XV Konwent Krakowski (24-26 listopada 2023)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

XV Konwent Krakowski (24-26 listopada 2023)

Post autor: Samuel »

Drodzy Koledzy,
niniejszym ogłaszam uroczyście termin kolejnego konwentu krakowskiego, weekend 24-26 listopada 2023.
Wobec dużej ilości konwentów wiosennych zdecydowałem, zgodnie z licznymi sugestiami, przenieść nasz konwent z powrotem na późną jesień. Mam nadzieję, że listopadowa pogoda nie odstraszy Gości - Kraków w jesiennej szarudze też ma swoje uroki :)
Miejsce jak zwykle, MDK Dom Harcerza, Reymonta 18, Kraków.
Szczegóły co do godzin i opłaty konwentowej podam. Zasadniczo, mógłbym pozostać przy godzinach piątek 16.00 - niedziela 16.00, z przerwami od 24.00 do 10.00. Jednak ostatnio na niedzielne granie praktycznie nie było chętnych, a niedzielne godziny generują najwięcej kosztów. Nie to więc, żebym w ogóle zrezygnował z niedzieli, ale być może można by skrócić ten czas np. do 14.00. Jeśli jednak są chętni na długie granie w niedzielę, proszę o sygnał, wezmę to pod uwagę.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: XV Konwent Krakowski (24-26 listopada 2023)

Post autor: Silver »

Raczej niestety nie planuje przyjechać lecz gdybym miał taką możliwość to rozgrywki w niedziele tylko do 14:00 by mnie zniechęciły do przybycia. Do 16 też jakoś krótkawo.
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: XV Konwent Krakowski (24-26 listopada 2023)

Post autor: Namek »

Standardowo planuję się zjawić. Na pewno chcę być w sobotę, co do nocowania to jeszcze nie jestem pewien ale jeśli uda się umówić na jakieś konkretne granie to pewnie i całość konwentu wchodzi w grę :). W sobotę można by zagrać w jakąś wieloosobówkę, ostatnio na PCh po latach odświeżyłem sobie HISa więc jeśli byłaby szansa to chętnie siądę ponownie.
Silver pisze: wtorek, 3 października 2023, 08:20 Raczej niestety nie planuje przyjechać lecz gdybym miał taką możliwość to rozgrywki w niedziele tylko do 14:00 by mnie zniechęciły do przybycia. Do 16 też jakoś krótkawo.
Silver gdybyś się zjawił to chętnie poznam tą wariację Napoleonic Wars o której ostatnio opowiadałeś :).
Arshenik
Carabinier
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek, 29 lutego 2016, 12:09
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: XV Konwent Krakowski (24-26 listopada 2023)

Post autor: Arshenik »

Hejka, my z Magnumem zgłaszamy swoją gotowość-będziemy w pt i sb. Chętnie w HIS albo Virgin Queen, możemy też przynieść Triumph and Tragedy i Napoleonic Wars. Jak się nie zbierze ekipa to możemy też zagrać w Sekigahare, PoG, bloczki od Columbia (Hammer, Juliusz, RIII, Crusaders) albo Zimna wojnę lub Labirynth (w sensie z kimś nowym, bo sami z sobą to już mamy dość).
Magnum szuka też chętnych na For The People i Few Acres of Snow jakby co.
Chętnie tez obaj w War Room jeśli ktoś będzie grał, możemy tez przynieść Twilight Imperium IV jako element history fiction...
Chętnie też bym odpalił Falling Sky gdyby się zebrało jeszcze 2-3 chętnych na grę w CoIn.
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: XV Konwent Krakowski (24-26 listopada 2023)

Post autor: Namek »

