.kk pisze: piątek, 5 sierpnia 2022, 12:27 Maciej powiesz coś więcej o Waszej rozgrywce w Ostrołękę. Może masz jeszcze jakieś zdjęcia?
Co tu dużo mówić, współgracz Macieja, po utracie dowódcy, zastanawiał się czy kontynuować grę. Widać jak mocno wydarzenia na planszy mogą wpływać na morale samych graczy. Jak Maciej relacjonował mi przebieg starcia to wspomniał, że z Kristo nie byłoby to możliwe, bo on walczy do samego końca, cały czas szukając nowych forteli. Ale też jestem ciekawy przebiegu starcia, warto zaznaczyć, że Tomasz jednak nie złożył broni i walczył dalej.
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”