VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 518
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 197 times
Been thanked: 123 times

Re: VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Raleen pisze: piątek, 10 marca 2023, 15:59 Moi Drodzy, ogólnie jeśli ktoś nie może znaleźć partnera do gry, którą sobie upatrzył, zachęcam do elastyczności. Najlepiej umówić się na konkretny tytuł, ale tradycyjnie będziemy mieli także parę gier na podorędziu.
Ja, jak pisałem, wciąż mam wolne miejsca na mój autorski "Złoty Środek - Europa Środkowa u progu renesansu", link do instrukcji i innych materiałów jest tutaj:
viewtopic.php?f=71&t=18668
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Awatar użytkownika
PLama80
Oberfeldwebel
Posty: 208
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2022, 19:31
Lokalizacja: Festung Thorn
Has thanked: 91 times
Been thanked: 52 times

Re: VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Post autor: PLama80 »

Raleen pisze: niedziela, 5 marca 2023, 16:10 Jest jak najbardziej. Natomiast spróbuj jeszcze choćby tuż przed imprezą dać znać czy będziesz.
Improwizacja też zawsze pojawia się na takich imprezach.
Będę jutro od rana przez cały dzień. Jestem chętny na gry od Ekstroma, Smimonitcha, Butterfielda i zbliżone tematyką i mechaniką, ewentualnie WB-95 czy Star Wars Rebelia.
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Post autor: Ogmios »

Mi się niestety nie uda wyrwać, życzę miłej zabawy.
Eryk_Wiking
Caporal
Posty: 69
Rejestracja: wtorek, 23 września 2014, 07:10
Been thanked: 1 time

Re: VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Post autor: Eryk_Wiking »

Raleen pisze: piątek, 10 marca 2023, 16:08
Eryk_Wiking pisze: piątek, 10 marca 2023, 08:25 Nadal jest nas 5 na niedzielnego HIS-a. Czekamy na zgłoszenie się 6 osoby, czy przestawiamy się na inny, bardziej elastyczny, tytuł np. Sword of Rome?
Jedną osobę to myślę, że znajdziecie.
Też mam taką nadzieję. Tym niemniej, jeśli to nie problem, dobrze by było jakby Silver zabrał też ze sobą, na wszelki wypadek, Sword of Rome.
Elm0
Chasseur
Posty: 17
Rejestracja: wtorek, 21 stycznia 2020, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 2 times

Re: VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Post autor: Elm0 »

Hej, jutro od rana (10:00) gramy w Sukcesorów. Jeden kolega niestety nie da rady dotrzeć więc zwolniło się miejsce, zapraszamy chętnych.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Post autor: Raleen »

Pierwszy dzień konwentu za nami. Sporo się działo.
Dziś gramy dalej!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 518
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 197 times
Been thanked: 123 times

Re: VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Niestety, dziś nie udało się pojawić, toteż konwent już za mną.
Zdecydowanie jednak mogę zaliczyć go do udanych.
Jakkolwiek szkoda, że ze "Złotego Środka" nic nie wyszło, to jednak przede wszystkim dziękuję Adrianowi za pojawienie się i rozegranie ze mną testów dwóch moich mniejszych projektów dwuosobowych - ujawnionego już wcześniej w Niepołomicach o walkach Macieja Korwina o tron czeski - viewtopic.php?p=409330#p409330;
oraz zupełnie nowego, ujawnionego wczoraj premierowo, o Wojnie o sukcesję burgundzką między Maksymilianem Habsburgiem a Ludwikiem XI - viewtopic.php?p=414784#p414784
Zainteresowanych oboma (czy właściwie wszystkimi trzema ;) ) projektami zapraszam do kontaktu.
Dziękuję również za wieczorne rozgrywki w Quatermastera 1914 i Root - za oboma pozycjami zdążyłem się już nieco stęsknić.
Jak zawsze wielki szacunek dla organizatora i do zobaczenia oby jak najszybciej!
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Awatar użytkownika
SeeM
Adjudant
Posty: 214
Rejestracja: wtorek, 3 stycznia 2012, 13:55
Has thanked: 43 times
Been thanked: 39 times

Re: VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Post autor: SeeM »

Ja również dziękuję za rozgrywki oraz za pogaduchy przy Wrześniu 1939. Dziękuję wszystkim, którzy organizowali i pomagali przy konwencie.