Arshenik pisze: sobota, 28 października 2023, 18:48 Hejka, my z Magnumem zgłaszamy swoją gotowość-będziemy w pt i sb. Chętnie w HIS albo Virgin Queen, możemy też przynieść Triumph and Tragedy i Napoleonic Wars. Jak się nie zbierze ekipa to możemy też zagrać w Sekigahare, PoG, bloczki od Columbia (Hammer, Juliusz, RIII, Crusaders) albo Zimna wojnę lub Labirynth (w sensie z kimś nowym, bo sami z sobą to już mamy dość).
Magnum szuka też chętnych na For The People i Few Acres of Snow jakby co.
Chętnie tez obaj w War Room jeśli ktoś będzie grał, możemy tez przynieść Twilight Imperium IV jako element history fiction...
Chętnie też bym odpalił Falling Sky gdyby się zebrało jeszcze 2-3 chętnych na grę w CoIn.
Dajmiech wspominał że też byłby chętny na HiSa w sobotę tak więc jest już nas czterech na ten tytuł. Co do Twilight Imperium to z zasady propozycji na ten tytuł nie odmawiam ;). Ciężko raczej będzie dwie dłuższe wieloosobowi zmieścić jednego dnia więc może TI w piątek ? Aha no i pod warunkiem że znalazłby się jeszcze przynajmniej jeden grać bo na 3os TI to słaba opcja. Co do propozycji gier 2 osobowych to chętnie zagram w Zimną Wojnę albo Rebelliona ( gdyby Magnum zabrał ) na sobotni wieczór po HiSie tytuły w sam raz :).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: XV Konwent Krakowski (24-26 listopada 2023)

Post autor: Raleen »

Jeśli znalazłby się chętny na którąś z moich gier i zakładam, że na coś jeszcze, pewnie się wybiorę (choć kalendarz się zapełnia...).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Dajmiech
Adjudant-Major
Posty: 303
Rejestracja: sobota, 21 lipca 2007, 21:50
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Re: XV Konwent Krakowski (24-26 listopada 2023)

Post autor: Dajmiech »

Potwierdzam planowaną obecność i chęć grania w HIS w sobotę :) Mam nadzieję, że uda się zebrać ekipę i, z tego co widzę, może mieć ona podobny skład do kwietniowego Time of Wars (i fajnie).
Arshenik
Carabinier
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek, 29 lutego 2016, 12:09
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: XV Konwent Krakowski (24-26 listopada 2023)

Post autor: Arshenik »

Namek pisze: niedziela, 29 października 2023, 12:28
Arshenik pisze: sobota, 28 października 2023, 18:48 Hejka, my z Magnumem zgłaszamy swoją gotowość-będziemy w pt i sb. Chętnie w HIS albo Virgin Queen, możemy też przynieść Triumph and Tragedy i Napoleonic Wars. Jak się nie zbierze ekipa to możemy też zagrać w Sekigahare, PoG, bloczki od Columbia (Hammer, Juliusz, RIII, Crusaders) albo Zimna wojnę lub Labirynth (w sensie z kimś nowym, bo sami z sobą to już mamy dość).
Magnum szuka też chętnych na For The People i Few Acres of Snow jakby co.
Chętnie tez obaj w War Room jeśli ktoś będzie grał, możemy tez przynieść Twilight Imperium IV jako element history fiction...
Chętnie też bym odpalił Falling Sky gdyby się zebrało jeszcze 2-3 chętnych na grę w CoIn.
Dajmiech wspominał że też byłby chętny na HiSa w sobotę tak więc jest już nas czterech na ten tytuł. Co do Twilight Imperium to z zasady propozycji na ten tytuł nie odmawiam ;). Ciężko raczej będzie dwie dłuższe wieloosobowi zmieścić jednego dnia więc może TI w piątek ? Aha no i pod warunkiem że znalazłby się jeszcze przynajmniej jeden grać bo na 3os TI to słaba opcja. Co do propozycji gier 2 osobowych to chętnie zagram w Zimną Wojnę albo Rebelliona ( gdyby Magnum zabrał ) na sobotni wieczór po HiSie tytuły w sam raz :).
To ja wrzuce do auta troche gier w piatek-wezmę TI4, Scythe, Roota, SW:Rebelion, GoT, Brazil, Falling Sky...
A w sobotę pytanie kto przyniesie HISa, bo my mamy tylko Virgin Queen z Magnumem.
Awatar użytkownika
Dajmiech
Adjudant-Major
Posty: 303
Rejestracja: sobota, 21 lipca 2007, 21:50
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Re: XV Konwent Krakowski (24-26 listopada 2023)

