XV Konwent Krakowski (24-26 listopada 2023)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: XV Konwent Krakowski (24-26 listopada 2023)

Post autor: Namek »

Na TI chętnie bym specjalnie w piątek przyjechał. Na COINA nie mam aż takiego zapału :) Jako alternatywę na 4+ graczy mogę nieśmiało zaproponować taką grę jak Fief (jeszcze nie grałem a chętnie spróbowałbym) ale to bardzo luźna propozycja.
LeszekS
Enfant de troupe
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 7 listopada 2023, 13:55

Re: XV Konwent Krakowski (24-26 listopada 2023)

Post autor: LeszekS »

W TI mogę zagrać w piątek, tylko moja znajomość gry będzie się opierać jedynie o instrukcje/YT ;)
Magnum-KR
Adjudant
Posty: 255
Rejestracja: wtorek, 1 września 2015, 20:39
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: XV Konwent Krakowski (24-26 listopada 2023)

Post autor: Magnum-KR »

Cos mi ważnego wypadło w piątek i nie dotrę :-(. Więc jestem w sobotę na HISa i może zamiast piątku wpadnę w niedzielę od rana na coś.
Awatar użytkownika
Dajmiech
Adjudant-Major
Posty: 303
Rejestracja: sobota, 21 lipca 2007, 21:50
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Re: XV Konwent Krakowski (24-26 listopada 2023)

Post autor: Dajmiech »

A propos HISa, to chyba nadal nie mamy kompletu graczy i jesteśmy otwarci na zgłoszenia (chyba że są już dogadani, ale nie wpisani koledzy, o których nie wiem).
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XV Konwent Krakowski (24-26 listopada 2023)

Post autor: Samuel »

Jeśli frekwencja będzie na tyle słaba, że nikim w sobotę nie będę się musiał zajmować, to chętnie dosiadłbym się do HISa. Ale to mało prawdopodobne. Z drugiej strony, mogę przynieść też "Virgin Queen", bo ten tytuł idzie łatwiej na 4 lub 5 graczy, gdyby nie udało się zebrać kompletu.
Łatwiej mi pewnie będzie dosiąść się do jakiegoś PAXa lub COINa (krótsza rozgrywka, mniej graczy).
Zarzuciłem na listę trzy tytuły, które na pewno będą, przyniosę jeszcze parę kolejnych, wedle życzenia (czy ktoś ma jakieś życzenie? mam głównie dwuosobówki CDG, ale na pewno przyniosę też sterany egzemplarz Kwatermistrza 1914)
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: XV Konwent Krakowski (24-26 listopada 2023)

Post autor: Namek »

Jeszcze popytam o chętnych na HISa. Od biedy można zagrać że ktoś będzie prowadził 2 Powery. Opcja na 3 graczy ponoć dobrze chodzi bo tam są parami naturalne sojusze. W 4-5 będzie większa dysproporcja ile jedni gracze mają czasu gry w stosunku do innych ale od biedy... trochę by to było jak w Napoleonic Wars ;)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XV Konwent Krakowski (24-26 listopada 2023)

Post autor: Samuel »

Jeśli chodzi o szóstkę do HISa, byłbym ostrożnym optymistą: jeśli będzie mało ludzi w sobotę, automatycznie będzie też mniej alternatyw i powinno się udać kogoś zgarnąć. Alternatywnie, doradzam VQ, która dobrze chodzi na 5 graczy, niektórzy twierdzą nawet, że lepiej niż na 6.
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: XV Konwent Krakowski (24-26 listopada 2023)

Post autor: Namek »

Ok, dzięki Samuelu. Dobrze jak by się zebrał komplet, jeśli się nie uda to rozważymy VQ.
Arshenik
Carabinier
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek, 29 lutego 2016, 12:09
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: XV Konwent Krakowski (24-26 listopada 2023)

Post autor: Arshenik »

Piątek niestety się wykruszyłem i ja.
Sobota chętnie dalej jestem cały dzień dostępny, czy na HIS czy VQ , a jeśli nie wypali to na COINa czy inne opcje.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XV Konwent Krakowski (24-26 listopada 2023)

Post autor: Samuel »

Widzę więc, że na piątek Namek i Leszek pozostali bez partnerów - jakby co, zapraszam do Dominant Species lub Roota, ale może wymyślimy coś innego jeszcze. Dopisałem do listy Studentkę, która na pewno będzie od 16.00, ale tylko w piątek.
LeszekS
Enfant de troupe
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 7 listopada 2023, 13:55