Trochę przegoniliśmy studentów, którzy próbowali coś powtarzać przed egzaminami, ale będzie na przyszłość, żeby zawsze chodzić na zerówki. A nuż się uda fartem bez nauki.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Post autor: Raleen »

Dziękuję wszystkim, którzy pojawili się na imprezie, za spotkanie i wspólne granie. Odbyło się sporo rozgrywek, pojawiło się też dużo nowych osób oraz takich wracających po latach do hobby.
Póki co tylko krótko, niedługo na portalu pojawi się relacja.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
PLama80
Oberfeldwebel
Posty: 208
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2022, 19:31
Lokalizacja: Festung Thorn
Has thanked: 91 times
Been thanked: 52 times

Re: VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Post autor: PLama80 »

Ja również dziękuję za wspólne rozgrywki, ciekawe rozmowy i fajną atmosferę. W szczególności dziękuję moim sparingpartnerom z Quartermaster General: 1914 oraz Zimniej Wojny (ukłony dla Raleena za udostępnienie i wprowadzenie do gry). Bawiłem się świetnie.
Pozdrawiam też gen. Rausa dowódcę 3 Armii Pancernej broniącej "nawiasu pomorskiego" i marszałka Żukowa dowodzącego 1 Frontem Białoruskim nacierającym na Stargarad i Szczecin. Mam nadziej, że nie został jednak odwołany na "konsultację" do Moskwy i przełamanie z kierunku Kalisza Pomorskiego odniosło zaplanowany sukces :D
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Post autor: Raleen »

Relacja z imprezy na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=123
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 518
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 197 times
Been thanked: 123 times

Re: VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Raleen pisze: wtorek, 14 marca 2023, 12:39 Relacja z imprezy na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=123
Jako że nie udało się zebrać składu do Area Mediocritas, będący autorem gry Jędrzej Jabłoński (po lewej) przeprowadził rozgrywkę w szybszą i prostszą (a przede wszystkim dwuosobową) grę o czasach króla Macieja Korwina. Panował on na Węgrzech w latach 1458-1490, a od 1469 także w Czechach, i uchodzi za jednego z najwybitniejszych władców swoich czasów.
Drobna uwaga - akurat na zdjęciu "widać" (przyznaję, że w dość ograniczonym zakresie ;) ) nie "Macieja Korwina", w którego graliśmy później, ale mój najnowszy projekt o Wojnie o sukcesję Burgundzką, o którym pisałem tutaj: viewtopic.php?p=414784#p414784
Ale poza tym oczywiście jak zwykle dziękuję za relację i wspomnienie o moich projektach :)
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Post autor: Raleen »

Sam nie byłem pewien która to z Twoich gier ostatecznie była, tak że dzięki za sprostowanie. Poprawiłem w relacji.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Miku
Sergent-Major
Posty: 194
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 17:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 13 times

Re: VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Post autor: Miku »

W mojej rozgrywce wygrała jednak Francja, a nie Wielka Brytania. Nastąpiło to po rozstrzygnięciu ostatniej tury wojen.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: VIII Strategos (11-12 marca 2023)

Post autor: Raleen »

Miku pisze: wtorek, 14 marca 2023, 13:03 W mojej rozgrywce wygrała jednak Francja, a nie Wielka Brytania. Nastąpiło to po rozstrzygnięciu ostatniej tury wojen.
OK, poprawiłem. Jak patrzyłem wtedy wyglądało na to, że uda Ci się przełamać złą passę Wielkiej Brytanii, ale potwierdza się to co pisaliśmy w wątku gry.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”