Post autor: Dajmiech »

Rozmawialiśmy z Namkiem o HISie i to był mój pierwszy wybór, ale mógłbym też zagrać w Virgin Queen. Pytanie, czy przypadkiem Namek nie ma HISa, no i co woleliby pozostali gracze. Minimalnie preferowałbym HIS, bo po pierwsze nigdy w niego nie grałem (w VQ raz, dawno), a po drugie chyba ma ciut lepszą reputację na tym forum (choć zdania pewnie są podzielone). Ale jestem elastyczny, byle byłaby to jedna z tych dwóch gier.
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: XV Konwent Krakowski (24-26 listopada 2023)

Post autor: Namek »

Tak mogę HISa zabrać chyba że znalazłby się ktoś z Krakowa kto by mógł użyczyć swój egzemplarz. No to jeszcze potrzebujemy 2 graczy, może ktoś z ekipy co grała z nami na Polach Chwały? Było 4 świeżych graczy w HIS i chyba wszystkim się podobało.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XV Konwent Krakowski (24-26 listopada 2023)

Post autor: Samuel »

Zapowiedź imprezy na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=118
Awatar użytkownika
Wally
Sergent-Major
Posty: 180
Rejestracja: środa, 4 lutego 2015, 13:26
Lokalizacja: Kraków/Szczucin
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: XV Konwent Krakowski (24-26 listopada 2023)

Post autor: Wally »

buty pełne piasku
na zmęczonych nogach
w oczach noc bez brzasku
w ustach smak pieroga
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XV Konwent Krakowski (24-26 listopada 2023)

Post autor: Samuel »

Dziękuję Raleenowi za zamieszczenie plakatu, Wally'emu za plakat i listę do umawiania się na rozgrywki!
Jak widzicie, nie zmieniłem godzin.
Jeśli chodzi o dobrowolną składkę: proponować będę 50 zł za całość konwentu, 40 zł bez niedzieli, 30 zł za samą sobotę, 20 zł za sam piątek lub część soboty, niedziela promocyjnie 10 zł. Młodzież szkolna i studencka 50 % zniżki.
LeszekS
Enfant de troupe
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 7 listopada 2023, 13:55

Re: XV Konwent Krakowski (24-26 listopada 2023)

Post autor: LeszekS »

Namek pisze: niedziela, 29 października 2023, 12:28
Co do Twilight Imperium to z zasady propozycji na ten tytuł nie odmawiam ;). Ciężko raczej będzie dwie dłuższe wieloosobowi zmieścić jednego dnia więc może TI w piątek ? Aha no i pod warunkiem że znalazłby się jeszcze przynajmniej jeden grać bo na 3os TI to słaba opcja.
Jak Wam nie przeszkadza ktoś nowy do TI, to w sumie chętnie dołączę, bo widzę, że dalej w arkuszu tylko 3 osoby ;)
Arshenik pisze: sobota, 28 października 2023, 18:48 Hejka, my z Magnumem zgłaszamy swoją gotowość-będziemy w pt i sb. Chętnie w HIS albo Virgin Queen, możemy też przynieść Triumph and Tragedy i Napoleonic Wars. Jak się nie zbierze ekipa to możemy też zagrać w Sekigahare, PoG, bloczki od Columbia (Hammer, Juliusz, RIII, Crusaders) albo Zimna wojnę lub Labirynth (w sensie z kimś nowym, bo sami z sobą to już mamy dość).
Labirynth aktualny? :)
Arshenik
Carabinier
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek, 29 lutego 2016, 12:09
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: XV Konwent Krakowski (24-26 listopada 2023)

Post autor: Arshenik »

Jeśli TI w piątek a HIS w sobotę to raczej już nie wcisnę wiecej rozgrywek:/
Jeśli piątek TI.nie wypali to mam Falling Sky, chetnie tez Pendragkna, może Namek i Magnum się skuszą i mielibyśmy 4ke do Coina
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”