Re: XV Konwent Krakowski (24-26 listopada 2023)

Post autor: LeszekS »

Samuel pisze: wtorek, 21 listopada 2023, 22:10 Widzę więc, że na piątek Namek i Leszek pozostali bez partnerów - jakby co, zapraszam do Dominant Species lub Roota, ale może wymyślimy coś innego jeszcze. Dopisałem do listy Studentkę, która na pewno będzie od 16.00, ale tylko w piątek.
Ja pewnie zajrzę koło 16, wezmę coś od siebie. A w DS też mogę zagrać jak będziecie potrzebować osób ;)
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: XV Konwent Krakowski (24-26 listopada 2023)

Post autor: Namek »

Samuel pisze: wtorek, 21 listopada 2023, 22:10 Widzę więc, że na piątek Namek i Leszek pozostali bez partnerów - jakby co, zapraszam do Dominant Species lub Roota, ale może wymyślimy coś innego jeszcze. Dopisałem do listy Studentkę, która na pewno będzie od 16.00, ale tylko w piątek.
Samuelu dziękuję za propozycję ale w zaistniałej sytuacji przyjadę dopiero w sobotę. Przy okazji czy mógłbym Cię poprosić o użyczenie swojego egzemplarza HiS ? Ja na razie nie wiem czy będę w sobote rano jechał prosto z Pszczyny czy z Katowic pociągiem tak więc trochę mniejszy bagaż zawsze na plusie :) ale jeśli byłby to problem to nie ma tematu. Co do samej rozgrywki to ja jeszcze spróbuje kogoś zwerbować, zobaczymy jak wyjdzie.
Aha i liczę że Magnum będzie podtrzymywał tradycję i tym razem zjawi się w kapeluszu ;)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XV Konwent Krakowski (24-26 listopada 2023)

Post autor: Samuel »

Dzięki Namku za wiadomość.
Mi trochę się klaruje harmonogram konwentu:
w piątek może przyjść trochę studentów, sam najchętniej zacząłbym o 16.00 od "Dominant Species" (Pani Anna, ja, Leszek, jeszcze do 3 wolnych miejsc), ale może pojawić się oczywiście jakaś ciekawsza propozycja
w sobotę od 1.00 pewnie ze 4 godziny jestem zajęty z harcerzami ("Root", mam nadzieję, że uda mi się już nabyć dodatek, który właśnie trafia do sklepów). Więc z mojego udziału w HISie raczej nici, ale jest szansa, że pojawią się osoby ograne w ten tytuł, a w każdym razie chętne i pojętne. Popołudniu powinienem być bardziej dyspozycyjny, choć wstępnie umawiałem się na "Granadę" i "Cezara", podejrzewam, że konkretne konfiguracje na ten czas będą się dopiero tworzyć.
Niedziela może świecić pustkami, co pewnie oznacza z mojej strony pełną już dyspozycyjność.
Przynoszę więc na pewno: HIS, Granada, Root, Cezar (RvG). Opcjonalnie VQ, Quartermaster 1914, Time of Crisis, Pax Renaissance, Gothic Invasion, Sekigahara, może być coś zimnowojennego, ścieżkowego lub typu NPwS. W sobotę mój bratanek Jaś przyniesie Brotherhood & Unity, mój Kolega Krzysiek zapewne C&C Napoleonics, DS przynosi Pani Anna, która będzie tylko w piątek.
Czy w zakresie "opcjonalne" są jakieś życzenia? Ja jednak też dojeżdżam i mam ograniczony udźwig, zwłaszcza że dowożę też napoje i przekąski.
Awatar użytkownika
duc de Fort
Capitaine
Posty: 843
Rejestracja: sobota, 21 stycznia 2012, 18:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: XV Konwent Krakowski (24-26 listopada 2023)

Post autor: duc de Fort »

Ostatecznie wygląda, że będę w sobotę i chętnie zasiądę do HIS-a.
FortGier.pl - najlepszy sklep z wojennymi grami planszowymi
Awatar użytkownika
Dajmiech
Adjudant-Major
Posty: 303
Rejestracja: sobota, 21 lipca 2007, 21:50
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Re: XV Konwent Krakowski (24-26 listopada 2023)

Post autor: Dajmiech »

To świetnie, jeszcze jeden gracz i mamy komplet. Może znajdzie się ktoś "z marszu" w sobotę na miejscu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”